Image
Image
INTERNETOWE SPOTKANIA FILMOWE. DZIEŃ 6

INTERNETOWE SPOTKANIA FILMOWE. DZIEŃ 6

W pierwotnych datach 24. edycji festiwalu „LATO Z MUZAMI” (od 13 do 19 lipca) i w oczekiwaniu na premierową odsłonę tegorocznego wydarzenia (październik 2020), zapraszamy na INTERNETOWE SPOTKANIA FILMOWE.

Wybór filmów został tak przygotowany, aby wszystkie seanse były DARMOWE! Wystarczy tylko skorzystać z linka, który znajduje się pod poszczególnymi propozycjami.

Przed nami SZÓSTY DZIEŃ filmowych spotkań w wersji online. Dziś zapraszamy do obejrzenia: ciekawe połączenie kilku gatunków w brytyjskim filmie polskiej reżyserki, klasyk Alfreda Hitchcocka i bardzo ciekawy polski dokument o chłopaku poznającym trudną rodzinną historię. Życzymy udanych seansów!

Sobota 18 lipca
WYDARZENIE DNIA:

„ZAŚLEPIONA” REŻ. KATARZYNA KLIMKIEWICZ

Obsada: Helen McCrory, Kenneth Cranham, Tristan Gemmill
Film fabularny. Rok produkcji: Wielka Brytania 2012. Czas trwania: 89’

Stylowe połączenie erotycznego dramatu i politycznego thrillera. Frankie - 42 letnia inżynierka, zajmująca się lotnictwem i pracująca nad tajnym projektem dla brytyjskich sił powietrznych, nawiązuje romans z przystojnym młodym studentem. Po pewnym czasie kobieta zaczyna mieć wątpliwości, co do szczerości uczuć namiętnego kochanka. Czy mężczyzna może mieć powiązania z organizacją terrorystyczna?

PROSZĘ SKORZYSTAĆ Z LINKA:

https://vod.pl/filmy/zaslepiona/t783g8z    

SPOTKANIE Z KLASYKĄ:

„CZŁOWIEK, KTÓRY WIEDZIAŁ ZA DUŻO”  REŻ. ALFRED HITCHCOCK

Obsada: James Stewart, Doris Day, Brenda De Banzie
Film fabularny. Rok produkcji: USA 1956. Czas trwania: 75’

Ben i Jo MacKenn są małżeństwem wypoczywającym na wakacjach w Maroku w towarzystwie syna Hanka. Po tym jak na rynku w Marakeszu w ramionach Bena ginie francuski szpieg, para dowiaduje się, że ich syn został uprowadzony do Anglii. Nie wiedząc, komu mogą zaufać małżeństwo MacKenna zostaję wplątane w międzynarodową aferę szpiegowską. Wkrótce, w miarę jak będą zbliżać się do odkrycia prawdy, okaże się, że ich życie wisi na włosku. Finalna scena rozgrywa się w londyńskim Royal Albert Hall.

W tym roku mija 40 lat od śmierci mistrza suspensu.

PROSZĘ SKORZYSTAĆ Z LINKA:

https://vod.pl/filmy/czlowiek-ktory-wiedzial-za-duzo/tmek3gk   

 PRZEGLĄD POLSKICH FILMÓW KRÓTKOMETRAŻOWYCH:

„AGFA 1939 - PODRÓŻ W CZASIE WOJNY”  REŻ. MICHAŁ WNUK

Film dokumentalny. Rok produkcji: Polska 2015. Czas trwania: 53’

Michał Wnuk odkrywa nieznaną kartę historii swojej rodziny gdy wpada mu w ręce pudełko z napisem Agfa ze 120 zdjęciami i dwoma rolkami filmu 16 mm. Po raz pierwszy może spojrzeć na wojnę oczami swojego dziadka, Alojzego Kunsdorfa, który służył w Wehrmachcie. To był temat, o którym się nie mówiło w rodzinie i Michał zaczyna rozumieć dlaczego – zdjęcia pokazują Powstanie Warszawskie, Front Wschodni, Holocaust. Dziadek Alo już nie żyje, Michał chcąc poznać prawdę o tym, co kryje się za wstrząsającymi obrazami musi zadać najbliższym niewygodne pytania.

PROSZĘ SKORZYSTAĆ Z LINKA:

https://vod.pl/filmy/agfa-1939-podroz-w-czasie-wojny/2z2hq8r   

LzM - Lato z Muzami 2022

NOWOGARDZKI DOM KULTURY
Pl. Wolności 7
72-200 NOWOGARD
Sekretariat: sekretariat@ndk.pl


TELEFONY:
SEKRETARIAT 91 39 26 283
KSIĘGOWOŚĆ 91 39 26 284
BIURO KINA/PROMOCJA 91 39 25 779
KASA 91 39 26 262

NUMER KONTA:
34 1240 3884 1111 0000 4209 2568
Zapraszamy również na:
ndk.pl
ekofilm.ndk.pl

Dla mediów

Zamieszczony logotyp można wykorzystywać w publikacjach dziennikarskich. Dziennikarzy zainteresowanych innymi materiałami prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem +48 91 39 26 283 lub pocztą elektroniczną na adres: sekretariat@ndk.pl

Polityka prywatności i cookies

Szanujemy prywatność naszych użytkowników i chcemy, aby korzystając z naszej witryny czuli się bezpiecznie. Obok prezentujemy politykę prywatności oraz cookies.