Image
Image
LzM | Nabór filmów do Konkursu Filmowa Młoda Polska 2021

LzM | Nabór filmów do Konkursu Filmowa Młoda Polska 2021

W lipcu tego roku, po rocznej przerwie, planowana jest organizacja w Nowogardzie 24. Festiwalu Filmowego „Lato z Muzami”. Organizatorzy ogłosili nabór filmów krótkometrażowych do Konkurs Filmowa Młoda Polska. I liczą, że pandemia nie pokrzyżuje im planów związanych z dorocznym świętem filmowym i artystycznym.

„Pandemia Covid-19 uniemożliwiła nam organizację Konkursu Filmowa Młoda Polska w roku 2020. Nie chcemy jednak tracić z pola widzenia produkcji z tego okresu, filmów, które nie miały okazji, aby zagościć na dużym ekranie, dlatego podjęliśmy decyzję o naborze uwzględniającym filmy z 2019, 2020 i 2021 roku” – mówi Dagmara Romanowska, koordynatorka Konkursu.

O udział w Konkursie ubiegać mogą się polskie krótkometrażowe filmy fabularne o długości do 30 minut, zrealizowane po 1 stycznia 2019 roku. Formularze zgłoszeniowe oraz szczegółowy regulamin tegorocznej edycji znaleźć można na stronie internetowej Festiwalu: www.festiwal.ndk.pl. Nabór trwa do 6 czerwca 2021 roku. Na laureata Konkursu Filmowa Młoda Polska czeka nagroda Grand Prix.

Konkurs Filmowa Młoda Polska odbędzie się już po raz siódmy. W minionych latach Grand Prix zdobyły takie filmy jak „Mały palec” Tomasza Cichonia, „Dzień Babci” Miłosza Sakowskiego, „Czarnowidzka” Joanny Satanowskiej, „60 kilo niczego” Piotra Domalewskiego, „1410” Damiana Kocura, czy „Marcel” Marcina Mikulskiego.

Festiwal „Lato z Muzami” odbędzie się po raz 24. i w tym wyjątkowym okresie skupi się na prezentacji filmów oraz spotkaniach z twórcami. W trakcie Festiwalu po raz kolejny wręczony zostanie honorowy Laur Cisowy dla polskiego reżysera za wybitne filmowe osiągnięcia. Wśród laureatów tego wyróżnienia znaleźli się m.in. Janusz Morgenstern, Dorota Kędzierzawska, Marek Koterski, Janusz Zaorski, Agnieszka Holland, Wojciech Smarzowski, Piotr Dumała, Joanna Kos-Krauze i Krzysztof Krauze oraz Jan Jakub Kolski.

24. Festiwal Filmowy „Lato z Muzami” odbędzie się w dniach 12-18 lipca 2021 w Nowogardzie (woj. zachodniopomorskie). Laureaci Konkursu Filmowa Młoda Polska ogłoszeni zostaną na gali zamknięcia wydarzenia. Pokazy festiwalowe będą miały miejsce w Kinie Orzeł Nowogardzkiego Domu Kultury.

Organizatorami Festiwalu są: Urząd Miejski w Nowogardzie oraz Nowogardzki Dom Kultury.

Szczegółowych informacji na temat konkursu FILMOWA MŁODA POLSKA udziela jego Koordynatorka Dagmara Romanowska oraz Dyrektor Artystyczny Festiwalu LATO Z MUZAMI Krzysztof Spór. Zapraszamy do kontaktu pod mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Regulamin Konkursu FMP i Folmularz zgłoszeniowy do pobrania poniżej.

Regulamin Konkursu FMP

Formularz zgłoszeniowy

LzM - Lato z Muzami 2022

NOWOGARDZKI DOM KULTURY
Pl. Wolności 7
72-200 NOWOGARD
Sekretariat: sekretariat@ndk.pl


TELEFONY:
SEKRETARIAT 91 39 26 283
KSIĘGOWOŚĆ 91 39 26 284
BIURO KINA/PROMOCJA 91 39 25 779
KASA 91 39 26 262

NUMER KONTA:
34 1240 3884 1111 0000 4209 2568
Zapraszamy również na:
ndk.pl
ekofilm.ndk.pl

Dla mediów

Zamieszczony logotyp można wykorzystywać w publikacjach dziennikarskich. Dziennikarzy zainteresowanych innymi materiałami prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem +48 91 39 26 283 lub pocztą elektroniczną na adres: sekretariat@ndk.pl

Polityka prywatności i cookies

Szanujemy prywatność naszych użytkowników i chcemy, aby korzystając z naszej witryny czuli się bezpiecznie. Obok prezentujemy politykę prywatności oraz cookies.