Image
Image
Image
  • lzm 2023
BLISKIE SPOTKANIE Z ADAMEM BOBIKIEM

BLISKIE SPOTKANIE Z ADAMEM BOBIKIEM

Przedpremierowe pokazy filmów to znaczące elementy festiwalowego programu. To dzięki nim nasza lokalna społeczność zamienia się w recenzentów, pierwszych widzów, którzy mają szansę odnaleźć wartość utworu i podzielić się swoimi odczuciami z innymi uczestnikami spotkania. Przetestować, czy kadry, obrazy i dźwięki mają wpływ podobny, czy też bardzo odmienny.

„Bliscy” to film w reżyserii Grzegorza Jaroszuka,  z udziałem Olafa Lubaszenki oraz Adama Bobika, który był gościem tegorocznej edycji festiwalu.  Po seansie tego nietypowego komediodramatu z elementami kryminału, skupionego wokół relacji rodzeństwa oraz zaskakujących szczegółów z życia ich zaginionej matki odbyło się spotkanie z artystą.

Jaką rolę jako aktor odgrywam w życiu widza? Jaką wobec siebie oraz postaci, którą gram? Ile ze mnie jest w osobowości na planie? A także: jak pozwolić wybrzmieć prawdzie nowego indywiduum, którym na chwilę się staję? – te oraz inne pytania, również te dotyczące sensu życia i przemijania, pojawiły się podczas rozmowy Adama Bobika z nowogardzką publicznością. Filmowy dialog poprowadziła Anna Serdiukow – krytyczka sztuki filmowej oraz znawczyni kinematografii.

Adam Bobik zagrał w wielu głośnych filmach, serialach i produkcjach dla serwisów internetowych. Widzowie znają go z „Króla”, „Na dobre i na złe”, „The Office PL”. Nowogardzka publiczność miała okazję poznać jego talent już w 2014 roku, kiedy to w konkursie „Filmowa Młoda Polska” zwyciężył  film „Mały Palec”. Podczas tegorocznej edycji festiwalu twórca zachwycił publiczność rolą „Tatki” w filmie „Tonia” w reżyserii Marcina Bortkiewicza. (mk)

bliscy
Zapraszamy do galerii

LzM - Lato z Muzami 2022

NOWOGARDZKI DOM KULTURY
Pl. Wolności 7
72-200 NOWOGARD
Sekretariat: sekretariat@ndk.pl


TELEFONY:
SEKRETARIAT 91 39 26 283
KSIĘGOWOŚĆ 91 39 26 284
BIURO KINA/PROMOCJA 91 39 25 779
KASA 91 39 26 262

NUMER KONTA:
34 1240 3884 1111 0000 4209 2568
Zapraszamy również na:
ndk.pl
ekofilm.ndk.pl

Dla mediów

Zamieszczony logotyp można wykorzystywać w publikacjach dziennikarskich. Dziennikarzy zainteresowanych innymi materiałami prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem +48 91 39 26 283 lub pocztą elektroniczną na adres: sekretariat@ndk.pl

Polityka prywatności i cookies

Szanujemy prywatność naszych użytkowników i chcemy, aby korzystając z naszej witryny czuli się bezpiecznie. Obok prezentujemy politykę prywatności oraz cookies.