#młodemuzypiszą  Przed nami wi(e)lka sprawa!

#młodemuzypiszą Przed nami wi(e)lka sprawa!

Jury prowadzi obrady...

Dzisiejszy blok zatytułowany ,,Poszukiwania” przedstawił nam pięć cudownych pozycji. Krótkie metraże pod tytułami: “Gwiazdeczka”, “Dzień matki”, “Teoria grup”, “Dog days” oraz “Coś mi tu nie gra” ukazały różne historie, z różnych perspektyw.

Odbył się również seans niespodzianka. Zaprezentowano film ,,Moja miłość” w reżyserii Jakuba Ptaszyńskiego, który osobiście odwiedził nas w Nowogardzie. Filmem przedstawił nam część swojego życia, a po seansie odpowiedział na nasze pytania.

Przyszła pora na obrady. Jury profesjonalne jak i młodzieżowe czeka zażarta dyskusja, aby wybrać jeden, najlepszy tytuł. Werdykt poznacie Państwo już w tę niedzielę!

Tymczasem w kinie Orzeł w Nowogardzkim Domu Kultury seanse trwają!

Pozycja ,,Najlepsze lata” w reżyserii Gabriela Muccino, to uchwycona męskim okiem historia. Czterdzieści lat w dwie godziny - o wyborach, miłości, przyjaźni, lecz przede wszystkim o życiu. Wszystko w scenerii słonecznych Włoch, ogarniętych politycznymi zawirowaniami, gdzie przeplatają się losy naszych bohaterów.

Drugi seans ,,Sweat”, jedyna polska fabuła, która znalazła się w oficjalnej selekcji zeszłorocznego Festiwalu w Cannes. Trzy dni z życia naszej bohaterki, ujęte w ramkę social mediów, prowadzą nas przez niezwykle zabiegany grafik dnia. Rzeczywistość szybka, nieco klaustrofobiczna, ale i samotna. Coś na miarę dzisiejszych czasów.

A już o 19.00 zapraszamy do kina Orzeł na najważniejszy seans naszego festiwalu- “Zabij to i wyjedź z tego miasta” w reżyserii Mariusza Wilczyńskiego, który jest już z nami. To właśnie on jest zdobywcą tegorocznej nagrody ,,Laur Cisowy 2021”, który zostanie wręczony dzisiejszego wieczoru. Będą mieli Państwo szansę zadać pytania temu wielkiemu człowiekowi! Zapraszamy, bo naprawdę warto.

Hanna Kucal

***

Relacje z Festiwalu „Lato z Muzami” Nowogard powstają dla Państwa w ramach warsztatów dziennikarskich pod opieką Izabeli Koladyńskiej. Autorkami są uczennice i absolwentki II Liceum Ogólnokształcącego w Nowogardzie oraz XIV Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie.

fotografia: Martyna Kawa