Image
Image
LzM | Finał, czyli wcale nie koniec

LzM | Finał, czyli wcale nie koniec

Finałowy dzień Lata z Muzami to nie tylko formalne, oficjalne zamknięcie festiwalu. To jeszcze jedna, dość spora dawka wrażeń filmowo-muzycznych.

Ostatni pełnometrażowy film pokazany na tegorocznym festiwalu, „Cicha noc” Piotra Domalewskiego to jednocześnie spełniona obietnica – reżyser, zeszłoroczny laureat konkursu Filmowa Młoda Polska, obiecał nowogardzkim widzom, że wróci na Lato z Muzami ze swoim pełnometrażowym debiutem. Co prawda, z powodów losowych, reżyser niestety w tym roku do Nowogardu nie dotarł, ale na spotkaniu z widzami godnie reprezentowała go Jowita Budnik, która w „Cichej nocy” zagrała jedną z ról drugoplanowych. Sam seans był poruszającym zakończeniem pokazów pełnometrażowych podczas tegorocznego festiwalu.

Szczególnym gościem finałowego dnia Lata z Muzami był Zbigniew Zamachowski, który po południu spotkał się z widzami, a wieczorem brawurowo wyśpiewał piosenki „Nie tylko o miłości” („Piosenka o Zielińskiej” w wykonaniu Zamachowskiego nie ma sobie równych!). Recital był częścią uroczystego zakończenia festiwalu – po muzycznej części widzowie mieli okazję zapoznać się wynikami pracy warsztatów fotograficznych prowadzonych przez Piotra Jaxę; obejrzeli także wyjątkową relację pofestiwalową przygotowaną przez Ligę Superbohaterów i… Wojciecha Solarza. Podczas uroczystości ogłoszono także laureata konkursu Filmowa Młoda Polska – jury przyznało nagrodę Damianowi Kocurowi za film „1410”, w którym reżyser mierzy się ze sprawami najważniejszymi bez zbędnego nadęcia i patosu.

Festiwal – pozornie – za nami. Wobec takiej ilości filmowych wrażeń, trudno jednak przejść obojętnie, one muszą trochę osiąść w sercu i na pewno będą owocować, zaostrzając przy okazji apetyt na kolejną edycję tego najpiękniejszego nowogardzkiego festiwalu.

Wojciech Koladyński

foto: NDK i Małgorzata Dobrowolska

lzm2018zamachowskimdobrowolska
Zapraszamy do galerii

 

LzM - Lato z Muzami 2022

NOWOGARDZKI DOM KULTURY
Pl. Wolności 7
72-200 NOWOGARD
Sekretariat: sekretariat@ndk.pl


TELEFONY:
SEKRETARIAT 91 39 26 283
KSIĘGOWOŚĆ 91 39 26 284
BIURO KINA/PROMOCJA 91 39 25 779
KASA 91 39 26 262

NUMER KONTA:
34 1240 3884 1111 0000 4209 2568
Zapraszamy również na:
ndk.pl
ekofilm.ndk.pl

Dla mediów

Zamieszczony logotyp można wykorzystywać w publikacjach dziennikarskich. Dziennikarzy zainteresowanych innymi materiałami prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem +48 91 39 26 283 lub pocztą elektroniczną na adres: sekretariat@ndk.pl

Polityka prywatności i cookies

Szanujemy prywatność naszych użytkowników i chcemy, aby korzystając z naszej witryny czuli się bezpiecznie. Obok prezentujemy politykę prywatności oraz cookies.