Pokazy festiwalowe 2017
PIĄTEK, 14 LIPCA 2017
SPOTKANIE FILMOWE Z PIOTREM DUMAŁĄ
Prezentacja krótkometrażowych filmów animowanych Piotra Dumały, laureata nagrody Laur Cisowy, która honoruje wybitny dorobek tego twórcy. Seansowi towarzyszyć będzie spotkanie z reżyserem, który przybliży swoje prace.
NAJBRZYDSZY SAMOCHÓD ŚWIATA SEANS FILMU I SPOTKANIE: 14 LIPCA, GODZINA 14:00 | Kino Orzeł
REŻYSERIA: Grzegorz Szczepaniak - Film dokumentalny.
Najmłodszym bohaterem dokumentu jest ponad pięćdziesięcioletni samochód marki Wartburg. Auto wciąż jest w drodze, a za jego sterami siedzi Bogdan wraz z matką. Film drogi, ale też portret wyjątkowej relacji matki i syna. Bogdan poświęca niemal cały czas dla Kazimiery – za wyjątkiem chwil, kiedy przypadkowym osobom z dumą prezentuje osobliwą brzydotę samochodu. Najlepszy film 57. Krakowskiego Festiwalu Filmowego. (Premiera w regionie!)
RÓŻYCZKA (Polska 2010, 117’)
REŻYSERIA: Jan Kidawa-Błoński OBSADA: Andrzej Seweryn, Magdalena Boczarska, Robert Więckiewicz
Znany pisarz (Andrzej Seweryn) ma romans z dużo młodszą od siebie kobietą (Magdalena Boczarska). Wbrew wywołującej oburzenie środowiska różnicy wieku, wykształcenia i pozycji, intelektualista poślubia atrakcyjną “dziewczynę znikąd”. Zaślepiony uczuciem nie podejrzewa, że ich kontrowersyjny związek może nie być kwestią przypadku. Nie wie, że jego partnerka od dawna spotyka się po kryjomu z innym mężczyzną (Robert Więckiewicz), z którym łączy ją silna namiętność i niebezpieczna intryga. Zaangażowana w niemoralny układ z agentem, przekazuje mu informacje, które mają skompromitować pisarza. Erotyczna fascynacja kochankiem powoli przeradza się w głębokie uczucie, choć kobieta zdaje sobie sprawę, że jest jedynie narzędziem w zaplanowanej akcji tajnych służb.
SOBOTA, 15 LIPCA 2017
GRANICE DOKUMENTU?
Seans filmu „Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham” w połączeniu z rozmową zaproszonych gości ze zgromadzoną publicznością po mocnym i kontrowersyjnym filmie Pawła Łozińskiego.
Film opowiada o dramacie dwóch kobiet - matki i córki, związanych ze sobą trudnym uczuciem. Kluczowe dla bohaterek jest spotkanie z kimś trzecim, obcym, który staje się bliskim - doświadczonym terapeutą. Jego podstawowym narzędziem są słowa i empatia. Paweł Łoziński zaprasza nas by uczestniczyć w poufnych sesjach terapeutycznych. W intymnej rozmowie trzech osób dawne rany i głęboko ukryte emocje bohaterek powoli wychodzą na powierzchnię. Jak daleko posunąć może się dokumentalista w pokazywaniu rzeczywistości?
OSTATNIA RODZINA (Polska 2016, 123 minuty)
REŻYSERIA: Jan P. Matuszyński OBSADA: Andrzej Seweryn, Dawid Ogrodnik, Aleksandra Konieczna
"Ostatnia Rodzina" to rozgrywająca się na przestrzeni 28 lat saga słynnej rodziny Beksińskich. Akcja filmu zaczyna się w 1977 roku, gdy Tomek Beksiński wprowadza się do swojego mieszkania. Jego rodzice mieszkają tuż obok, na tym samym osiedlu, przez co ich kontakty pozostają bardzo intensywne. Nadwrażliwa i niepokojąca osobowość Tomka powoduje, że matka, Zofia, wciąż martwi się o syna. W tym samym czasie Zdzisław Beksiński próbuje całkowicie poświęcić się sztuce. Po pierwszej nieudanej próbie samobójczej Tomka Zdzisław i Zofia muszą podjąć walkę, nie tylko o syna, ale także o przywrócenie kontroli nad swoim życiem. Gdy Zdzisław podpisuje umowę z mieszkającym we Francji marszandem, Piotrem Dmochowskim, a Tomek rozpoczyna pracę w Polskim Radiu, wydaje się, że rodzina najgorsze kłopoty ma już za sobą. Jednak seria dziwnych, naznaczonych fatum wydarzeń, dopiero nadejdzie...
EDERLY (Polska 2015, 87 minut)
REŻYSERIA: Piotr Dumała OBSADA: Mariusz Bonaszewski, Aleksandra Popławska, Gabriela Muskała
Tytułowe Ederly to miasto istniejące poza czasem, na granicy realnego świata i snu. Może się wydawać, że istnieje tylko po to, by mógł do niego trafić główny bohater - Słow. Miasto osacza bohatera, któremu zostają przypisane nowe tożsamości. Film można określić jako surrealistyczną komedię z elementami kryminału lub filozoficzny traktat o życiu. Nierealistyczną fabułę wspiera realistyczna warstwa wizualna, a czarno - białe zdjęcia nawiązują do stylistyki kina niemego. Nagroda Złoty Pazur w konkursie Inne Spojrzenie, na 41. Festiwalu Filmowym w Gdyni; nominacja dla Piotra Dumały do Nagrody im. Krzysztofa Krauze.
ANATOMIA ZŁA (Polska 2015, 122’)
REŻYSERIA: Jacek Bromski OBSADA: Marcin Kowalczyk, Krzysztof Stroiński, Andrzej Seweryn
Płatny zabójca, pseudonim "Lulek" zostaje warunkowo zwolniony z więzienia. Wkrótce potem prokurator, który kilka lat wcześniej doprowadził do jego aresztowania, składa mu propozycję nie do odrzucenia. W zamian za duże pieniądze, wymazanie kartoteki i możliwość dyskretnego opuszczenia kraju, "Lulek" ma zlikwidować komendanta Centralnego Biura Śledczego. Zabójca angażuje do pomocy Staszka, wydalonego z armii snajpera, który został kozłem ofiarnym nieudanej misji w Afganistanie. Podając się za oficera kontrwywiadu, "Lulek" wmawia eks-żołnierzowi, że został wybrany do zadania specjalnego i jeśli je wykona, dostanie szansę na powrót do wojska. W trakcie przygotowań do zamachu Staszek zaczyna nabierać podejrzeń co do prawdziwych intencji "Lulka". Tymczasem zleceniodawcy naciskają na przyspieszenie akcji. Rozpoczyna się śmiertelne odliczanie.
NIEDZIELA, 16 LIPCA 2017
„BEKSIŃSCY. ALBUM WIDEOFONICZNY” – DOKUMENTALNY ZAPIS, FILMOWE WYDARZENIE
Pięćdziesiąt lat z życia wybitnego polskiego malarza Zdzisława Beksińskiego. Historia jego skomplikowanej relacji z synem Tomkiem. Wstrząsający dokumentalny dramat rodzinny precyzyjnie zrekonstruowany wyłącznie z prywatnych, nigdy wcześniej w takiej formie niepublikowanych, dźwiękowych i filmowych materiałów z archiwum Beksińskich. Scenariusz oparty na bestselerowej biografii Magdaleny Grzebałkowskiej "Beksińscy. Portret podwójny".
FILMOWA PREMIERA W REGIONIE – „WSPOMNIENIE LATA”
Akcja filmu rozgrywa się pod koniec lat 70tych w małym prowincjonalnym miasteczku. Nastoletni Piotrek spędza lato z matką. Okazuje się, że jest to najważniejsze lato w życiu chłopca. Doświadczenie pierwszej miłości, przyjaźni, rozdarcia i straty rzutują na dalsze życie chłopca. Czy poradzi sobie w dorosłym życiu? W głównych rolach występują: Max Jastrzębski, Urszula Grabowska i Robert Więckiewicz.
ŚWIATOWA PREMIERA MUZYKI DO FILMU „DZISIEJSZE CZASY”
Film w reżyserii Charliego Chaplina z muzyką na żywo autorstwa Tomasza Lewandowskiego już po raz trzeci zakończy filmową część festiwalu „Lato z Muzami”. W tym roku zaproszeni goście będą świadkami premierowego wykonania muzyki do kolejnego genialnego filmu Chaplina – nieśmiertelnych „Dzisiejszych czasów”
NOWOGARDZKI DOM KULTURY
Pl. Wolności 7
72-200 NOWOGARD
Sekretariat: sekretariat@ndk.pl
TELEFONY:
SEKRETARIAT 91 39 26 283
KSIĘGOWOŚĆ 91 39 26 284
BIURO KINA/PROMOCJA 91 39 25 779
KASA 91 39 26 262
NUMER KONTA:
34 1240 3884 1111 0000 4209 2568
Zapraszamy również na:
ndk.pl
ekofilm.ndk.pl
Dla mediów
Zamieszczony logotyp można wykorzystywać w publikacjach dziennikarskich. Dziennikarzy zainteresowanych innymi materiałami prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem +48 91 39 26 283 lub pocztą elektroniczną na adres: sekretariat@ndk.pl
Polityka prywatności i cookies
Szanujemy prywatność naszych użytkowników i chcemy, aby korzystając z naszej witryny czuli się bezpiecznie. Obok prezentujemy politykę prywatności oraz cookies.