Image
Image
LzM | Koncerty, kabarety, rozrywka...

LzM | Koncerty, kabarety, rozrywka...

Maciej Miecznikowski & Leszcze –  w 2018 roku z Leszczami zaczął ponownie występować Maciej Miecznikowski – jeden z najbardziej rozpoznawalnych głosów w Polsce! Formacja w nowym wcieleniu nadal flirtuje z tradycją polskiej piosenki, dodając do rozrywkowej klasyki nowe smaczki i dużą dawkę poczucia humoru.

Leszcze powstały jako muzyczny żart dwóch rekinów trójmiejskiego undergroundu - Maćka Łyszkiewicza (autora większości leszczowych tekstów i muzyki, twórcy zespołów No Limits i Łyczacza)  i Maćka Bednarka. Pierwszy album zespołu, na którym występowało wielu wokalistów, to sentymentalna wariacja opiewająca „Wolne Miasto Dancing”. Ludzie pokochali taneczne rytmy, a żartami z kiczowatej konwencji zachwycili się też krytycy, porównując formację do Buena Vista Social Club. Leszcze za piosenkę „Ta dziewczyna” otrzymały Nagrodę Dziennikarzy  na opolskim festiwalu w 2002 r. Po 6 latach zespół wygrał ten festiwal i dostał Nagrodę Publiczności za utwór „Tak się Bawi Nasza Klasa”. Leszcze zagrały około tysiąca koncertów, zespół współpracował także z Katarzyną Pakosińską i Kacprem Kuszewskim. Grupa występuje  w składzie: Maciej MIecznikowskii – wokal, Bartosz Staniszewski – gitary, Jacek Sadowski – bas, Piotr Chrapkowski – klawiatury, Lucjan Sierpowicz – trąbka, Mariusz “Fazi” Mielczarek – saksofon, Grzegorz Sycz - perkusja
Beznazwy 1

Trio Luigi Pagano - lider grupy grał z Paulem McCartneyem, występował z największymi gwiazdami kina, koncertował na całym świecie. Do Polski sprowadziła go… miłość. Pochodzi z Neapolu i ma w sobie wszystko to, czego oczekuje się od Włochów – radość, energię, otwartość. Luigi Pagano mówi, że jego serce wypełnia przede wszystkim uczucie do poznanej 20 lat temu żony, Agnieszki -  i muzyka. To miłość sprowadziła go do Polski, a on sprowadził do Polski swoją muzykę. Gra na gitarze akustycznej i śpiewa. Polakom przybliża światowe standardy oraz włoskie – mniej lub bardziej znane – przeboje.
luigi
Etna Kontrabande – niezwykle energetyczny, koncertowy zespół grający muzykę modern reggae. W 2016 roku  znalazł się w  finałowej piątce konkursu World Reggae Contest.  W ciągu 19 lat działalności grupa wydała 4 albumy, w 2017  roku  ukazał się nowy singiel „Ogień płonie”, który aktualnie promowany jest przez stacje radiowe. Utwór został nominowany w kategorii  „Piosenka Roku”  w plebiscycie słuchaczy audycji Strefa Dread  w Radiowej Czwórce. Grupa  koncertuje na festiwalach w Polsce, ma za sobą występy  na międzynarodowych scenach, przede wszystkim w Czechach (m.in. Colours of Ostrava, United Island of Prague, SazavaFest, Besada u Big Bitu). 
2

Korowód tańca - żywiołowy, urzekający kolorami spektakl uliczny. Aktorzy wchodzą w interakcję z widzami, wciągając ich do wspólnej zabawy. Świetna muzyka, wspaniałe kostiumy, doskonała gra aktorska i brawurowy taniec na szczudłach w rytmie rock and rolla oraz do muzyki flamenco - to tylko niektóre elementy przedstawienia. Magia i wszechobecna radość stymuluje wyobraźnię widza. Inspirowane folklorem rekwizyty, kostiumy i maski przyciągają uwagę i współtworzą nastrój. Pełne energii układy taneczne (w tym ukraińska hołubka) zadziwiają rozmachem i oryginalnym charakterem. Nie mniej imponujące są pirotechniczne efekty specjalne. Mówiąc krótko – świetna zabawa dla każdego!

Scenariusz i reżyseria: Oleksandr Svietlakov, Anatolij Pietrov Występują: Oleksiy Pastukhov, Maryna Mazepa , Polina Kapustina, Anatolii Marempolskyi, Oleksandr Svietliakov, Oleksandr jr Svietliakov, Anna Svietliakova, Iryna Svietliakova, Kateryna Svietliakova.

Kijowski Teatr Uliczny KET założony został w roku 1993 przez profesjonalnych aktorów Kijowskiego Akademickiego Teatru Młodego Widza. Do 2003 pracował jako Kijowski Teatr Eksperymentalny przy Akademii Mogiliańskiej w Kijowie, realizując spektakle z klasycznego i współczesnego repertuaru światowego. W bardzo krótkim czasie stał się niekwestionowanym liderem ukraińskiego teatru studyjnego - przedstawienia Czekając na Godota, Amphitrion, Łysa Śpiewaczka zdobyły liczne nagrody na europejskich festiwalach. Niemal od początku istnienia zespołu w jego działalności teatralnej istotne miejsce zajmują przedstawienia uliczne (Marzenia albo Karnawał , Marko Piekielny, Pomiędzy niebem i ziemią, Hołubka albo Kozacy, baby, czorty i sól), które łączą ekspresję aktorską z tańcem i elementami o charakterze wizualnym, tradycyjnie używanymi w spektaklach plenerowych Swoje widowiska teatr prezentował na wielu międzynarodowych festiwalach (m.in. w Niemczech, Dani, Tunezji, Turcji, w Słowacji i na Cyprze) oraz wielu miastach, również w Polsce. Kilkakrotnie był gościem festiwalu Sztuka Ulicy. Wszędzie przyjmowany jest z ogromnym entuzjazmem. W 2011 roku aktorzy Teatru KET - artystyczna rodzina Swietlakowych powołała zespół Highlights, który jest kontynuatorem dokonań KET na ulicy. Młodość i żywiołowość grupy, połączone z doświadczeniem zdobytym na festiwalach europejskich przyniosło znakomite efekty w postaci dynamicznego i barwnego spektaklu Korowód tańca.
ciach ciach

Ciach to jeden z filarów Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego. Kabaret młody duchem i bogaty doświadczeniem. Młodość, objawia się w stałej twórczej aktywności, która mniej więcej raz na rok owocuje premierowym programem. Ciach łączy dobry poziom literacki z humorystycznym przeglądem obyczajów i przywar Polaków. Ponadto w spektakle wplata elementy improwizacji, dzięki czemu każdy kolejny występ jest inny i niepowtarzalny. Wszystko pokazuje w klimacie humoru sytuacyjnego lub absurdalnego, w myśl Gogolowskiej zasady: Z czego się śmiejecie? Z samych siebie się śmiejecie!

Inspiracji do kolejnych programów dostarcza wnikliwa obserwacja rzeczywistości, a czasami nawet korespondencja od widzów tak, jak było to w przypadku programu „LISTY OD WIDZÓW”. Jego fragmenty zaprezentował min. na antenie TVP 2, w Kabaretowym Klubie Dwójki, którego gościem specjalnym był kultowy satyryk i komediopisarz Stanisław Tym, z którym Kabaret Ciach ściśle współpracuje, występując na wspólnych koncertach.

Kabaret Ciach był wielokrotnie nagradzany na różnych przeglądach i konkursach kabaretowych w całej Polsce. Ciach jest stałym uczestnikiem rozrywkowych programów telewizyjnych i festiwali kabaretowych, są to m.in.: Kabareton Opolski (TVP1), Listopadowa Noc Kabaretowa (TVP2), Festiwalu Kabaretu w Koszalinie (TVP2), Od roku 2009 do 2014 Kabaret Ciach, był gospodarzem dorocznego Kabaretobrania czyli Zielonogórskiej Nocy Kabaretowej, transmitowanej na żywo w TV Polsat. Kabaret Ciach występuje w składzie: Małgorzata Czyżycka Leszek Jenek –ex kabaret Potem, Tomasz Kowalski, Mateusz Czechowski.

LzM - Lato z Muzami 2022

NOWOGARDZKI DOM KULTURY
Pl. Wolności 7
72-200 NOWOGARD
Sekretariat: sekretariat@ndk.pl


TELEFONY:
SEKRETARIAT 91 39 26 283
KSIĘGOWOŚĆ 91 39 26 284
BIURO KINA/PROMOCJA 91 39 25 779
KASA 91 39 26 262

NUMER KONTA:
34 1240 3884 1111 0000 4209 2568
Zapraszamy również na:
ndk.pl
ekofilm.ndk.pl

Dla mediów

Zamieszczony logotyp można wykorzystywać w publikacjach dziennikarskich. Dziennikarzy zainteresowanych innymi materiałami prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem +48 91 39 26 283 lub pocztą elektroniczną na adres: sekretariat@ndk.pl

Polityka prywatności i cookies

Szanujemy prywatność naszych użytkowników i chcemy, aby korzystając z naszej witryny czuli się bezpiecznie. Obok prezentujemy politykę prywatności oraz cookies.