Oto jury 7. Konkursu Filmowa Młoda Polska:

grzegorzzariczny

GRZEGORZ ZARICZNY - przewodniczący
Urodził się w 1983 roku. Ukończył reżyserię na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, a także kurs dokumentalny w Szkole Wajdy, realizując tam swój debiut dokumentalny “Marysina Polana” (2010), wielokrotnie nagradzany w kraju i za granicą. Jest autorem etiudy fabularnej “Nasza zima zła” (2012, Nagroda Specjalna w Konkursie Młodego Kina FPFF w Gdyni) i filmu dokumentalnego “Gwizdek” (2012), za który został nagrodzony Nagrodą Główną Jury na Festiwalu Filmowym Sundance. Jego debiut fabularny “Fale” (2016) prezentowany był w polskich kinach oraz na wielu festiwalach filmowych. W 2021 roku do kin wszedł jego kolejny film “Proste rzeczy”, który charakteryzuje się niezwykłą formułą.


Dominika Odrowaz

DOMINIKA ODROWĄŻ
Urodzona w 1979 roku w Szczecinie. Grafiką, fotografią i malarstwem zajmuje się od rozpoczęcia edukacji w szczecińskim Liceum Plastycznym im. Constantina Brancussi w 1994 r. Studia w Wyższej Szkole Sztuki Użytkowej. Dyplom licencjacki w 2002 roku w pracowni grafiki projektowej u profesora Andrzeja Tomczaka i dr. Danuty Wojciechowskiej. Dwukrotna stypendystka Prezydenta Miasta Szczecina. Tytuł magistra Sztuk Pięknych uzyskała w latach 2003-2005 studiując na Akademii Sztuk Pięknych „Bellas Artes" w Barcelonie, gdzie doskonaliła umiejętności w grafice użytkowej. Od roku 2000 zajmuje się fotografią na festiwalu „Kontrapunkt„- przegląd teatrów małych form. Po ukończeniu studiów w roku 2005 otworzyła własną galerię i studio reklamy. w latach 2011 - 2014 roku pracowała w Akademii Sztuki w Szczecinie, w katedrze Grafiki Artystycznej. W późniejszych latach jako instruktor i grafik w Nowogardzkim Domu Kultury.


Lewandowski

PRZEMYSŁAW LEWANDOWSKI
Pochodzi z nieistniejącej pomorskiej miejscowości Drozdowo, w gminie Chojna. Prawie dwie dekady temu po studiach na wrocławskim kulturoznawstwie rozpoczął swoją przygodę z organizacją przedsięwzięć na styku kultury, podróży i przyrody. Od 18 lat jest dyrektorem Ińskiego Lata Filmowego, jednej z najstarszych imprez filmowych w Polsce, a także pomysłodawcą i szefem Gryfińskiego Festiwalu Miejsc i Podróży „Włóczykij”. Jest właścicielem kina objazdowego docierającego do miejsc, które nie posiadają kin.


Koladynski

KSIĄDZ WOJCIECH KOLADYŃSKI
Dumny Nowogardzianin, lokalny patriota. Miłośnik twórczości Agnieszki Osieckiej, rozkochany w polskiej piosence i filmach muzycznych. Fan filmów o filmach i materiałów zza kulis. Związany od 30 lat ze sceną, laureat konkursów literackich i recytatorskich, inscenizator. Ksiądz katolicki i badacz-amator popkultury.