Image
Image
#młodemuzypiszą Lato z muzami - czas start!

#młodemuzypiszą Lato z muzami - czas start!

Z małego miasta wielkie sny

Małomiasteczkowy festiwal, kreatywne uniesienia, poruszające wizje, barwne i czarno-białe poruszenia... 24. Festiwal Filmu, Muzyki i Malarstwa w Nowogardzie czas zacząć! Ale co przyniesie on ze sobą?

To właśnie po małych miastach dźwięki roznoszą się najgłośniej, bo są w stanie dotrzeć we wszelkie zakamarki. Już dziś możemy spodziewać się donośnego brzmienia, które będzie miało szansę otworzyć oczy i uszy na nowe, wartościowe dzieła. Coś zaszumi, uderzy, a może umknie bokiem? Tylko jak przeciśnie się przez nasze wąskie, lokalne uliczki? Niełatwo uciec będzie od stężenia myśli i pomysłów. Widzów czekają liczne zaskoczenia, wzruszenia i rozbawienia.

Z chęcią wysłuchamy Państwa opinii o obejrzanych materiałach i dowiemy się, co poruszyło, co zasmuciło, a co wprowadziło w konsternację. Od dziś będzie można nas spotkać, gdzieś pośród skupiska ludzi, gotowe do działania i wysłuchania Waszych refleksji. Serdecznie zapraszamy do rozmowy i podzielenia się swoimi spostrzeżeniami. Pod matronatem pani Izabeli Koladyńskiej, wraz z koleżankami: Jagodą Dobrowolską, Julią Burzyńską, Małgorzatą Kożuszek oraz Emilią Machocką przeprowadzimy dla Państwa żywą relację z wydarzenia - będą niuanse zza kulis, dobrane starannie fotografie (wykonane przez Martynę Kawę, naszą nowogardzką, utalentowaną fotografkę) i nasze własne spostrzeżenia.

Czekają na nas spotkania z gośćmi, prawdziwymi indywidualistami i intelektualistami. Wyjdźcie im naprzeciw i posłuchajcie, co niebanalnego mają do powiedzenia: o sobie, o swoich dziełach, a może i o nas samych? Jak poczują Nowogard i tutejszą społeczność. Los ich leży w Państwa rękach - nie zawiedźmy!

Nowogardzki Dom Kultury i plenerowa okolica wyczekują z niecierpliwością! W ubiegłym roku pandemia odebrała nam możliwość spotkania. W tym organizatorzy powracają jednak ze zdwojoną siłą i z ambitnym, jak zawsze, oraz różnorodnym repertuarem! Możecie spodziewać się prawdziwego festiwalu różności: od krótkiego metrażu, animacji, dokument, poprzez wystawę, koncert muzyczny, pełnowymiarowe dzieła, ambitne produkcje, najnowsze polskie filmy, rozśpiewane musicale, aż po m. in. refleksje o współczesnym kinie chińskim. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie, coś o sobie. Małe miasteczko, ale wielkie sny. A więc chodźcie, przyjdźcie, wpadajcie! Wszyscy i na wszystko. Do zobaczenia w kinie!

Hanna Kucal

***

Relacje z Festiwalu „Lato z Muzami” Nowogard powstają dla Państwa w ramach warsztatów dziennikarskich pod opieką Izabeli Koladyńskiej. Autorkami są uczennice i absolwentki II Liceum Ogólnokształcącego w Nowogardzie oraz XIV Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie, mieszkanki Nowogardu i Chojny.

Lzm_1_1
Zapraszamy do galerii

 

LzM - Lato z Muzami 2022

NOWOGARDZKI DOM KULTURY
Pl. Wolności 7
72-200 NOWOGARD
Sekretariat: sekretariat@ndk.pl


TELEFONY:
SEKRETARIAT 91 39 26 283
KSIĘGOWOŚĆ 91 39 26 284
BIURO KINA/PROMOCJA 91 39 25 779
KASA 91 39 26 262

NUMER KONTA:
34 1240 3884 1111 0000 4209 2568
Zapraszamy również na:
ndk.pl
ekofilm.ndk.pl

Dla mediów

Zamieszczony logotyp można wykorzystywać w publikacjach dziennikarskich. Dziennikarzy zainteresowanych innymi materiałami prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem +48 91 39 26 283 lub pocztą elektroniczną na adres: sekretariat@ndk.pl

Polityka prywatności i cookies

Szanujemy prywatność naszych użytkowników i chcemy, aby korzystając z naszej witryny czuli się bezpiecznie. Obok prezentujemy politykę prywatności oraz cookies.