Image
Image
Image
ZAKOŃCZENIE XXVI FESTIWALU LATO Z MUZAMI

ZAKOŃCZENIE XXVI FESTIWALU LATO Z MUZAMI

W niedzielę zakończył się XXVI festiwal filmu, muzyki, malarstwa „Lato z muzami”. Tegoroczny festiwal mocno okrojony, trwał tylko 4 dni, więc nie było możliwości pokazania wszystkiego, co warto zobaczyć, ale mamy nadzieję, że udało się i zaprezentowany repertuar zapamiętają Państwo jeszcze na długo. Obejrzeliśmy ok. 30 filmów, w tym: 14 konkursowych. Codziennie odbywały się seanse dla dzieci oraz filmy w plenerze. Odbyło się 7 spotkań z twórcami.

W tym roku odbyła się również kolejna - 9 edycja Konkursu Filmowa Młoda Polska. Koordynatorką konkursu była Dagmara Romanowska. Filmy konkursowe oglądały dwa składy jury, młodzieżowe: Ewa Krzak, Iga Pietruczyk i Maciej Wojtacki, które zadecydowało się wyróżnić obraz w reżyserii Damiana Kosowskiego pt. „Stwór”. GRAND PRIX 9 Konkursu Filmowej Młodej Polski docenione przez jury w składzie: Anna Serdiukow, Krzysztof Gierat i Przemysław Lewandowski otrzymał film w reżyserii Michała Toczka pt. „Być kimś”. Główną rolę w filmie zagrał obecny na festiwalu Sebastian Stankiewicz, któremu przyznano specjalną nagrodę „ROBI SWOJE”. Sam festiwal zakończył się filmem „Miało cię nie być” z udziałem znakomitego duetu w postaci Sonii i Borysa Szyc. Sonia obecna na festiwalu, powiedziała, że udział w tym filmie to ogromna przygoda, a gra z tatą dostarczyła jej dużo emocji.

Organizatorami tegorocznego Festiwalu byli: Burmistrz Nowogardu Rober Czapla oraz Nowogardzki Dom Kultury. Patronat Honorowy nad Festiwalem objął: Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz. Patronami medialnymi Festiwalu byli: Kino Świat, Infoludek.pl, Nowogardzkie Wiadomości Samorządowe, Dziennik Nowogardzki, Radio Nowogard. Sponsorami, którzy wsparli Festiwal byli: Bank Spółdzielczy w Goleniowie, Firma Usługowo Handlowa Adam Fedeńczak, Budowlane Centrum Handlowe Bartek- Domet Państwa Elwiry i Jana Bąk, Hurtownia Materiałów Budowlanych Budmat, Pizzeria Neptun, Oxygen 2 Nowogard, Łukasz Sawicki Ubezpieczenia oraz Restauracja Okrąglak Nowogard. Cieszymy się, że byli Państwo z nami. Do zobaczenia za rok. (apb)

bajki dzieci13.07
Zapraszamy do galerii

 

LzM - Lato z Muzami 2022

NOWOGARDZKI DOM KULTURY
Pl. Wolności 7
72-200 NOWOGARD
Sekretariat: sekretariat@ndk.pl


TELEFONY:
SEKRETARIAT 91 39 26 283
KSIĘGOWOŚĆ 91 39 26 284
BIURO KINA/PROMOCJA 91 39 25 779
KASA 91 39 26 262

NUMER KONTA:
34 1240 3884 1111 0000 4209 2568
Zapraszamy również na:
ndk.pl
ekofilm.ndk.pl

Dla mediów

Zamieszczony logotyp można wykorzystywać w publikacjach dziennikarskich. Dziennikarzy zainteresowanych innymi materiałami prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem +48 91 39 26 283 lub pocztą elektroniczną na adres: sekretariat@ndk.pl

Polityka prywatności i cookies

Szanujemy prywatność naszych użytkowników i chcemy, aby korzystając z naszej witryny czuli się bezpiecznie. Obok prezentujemy politykę prywatności oraz cookies.