Image
Image
LzM | Niedziela. Rozpiska ostatniego dnia

LzM | Niedziela. Rozpiska ostatniego dnia

KINO DLA DZIECI | Kino Orzeł
9:30 PODRÓŻ ZA JEDEN UŚMIECH (Polska 1972, 87’)
REŻYSERIA: Stanisław Jędryka OBSADA: Filip Łobodziński, Henryk Gołębiewski, Alina Janowska

Kinowa wersja jednego z najpopularniejszych polskich seriali dla młodzieży. "Podróż za jeden uśmiech" można nazwać PRL-owską odpowiedzią na amerykańskie kino drogi.

Bohaterowie to maminsynek Duduś (Filip Łobodziński) oraz niesforny, przedsiębiorczy Poldek (Henryk Gołębiewski), dwaj chłopcy z Krakowa, którzy wybierają się na wakacje nad morze. Splot przypadków sprawia, że zamiast pojechać na wczasy pociągiem pod opieką ciotki, chłopcy wyruszają w podróż sami i to w dodatku autostopem. Jest to początek wielkiej przygody. Bohaterowie przemierzą całą Polskę: będą spać pod gołym niebem, podszyją się pod uczestników szkolnej wycieczki, będą podróżować ciężarówkami, samochodem-chłodnią, a nawet w trumnach. Zanim dotrą do celu, spotkają po drodze mnóstwo ciekawych osób, wplączą się w dziwne i zabawne sytuacje, będą nawet poszukiwani przez milicję.

Po seansie zapraszamy dzieci na AKTYWNE WARSZTATY z Teatrem Łapaczy Snów! | Plac Wolności

WYDARZENIE SPECJALNE | Kino Orzeł

12:00 CÓRKA TRENERA (Polska 2018, 88’)

REŻYSERIA: Łukasz Grzegorzek OBSADA: Karolina Bruchnicka, Jacek Braciak, Agata Buzek

Upalne lato. Maciej Kornet (Jacek Braciak) podróżuje po Polsce wraz z 17-letnią córką, Wiktorią (Karolina Bruchnicka). Od wielu lat są tylko we dwoje, zawsze razem. Ich trasę wyznaczają zawody w tenisie ziemnym. Ona jest jego oczkiem w głowie, córeczką tatusia i jego wielką chlubą. Chciałby, aby była najlepsza. On jest dla niej całym światem. Do czasu, gdy dołącza do nich Igor (Bartłomiej Kowalski), dobrze zapowiadający się zawodnik, którego Maciej Kornet zacznie trenować. Dzięki niemu Wiktoria otworzy się na nowe doznania. Pierwszy papieros, pierwszy kieliszek alkoholu, pierwsza miłość. Cała trójka wyruszy w długą podróż rozklekotanym vanem, podczas której każdy będzie chciał osiągnąć swój cel. Pełna dyskretnego humoru historia o poszukiwaniu własnej drogi.

PO SEANSIE ODBĘDZIE SIĘ SPOTKANIE Z ODTWÓRCZYNIĄ ROLI TYTUŁOWEJ, KAROLINĄ BRUCHNICKĄ.

WYDARZENIE SPECJALNE | Kino Orzeł

14:30 UCHO WEWNĘTRZNE (Polska 2016, 74’)

REŻYSERIA: Szymon Uliasz, Magdalena Gubała

Próba przedstawienia artystycznej biografii Mikołaja Trzaski (saksofonisty, klarnecisty i kompozytora) w kontekście łączących go relacji z innymi muzykami oraz podczas indywidualnych poszukiwań, refleksji wypływających z poszczególnych spotkań. Wśród najbliższych współpracowników głównego bohatera znajdują się m.in. gitarzysta Raphael Rogiński oraz pisarz Andrzej Stasiuk. Trzaska prowadzi nas przez meandry polskiej i światowej sceny muzyki improwizowanej, wskazując na obszary, inspiracje, korzenie, z których owa muzyka czerpie. Istotne okazują się dociekania pod powierzchnią wydobywanych dźwięków – znaczenia, konotacje, jakie ze sobą niosą. Przemiana, jaka dokonuje się w bohaterze, dotyczy bardziej sfery egzystencjalnej aniżeli formalnej. Film jest opowieścią o relacyjności spotkań muzycznych, poszukiwaniu tożsamości, przyjaźni i przemijaniu.

PO SEANSIE ODBĘDZIE SIĘ SPOTKANIE Z BOHATEREM FILMU, MIKOŁAJEM TRZASKĄ.

17:00 Koncert: MY I 700-LETNI NOWOGARD w wykonaniu Animando i Ak-Centy | Scena przy NDK

18:00 UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE FESTIWALU | Kino Orzeł

Koncert zespołu RIVERLOAM TRIO z udziałem MIKOŁAJA TRZASKI, OLIE BRICE’A, MARKA SANDERSA

Finał konkursu FILMOWA MŁODA POLSKA

OKOŁO 20:00 OFICJALNE ZAKOŃCZENIE FESTIWALU | Scena przy NDK

Występ kabaretu K2 | Scena przy NDK

Koncert zespołu THE PSS | Scena przy NDK

LzM - Lato z Muzami 2022

NOWOGARDZKI DOM KULTURY
Pl. Wolności 7
72-200 NOWOGARD
Sekretariat: sekretariat@ndk.pl


TELEFONY:
SEKRETARIAT 91 39 26 283
KSIĘGOWOŚĆ 91 39 26 284
BIURO KINA/PROMOCJA 91 39 25 779
KASA 91 39 26 262

NUMER KONTA:
34 1240 3884 1111 0000 4209 2568
Zapraszamy również na:
ndk.pl
ekofilm.ndk.pl

Dla mediów

Zamieszczony logotyp można wykorzystywać w publikacjach dziennikarskich. Dziennikarzy zainteresowanych innymi materiałami prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem +48 91 39 26 283 lub pocztą elektroniczną na adres: sekretariat@ndk.pl

Polityka prywatności i cookies

Szanujemy prywatność naszych użytkowników i chcemy, aby korzystając z naszej witryny czuli się bezpiecznie. Obok prezentujemy politykę prywatności oraz cookies.