Image
Image
LzM | FOTORELACJA z pierwszego dnia 23. Festiwalu "Lato z Muzami"

LzM | FOTORELACJA z pierwszego dnia 23. Festiwalu "Lato z Muzami"

8 lipca 2019 rozpoczął się od propozycji dla najmłodszych widzów naszego festiwalu. Cieszy nas bardzo, że niezmiennie od lat frekwencja na tych pokazach jest imponująca.

Festiwalowi towarzyszy 22. Plener Malarski i są już z nami jego uczestnicy, których gorąco powitała dyrektor festiwalu Aneta Drążewska. Młodzież z Nowogardu pracuje już nad 2. numerem "Gazety Festiwalowej", a będą one efektem warsztatów dziennikarskich odbywających się na "Lecie z Muzami". Świetna młoda ekipa bardzo angażuje się w swoją pracę i z uwagą wsłuchuje się w uwagi Anny Serdiukow i Izabeli Koladyńskiej. Projekcjom filmowym dla dorosłych towarzyszy krótkie wprowadzenie dyrektora artystycznego festiwalu, Krzysztofa Spóra. Wczoraj wydarzeniami były seanse filmów "Aga", "Girl" i "Kafarnaum" i z każdym kolejnym pokazem liczba widzów rosła. Wydarzeniem pierwszego dnia festiwalu było spotkanie z panią Agnieszką Nosowską z Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej, która pracuje obecnie w Libanie, miejscu akcji filmu "Kafarnaum". Pani Agnieszka opowiedziała o rzeczywistości życia na Bliskim Wschodzi i przyznała, że film który obejrzeliśmy jest bardzo bliski rzeczywistości. Publiczność ciekawa była życia w Libanie, trudności jakie są tam spotykane na co dzień i szansach na poprawę sytuacji licznie żyjących tam uchodźców z Syrii. Do ostatniej chwili drżeliśmy wczoraj o pokaz plenerowy, bowiem pogoda mogła nam pokrzyżować plany. Ulewny deszcz szczęśliwie ominął Plac Wolności i przy pełnym obłożeniu leżaków festiwalowych i z udziałem tłumów widzów zaprezentowaliśmy na "zielonej trawce", pierwszą z naszych propozycji - "Najlepszego". I w ten sposób NAJLEPSZEGO FESTIWALU PAŃSTWU ŻYCZYMY i zapraszamy na nasze kolejne wydarzenia.

lzm2019foto1dzien
Zapraszamy do galerii

LzM - Lato z Muzami 2022

NOWOGARDZKI DOM KULTURY
Pl. Wolności 7
72-200 NOWOGARD
Sekretariat: sekretariat@ndk.pl


TELEFONY:
SEKRETARIAT 91 39 26 283
KSIĘGOWOŚĆ 91 39 26 284
BIURO KINA/PROMOCJA 91 39 25 779
KASA 91 39 26 262

NUMER KONTA:
34 1240 3884 1111 0000 4209 2568
Zapraszamy również na:
ndk.pl
ekofilm.ndk.pl

Dla mediów

Zamieszczony logotyp można wykorzystywać w publikacjach dziennikarskich. Dziennikarzy zainteresowanych innymi materiałami prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem +48 91 39 26 283 lub pocztą elektroniczną na adres: sekretariat@ndk.pl

Polityka prywatności i cookies

Szanujemy prywatność naszych użytkowników i chcemy, aby korzystając z naszej witryny czuli się bezpiecznie. Obok prezentujemy politykę prywatności oraz cookies.