Image
Image
LzM | Piątkowy rozkład jazdy!

LzM | Piątkowy rozkład jazdy!

KINO DLA DZIECI | Kino Orzeł
10:00 PRZEGLĄD FILMOWYCH PRZEBOJÓW DLA MŁODYCH WIDZÓW

Po seansie zapraszamy dzieci na AKTYWNE WARSZTATY z Teatrem Łapaczy Snów! | Plac Wolności

FILMOWE ODKRYCIA I ZACHWYTY | Nowogardzki Dom Kultury, Sala nr 4

13:00 53 WOJNY (Polska 2018, 92’)

REŻYSERIA: Ewa Bukowska OBSADA: Magdalena Popławska, Michał Żurawski, Kinga Preis

Anka i Witek są kochającym się małżeństwem. On jest korespondentem wojennym, który większość dni w roku spędza na wojnie. Ona nieustannie czeka, aż mąż wróci do domu. Anka stara się żyć normalnie, jednak lęk o życie Witka staje się coraz bardziej dojmujący. Zaczyna szykować się na najgorsze...

FILMOWE ODKRYCIA I ZACHWYTY | Nowogardzki Dom Kultury, Sala nr 4

15:30 JESZCZE DZIEŃ ŻYCIA / ANOTHER DAY OF LIFE (Polska/Hiszpania/Niemcy/Belgia 2018, 85’)

REŻYSERIA: Raul de la Fuente, Damian Nenow OBSADA: Marcin Dorociński, Arkadiusz Jakubik

"Jeszcze dzień życia" to trzymająca w napięciu historia trzymiesięcznej wyprawy wybitnego reportera Ryszarda Kapuścińskiego do ogarniętej wojną i chaosem Angoli, w której linia frontu zmienia się jak w kalejdoskopie. Zgodnie z książkowym pierwowzorem widz rozpoczyna podróż z Kapuścińskim w 1975 roku od Luandy, stolicy Angoli. Trwa dekolonizacja po portugalskiej rewolucji goździków. Portugalczycy opuszczają w pośpiechu luksusowe dzielnice miasta. Przeraża ich widmo ataku na stolicę kraju. Pakują cały swój dobytek w drewniane skrzynie. W Luandzie zamykane są sklepy, znikają służby porządkowe, rosną góry śmieci. Kapuściński z opuszczonego miasta codziennie nadaje depesze do Polskiej Agencji Prasowej. W końcu wyrusza w śmiertelnie niebezpieczną podróż w głąb kraju. Ledwo uchodząc z życiem, zdaje sobie sprawę, że jest świadkiem wydarzeń, które będą wymagać wyjścia poza rolę obserwatora. Czy reporter może zataić sensacyjne odkrycie dla dobra wyższej sprawy?

18:00 UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE FESTIWALU | Kino Orzeł

Wręczenie HONOROWEGO LAURU CISOWEGO za reżyserskie osiągnięcia dla Jana Jakuba Kolskiego

Monodram CHODŹ ZE MNĄ DO ŁÓŻKA z udziałem Soni Bohosiewicz

OKOŁO 20:00 OFICJALNE OTWARCIE FESTIWALU | Scena przy NDK

Koncert: ANITA LIPNICKA

KINO W PLENERZE | Plac Wolności

NARZECZONY NA NIBY (Polska 2015, 102’)

REŻYSERIA: Bartosz Prokopowicz OBSADA: Julia Kamińska, Piotr Stramowski, Sonia Bohosiewicz, Piotr Adamczyk

Czy małe niewinne kłamstewko może wymknąć się spod kontroli i doprowadzić do totalnej katastrofy? A może, dopiero kiedy wszystko się w życiu rozpada, możliwe staje się poukładanie wszystkiego od nowa? Karina próbuje z całych sił stworzyć pierwszy (tym razem) szczęśliwy związek. Niestety mężczyzna, któremu oddała swoje serce, wydaje się bardziej zainteresowany sobą niż nią. Pewnego dnia jedno nieprzewidziane zdarzenie i jedno małe kłamstewko zamienią jej uporządkowane życie w prawdziwy emocjonalny rollercoaster. Szybko okaże się też, że każdy z bohaterów ma coś do ukrycia. Gdy prawda wyjdzie na jaw, wszyscy będą musieli zrobić w końcu porządek w swoich związkach i w swoich sercach. "Narzeczonego na niby" pokochają ci, którzy choć raz zakochali się w niewłaściwej osobie, oraz ci, którzy wierzą, że o prawdziwą miłość warto walczyć, nawet jeśli zaczyna się mocno niefortunnie.

LzM - Lato z Muzami 2022

NOWOGARDZKI DOM KULTURY
Pl. Wolności 7
72-200 NOWOGARD
Sekretariat: sekretariat@ndk.pl


TELEFONY:
SEKRETARIAT 91 39 26 283
KSIĘGOWOŚĆ 91 39 26 284
BIURO KINA/PROMOCJA 91 39 25 779
KASA 91 39 26 262

NUMER KONTA:
34 1240 3884 1111 0000 4209 2568
Zapraszamy również na:
ndk.pl
ekofilm.ndk.pl

Dla mediów

Zamieszczony logotyp można wykorzystywać w publikacjach dziennikarskich. Dziennikarzy zainteresowanych innymi materiałami prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem +48 91 39 26 283 lub pocztą elektroniczną na adres: sekretariat@ndk.pl

Polityka prywatności i cookies

Szanujemy prywatność naszych użytkowników i chcemy, aby korzystając z naszej witryny czuli się bezpiecznie. Obok prezentujemy politykę prywatności oraz cookies.