Image
Image
24. LATO Z MUZAMI ZMIENIAMY w 24. JESIEŃ z FILMAMI

24. LATO Z MUZAMI ZMIENIAMY w 24. JESIEŃ z FILMAMI

Z powodu panoszącego się po świecie wirusa Covid-19 nie udało się nam niestety spotkać w lipcu w Nowogardzie na dorocznym „Lecie z Muzami”.Już wtedy obiecaliśmy powrócić jesienią!

Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, to w dniach 22-25 października spotkamy się w Nowogardzkim Domu Kultury, aby oglądać wartościowe dzieła filmowe i spotkać ciekawych gości. W tak wyjątkowym roku postanowiliśmy na chwilę odstąpić od zwyczajowej nazwy naszego festiwalu i zapraszamy państwa na 24. „Jesień z Filmami”.

Dziś oficjalnie też prezentujemy plakat tego wydarzenia. Wiele osób ucieszy też wiadomość, że trwają już prace nad przyszłorocznym 25. Festiwalem Filmu Muzyki Malarstwa „Lato z Muzami”.

Założenie jest bardzo proste. Nie poddajemy się, z nadzieją patrzymy w przyszłość i śmiało przygotowujemy nasze wydarzenia artystyczne. Poważnie traktujemy sytuację, ale szczerze wierzymy, że przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności i przy współpracy naszych widzów uda nam się przeprowadzić zaplanowane wydarzenia. Jak wyglądać będzie jesień w rzeczywistości pandemicznej, tego nie można przewidzieć, ale bardzo liczymy, że mimo wszystkich przeciwności uda nam się doprowadzić do realizacji naszych planów.

Nowogardzki Dom Kultury wkrótce wznowi swoją działalność i zaprosi uczestników do udziału w zajęciach i spotkaniach. Nie zabraknie tutaj wydarzeń filmowych. Już 23 września powróci Akademia Filmowa, w której do końca roku chcemy pokazać kilka wybitnych – głównie klasycznych – filmów światowych kinematografii. Najważniejszym wydarzeniem filmowym najbliższych miesięcy, będzie jednak 24. „Jesień z Filmami”. Odchodzimy na chwilę od słowa „Festiwal”, bo zmuszeni jesteśmy ograniczyć nasze działania, ale już w przyszłym roku świętować chcemy z Państwem 25. rocznicę powstania „Lata z Muzami”. Do tego tematu jeszcze powrócimy, a tymczasem…

„Jesień z Filmami” odbędzie się w dniach 22-25 październikai w nieco krótszym niż zazwyczaj czasie i w nieco zmienionej formule chcemy zabrać naszych widzów w intensywną podróż po współczesnym kinie. Seanse filmowe odbywać będą się w Kinie Orzeł praktycznie od rana do późnych godzin nocnych i będą to emocjonujące spotkania, które – nie mamy co do tego wątpliwości – pozostawią po sobie trwały ślad.

Podczas czterech dni chcemy zaprezentować około 20 filmów, tak pełno- jak i krótkometrażowych, fabularnych i dokumentalnych. Zabiegamy o zorganizowanie pokazów premierowych i przedpremierowych, a skupimy się na wybitnych dziełach filmowych ostatnich miesięcy. W weekend 24-25 października program poświęcony będzie głównie polskiemu kinu i najnowszym dokonaniom naszych twórców. Liczymy, że przyjedzie do Nowogardu kilkoro ciekawych gości, aby spotkać się z publicznością po seansach swoich filmów. Nowością tegorocznego wydarzenia będzie przegląd krótkometrażowych polskich filmów dokumentalnych, które towarzyszyć będą głównym seansom. Autorką tegorocznego plakatu jest Dominika Odrowąż, ceniona szczecińska artystka zajmująca się grafiką, fotografią i malarstwem.

PRACE NAD PROGRAMEM 24. „JESIENI Z FILMAMI” TRWAJĄ, O SZCZEGÓŁACH BĘDZIEMY INFORMOWALI W NAJBLIŻSZYCH TYGODNIACH. WARTO REZERWOWAĆ CZAS OD 22 DO 25 PAŹDZIERNIKA 2020 ROKU.

Już dziś zapraszamy na 25. Festiwal Filmu Muzyki Malarstwa „Lato z Muzami”, który odbędzie się w dniach 12-18 lipca 2021 roku.

* Organizatorem wydarzenia jest Nowogardzki Dom Kultury oraz Burmistrz Miasta Nowogard

* Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmian w programie lub odwołania wydarzenia z powodów niezależnych od nich.(ks)

LzM - Lato z Muzami 2022

NOWOGARDZKI DOM KULTURY
Pl. Wolności 7
72-200 NOWOGARD
Sekretariat: sekretariat@ndk.pl


TELEFONY:
SEKRETARIAT 91 39 26 283
KSIĘGOWOŚĆ 91 39 26 284
BIURO KINA/PROMOCJA 91 39 25 779
KASA 91 39 26 262

NUMER KONTA:
34 1240 3884 1111 0000 4209 2568
Zapraszamy również na:
ndk.pl
ekofilm.ndk.pl

Dla mediów

Zamieszczony logotyp można wykorzystywać w publikacjach dziennikarskich. Dziennikarzy zainteresowanych innymi materiałami prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem +48 91 39 26 283 lub pocztą elektroniczną na adres: sekretariat@ndk.pl

Polityka prywatności i cookies

Szanujemy prywatność naszych użytkowników i chcemy, aby korzystając z naszej witryny czuli się bezpiecznie. Obok prezentujemy politykę prywatności oraz cookies.