Image
Image
Image
  • lzm 2023
PROGRAM - SOBOTA 16.07.2022

PROGRAM - SOBOTA 16.07.2022

09:00

PRZEGLĄD FILMOWYCH PRZEBOJÓW DLA MŁODYCH WIDZÓW

12:30
YESTERDAY (dramat/muzyczny, Polska 1985, 87’) | KINO ORZEŁ
REŻYSERIA: Radosław Piwowarski. OBSADA: Piotr Siwkiewicz, Anna Kazimierczak, Krystyna Feldman

Debiut kinowy Radosława Piwowarskiego. "Yesterday" to opowieść o uczuciach, w której satyra miesza się z dramatem, humor z powagą, liryzm z tragedią. Jest rok 1964. W prowincjonalnym polskim miasteczku czterej uczniowie klasy maturalnej przeżywają fascynację piosenkami "czwórki z Liverpoolu". Nadają sobie pseudonimy od imion słynnych muzyków. Zakładają zespół, grający utwory Lennona i McCartneya. W poststalinowskiej rzeczywistości nie spotyka się to rzecz jasna z uznaniem. Przeciwko są nauczyciele, rodzice, nawet ksiądz. Razi ich głośna muzyka, nonkonformizm chłopców, ich długie włosy. Mimo licznych przeszkód, ryzykując zdrowie, a nawet życie John, Paul, George i Ringo kontynuują próby. Niebawem w ich życiu pojawia się piękna dziewczyna z sąsiedniego liceum.

PO SEANSIE ODBĘDZIE SIĘ SPOTKANIE Z RADOSŁAWEM PIWOWARSKIM.

16:00
TONIA (dramat/komedia/musical, Polska 2022)

REŻYSERIA: Marcin Bortkiewicz. Obsada: Marianna Ame, Adam Bobik, Małgorzat Zajączkowska

Tonia mieszka z ojcem i babcią. Jej matka nie żyje, ojciec nadużywa alkoholu i stracił swoją pracę. Babcia postanawia wysłać go na trzy miesiące do pracy na budowie we Włoszech. Tonia zrobi wszystko, co w jej mocy, aby udaremnić ten plan.

PO SEANSIE ODBĘDZIE SIĘ SPOTKANIE Z MARCINEM BORTKIEWICZEM ORAZ MARIANNĄ AME.

19:00
SONATA (dramat obyczajowy, Polska 2021, 118’)

REŻYSERIA: Bartosz Blaschke. OBSADA: Michał Sikorski, Małgorzata Foremniak, Łukasz Simlat, Jerzy Stuhr, Lech Dyblik

Oparta na faktach poruszająca historia Grzegorza Płonki, u którego dopiero w wieku 14 lat stwierdzono niedosłuch, a nie jak wcześniej zakładano – autyzm. Późna, prawidłowa diagnoza pozwoliła odkryć talent muzyczny chłopca. W jego życiu szczególną rolę odegrali rodzice oraz życzliwe osoby, stające na drodze Grzegorza, do spełnienia największego marzenia.

FILM DOCENIANY NAGRODAMI PUBLICZNOŚCI NA WIELU FESTIWALACH. MICHAŁ SIKORSKI STAŁ SIĘ SENSACJĄ AKTORSKĄ SEZONU, ZNAKOMITĄ ROLĘ ZAGRAŁA MAŁGORZATA FOREMNIAK.

PO SEANSIE ODBĘDZIE SIĘ SPOTKANIE Z ODTWÓRCĄ GŁÓWNEJ ROLI, MICHAŁEM SIKORSKIM.

22:00
Plenerowe wydarzenie filmowo-muzyczne | Plac Wolności

FILM NIEMY Z MUZYKĄ NA ŻYWO: MŁODY SHERLOCK HOLMES (Sherlock, Jr. USA 1924, 45’)
REŻYSERIA: Buster Keaton. OBSADA: Buster Keaton, Kathryn McGuire, Joe Keaton

MUZYKA: ORKIESTRA LUDWIKA SARSKIEGO

„Młody Sherlock Holmes” w reżyserii Bustera Keatona powstał w 1924 roku. To pełna wspaniałych gagów i popisów kaskaderskich komedia, w której dwaj mężczyźni rywalizują o względy pewnej dziewczyny. Czarny charakter kradnie jej ojcu zegarek, a o ten występek oskarżony zostaje operator projektora (Buster Keaton). Przygnębiony bohater wraca do swojego zajęcia w kinie. Obsługując urządzenie, zapada w sen, w którym jego życie staje się filmem. Przenosi tam wszystkich swoich znajomych, a sam staję się Sherlockiem Holmesem Jr. poszukującym skradzionych pereł. Film Bustera Keatona uchodzi za jedno z najważniejszych dzieł niemej ery kina komediowego, a w Nowogardzie pokazowi towarzyszyć będzie muzyka grana na żywo przez Orkiestrę Ludwika Sarskiego.

SPAGHETTI DISCO DANCE CZYLI MUZYCZNY WIECZÓR INSPIROWANY TWÓRCZOŚCIĄ ENNIO MORRICONE

Zrewolucjonizował zarówno muzykę, jak i kino, jak być może żadna inna osoba we współczesnej historii. Motywy z jego twórczości królowały na parkietach w latach 70. XX wieku i do dziś funkcjonują jako sample funk, reggae czy electro. Znajdziemy je m.in. w „Little Fluffy Clouds” The Orb, hicie „Gunman” 187 Lockdown, w utworach Flying Lotusa, Amona Tobina i wielu innych artystów hip-hopowych, rave, jungle i drum'n'bass. I porywają do tańca o czym przekonamy się podczas specjalnego muzycznego wieczoru zainspirowanego dokumentem „Ennio” Giuseppe Tornatore - Spaghetti Disco Dance. O nastrój za konsoletą zadba krytyk filmowy i fotograf muzyczny Rafał Pawłowski.

LzM - Lato z Muzami 2022

NOWOGARDZKI DOM KULTURY
Pl. Wolności 7
72-200 NOWOGARD
Sekretariat: sekretariat@ndk.pl


TELEFONY:
SEKRETARIAT 91 39 26 283
KSIĘGOWOŚĆ 91 39 26 284
BIURO KINA/PROMOCJA 91 39 25 779
KASA 91 39 26 262

NUMER KONTA:
34 1240 3884 1111 0000 4209 2568
Zapraszamy również na:
ndk.pl
ekofilm.ndk.pl

Dla mediów

Zamieszczony logotyp można wykorzystywać w publikacjach dziennikarskich. Dziennikarzy zainteresowanych innymi materiałami prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem +48 91 39 26 283 lub pocztą elektroniczną na adres: sekretariat@ndk.pl

Polityka prywatności i cookies

Szanujemy prywatność naszych użytkowników i chcemy, aby korzystając z naszej witryny czuli się bezpiecznie. Obok prezentujemy politykę prywatności oraz cookies.