#młodemuzypiszą Filmowej Młodej Polski ciąg dalszy…

#młodemuzypiszą Filmowej Młodej Polski ciąg dalszy…

Kolejny dzień i kolejne przeżycia za nami. W trzecim bloku konkursu „Filmowa Młoda Polska” poznaliśmy nowych bohaterów i ich osobiste kryzysy. ,,Dalej jest dzień” przybliżył nam problem imigracji i dyskryminacji. ,,Maria nie żyje” postawiła nas przed odwiecznym pytaniem: „Czy śmierć jest końcem, czy może początkiem?”. ,,Wyraj” opowiedział historię rodzinnej miłości i poświęcenia, a ,,Samogłów” -  wielkich marzeń i rozterek w małym świecie.

Młodzi artyści pozytywnie zaskoczyli także w kolejnym bloku naszego seansu. „Stancja” budowała napięcie do samego końca. „Kamień” w prześmiewczy sposób zajął się tematem sprawiedliwości i moralności. „Nigdy dobrze” przekazało wizję samotności w podeszłym wieku. Ostatnią pozycją bloku został „Przypadek Jana Pampucha”- słodko-gorzka opowieść o aktualnych podziałach polskiego społeczeństwa.

Dodatkiem do konkursowych pozycji były dwie poruszające animacje: ,,Jestem tutaj” i „Zieleń”.  

Ostatni blok konkursu już jutro. A dzisiaj przed nami jeszcze wiele różnych wrażeń i emocji.

Małgorzata Kożuszek

Relacje z Festiwalu „Lato z Muzami” Nowogard powstają dla Państwa w ramach warsztatów dziennikarskich pod opieką Izabeli Koladyńskiej. Autorkami są uczennice i absolwentki II Liceum Ogólnokształcącego w Nowogardzie oraz XIV Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie.