Image
Image
LzM | Fotorelacja oraz opis drugiego dnia

LzM | Fotorelacja oraz opis drugiego dnia

Drugi dzień 23. Festiwalu „Lato z Muzami” rozpoczął się przy pełnej sali wypełnionej dziećmi, które chłoną popularne filmowe propozycje.

Tak będzie do niedzieli! Trwają warsztaty dziennikarskie dla młodzieży, a ich uczestniczki w pocie czoła przygotowują 2. numer „Gazety Festiwalowej”. Będą relacje, recenzje, wywiady… Podobno gazeta nabiera kształtu. Trzymamy kciuki i wypatrujemy jej w najbliższy piątek. Wtorkowe wydarzenia dla widzów dorosłych rozpoczęła „Granica”, która zaskoczyła i oczarowała wielu widzów. Drugi z filmów to spotkanie ze „Złodziejaszkami”, filmem który zdobył Złotą Palmę i w 2018 roku pokonał „Zimną wojnę”. I ten film zebrał wiele pochlebnych opinii od festiwalowej widowni, która w kinie ceni ciszę i piękno prostych obrazów. Jednak wydarzeniem dnia i największym z dotychczasowych odkryć festiwalu okazała się przedwojenna „Halka”. Przed filmem specjalną prelekcję na temat specyfiki tej produkcji wygłosiła Katarzyna Wajda z Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego. Seans cieszył się dużym zainteresowaniem, a po jego zakończeniu usłyszeć można było gromkie brawa od widzów. To budujące, że niemal stuletni polski film na podstawie wielkie opery, budzi do dziś takie emocje. Jest plan, aby kontynuować filmowe spotkania z przedwojennym kinem światowym podczas kolejnych edycji „Lata z Muzami”. Na zakończenie dnia widzowie festiwalu obejrzeli w plenerze film „Być jak Kazimierz Deyna” i podczas seansu na Plac Wolności usłyszeć można było sporo śmiechu. Nasze spotkania z muzami trwają, zapraszamy na seanse.

lzm2019foto2dzień
Zapraszamy do galerii

LzM - Lato z Muzami 2022

NOWOGARDZKI DOM KULTURY
Pl. Wolności 7
72-200 NOWOGARD
Sekretariat: sekretariat@ndk.pl


TELEFONY:
SEKRETARIAT 91 39 26 283
KSIĘGOWOŚĆ 91 39 26 284
BIURO KINA/PROMOCJA 91 39 25 779
KASA 91 39 26 262

NUMER KONTA:
34 1240 3884 1111 0000 4209 2568
Zapraszamy również na:
ndk.pl
ekofilm.ndk.pl

Dla mediów

Zamieszczony logotyp można wykorzystywać w publikacjach dziennikarskich. Dziennikarzy zainteresowanych innymi materiałami prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem +48 91 39 26 283 lub pocztą elektroniczną na adres: sekretariat@ndk.pl

Polityka prywatności i cookies

Szanujemy prywatność naszych użytkowników i chcemy, aby korzystając z naszej witryny czuli się bezpiecznie. Obok prezentujemy politykę prywatności oraz cookies.