#młodemuzypiszą  Za nami napisy końcowe

#młodemuzypiszą Za nami napisy końcowe

Zakończenie 24. Festiwalu ,,Lato z Muzami"

Drodzy Państwo, po spędzonych przed ekranem dokładnie 57 godzinach i 27 minutach, możemy jednogłośnie stwierdzić - to był udany czas! Niedzielnym wieczorem na placu rozbrzmiały przemowy, podziękowania, rozemocjonowane głosy organizatorów i pomocników wydarzenia.

Wszystko, co spotkało nas przez ten niezwykle intensywny tydzień przepełniony filmem, sztuką i muzyką, dotarło właśnie na metę. W organizację włożyliśmy śmiech, pot i łzy, ale nikt nie odmówi szyku i profesjonalizmu z jakim został poprowadzony 24. Festiwal Filmu Muzyki i Malarstwa ,,Lato z Muzami"!

 Chcemy Państwu bardzo serdecznie podziękować, że tak licznie i z takim zaangażowaniem uczestniczyliście w tym nowogardzkim przebudzeniu i pokazaliście, że pomimo długiego, pandemicznego przestoju, w waszych sercach kipi kultura! Nasi festiwalowi goście są zachwyceni relacją z publicznością, jak i naszym małomiasteczkowym/wielkim wydarzeniem. Kto wie, może zawitają do nas także w przyszłym roku?

Jury profesjonalne oraz młodzieżowe miało wczoraj okazję podzielić się wynikami corocznie przeprowadzanego konkursu ,,Filmowa Młoda Polska"! Wybór młodych padł na film ,,Uległość" w reżyserii Michała Ciechomskiego. Film otrzymał wyróżnienie za ,,najlepsze ukazanie odmiennej rzeczywistości i stworzenie nowego uniwersum." Pomimo iż reżyser nie mógł pojawić się osobiście, dotarła do nas wiadomość, w której podkreśla znaczenie tego wyróżnienia. Jury profesjonalne przyznało specjalne wyróżnienie krótkiemu metrażowi pt. ,,Dog days" Zuzanny Grajcewicz, a główna nagroda przyznana została filmowi ,,Sukienka" w reżyserii Tadeusza Łysiaka.  Z ekranu usłyszeć mogliśmy serdeczne podziękowania ze strony młodego twórcy, który niezwykle ucieszył się z przyznanego wyróżnienia. Twórcom zostały przekazane nagrody pieniężne.

Było miło, ale się skończyło... za to z przytupem!

Cykl naszych seansów zakończył niemy film pt. ,,Rozkosze gościnności", oprawiony w finezyjną muzykę wykonaną na żywo przez naszych gości - duet: Miłosza Pękalę i Magdalenę Kordylasińską-Pękalę. Dźwięki rozbrzmiały i z wielką mocą wkradły się do naszych uszu i serc!

A jakie Lato z Muzami było to dla was? Co wniosło, przyniosło, uświadomiło? Jaki film jest waszym faworytem, który gość zaciekawił państwa najbardziej? Podzielcie się z nami waszymi refleksjami. A tymczasem muzyko graj, życie to jest jeden długi film! Do zobaczenia.

Hanna Kucal

Relacje z Festiwalu „Lato z Muzami” Nowogard powstają dla Państwa w ramach warsztatów dziennikarskich pod opieką Izabeli Koladyńskiej. Autorkami są uczennice i absolwentki II Liceum Ogólnokształcącego w Nowogardzie oraz XIV Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie.

Fotografie: Martyna Kawa

 

 

mt_gallery:ZakonczenieFestiwalu_MartynaKawa