1
PIOTR DUMAŁA
Dumała wypracował niezwykle oryginalny i rozpoznawalny styl animacji, dzięki któremu jego filmy nie sposób pomylić z dziełami jakiegokolwiek innego twórcy. W 2009 roku zadebiutował jako reżyser filmów fabularnych świetnie przyjętym „Lasem”. W Nowogardzie obejrzymy jego najnowszą fabularną propozycję zatytułowaną
2
ANDRZEJ
 SEWERYN

Stworzył wybitne role w m.in. „Ziemi obiecanej”, „Bez znieczulenia” i „Dyrygencie” Andrzeja Wajdy. W okresie swojej „artystycznej emigracji” zagrał w między innymi „Liście Schindlera” Stevena Spielberga, „Indochinach” Régisa Wargniera czy „Całkowitym zaćmieniu” Agnieszki Holland. Po 1989 ponownie zaczął występować ponownie w Polsce. Do Polski powrócił na stałe w 2010 roku. Z 2016 roku zagrał wybitną rolę w „Ostatniej rodzinie”, która przyniosła mu wielkie uznanie w kraju i poza jego granicami.
3
ANNA ZAMECKA
Anna Zamecka mieszka i pracuje w Warszawie. Studiowała dziennikarstwo, antropologię kulturo-wą i fotografię w Warszawie i Kopenhadze. „Komunia” jest jej pełnometrażowym debiutem. Film autorki odkrywa piękno w odrzuconych, siłę w najsłabszych, potrzebę zmiany tam, gdzie nic na nią nie rokuje.

4
MARCIN BORCHARDT
Scenarzysta, reżyser, filmoznawca. Autor filmów dokumentalnych, reklam, wideoklipów, programów telewizyjnych. Wykładowca estetyki krótkiego filmu fabularnego w Gdyńskiej Szkole Filmowej, kina awangardowego, eksperymentalnego i współczesnej dokumentalistyki na Uniwersytecie Gdańskim.
5
ADAM GUZIŃSKI
Urodził się w 1970 roku w Koninie. Reżyser filmowy, telewizyjny i teatralny. W 1999 roku ukończył Wydział Reżyserski PWSTiTV w Łodzi. Rok wcześniej jego etiuda szkolna zatytułowana „Jakub” prezentowana była na festiwalu w Cannes, a w 2006 roku zadebiutował w pełnej fabule filmem „Chłopiec na galopującym koniu”, którego premiera odbyła się także w Cannes. Po 10 latach nakręcił swój drugi pełno-metrażowy film zatytułowany „Wspomnie-nie lata” i obiecuje, że na kolejny nie będzie trzeba czekać kolejnej dekady.