Image
Image
INTERNETOWE SPOTKANIA FILMOWE. DZIEŃ 3

INTERNETOWE SPOTKANIA FILMOWE. DZIEŃ 3

W pierwotnych datach 24. edycji festiwalu „LATO Z MUZAMI” (od 13 do 19 lipca) i w oczekiwaniu na premierową odsłonę tegorocznego wydarzenia (październik 2020), zapraszamy na INTERNETOWE SPOTKANIA FILMOWE.

Wybór filmów został tak przygotowany, aby wszystkie seanse były DARMOWE! Wystarczy tylko skorzystać z linka, który znajduje się pod poszczególnymi propozycjami.

Przed nami TRZECI DZIEŃ filmowych spotkań w wersji online. Dziś zapraszamy do obejrzenia: niezależnego i stylowego filmu „Tod Machine” (seans wczorajszego „Nosferatu” nabierze znaczenia!), klasycznego dzieła Krzysztofa Kieślowskiego o roli przypadku w naszym życiu oraz poruszającego dokumentu Piotra Stasika, który mówi nam o Polsce coś bardzo istotnego. Życzymy udanych seansów!

Środa 15 lipca

WYDARZENIE DNIA:

„TOD MACHINE”  REŻ. BOGUSŁAW KORNAŚ
Obsada: Małgorzata Stankowska, Grzegorz Stokłosa, Robert Żurek
Film fabularny i niezależny. Rok produkcji: Polska 2017. Czas trwania: 98’
Film zrealizowany w konwencji kina niemego z odniesieniami do ekspresjonizmu niemieckiego (m.in. „Nosferatu”) oraz elementami kina sci-fi i horroru. Doceniany na licznych krajowych i międzynarodowych festiwalach.
Budowa Maszyny, która pomoże Miastu pokonać wroga i zakończyć wieloletnią wojnę, zbliża się ku końcowi. Inżynierowie gorączkowo dokonują ostatnich testów mocy Maszyny. Zafascynowani ideą, że człowiek potrafi stworzyć coś dorównującego dziełu Boga, nie dostrzegają zagrożeń. Praca nad Maszyną pochłania ich całkowicie. Tajemniczy mnich przestrzega inżynierów, że serce Maszyny obróci się przeciwko ludziom. W gronie konstruktorów rodzą się konflikty, a przyszłość przedsięwzięcia staje pod znakiem zapytania, gdy w tajemniczych okolicznościach zaczynają ginąć inżynierowie. Coraz bardziej niepokojąco zaczyna się też zachowywać córka głównego konstruktora.

PROSZĘ SKORZYSTAĆ Z LINKA:
https://www.youtube.com/watch?v=zk9812QM80Q           

 SPOTKANIE Z KLASYKĄ:

„PRZYPADEK”  REŻ. KRZYSZTOF KIEŚLOWSKI
Film fabularny. Rok produkcji: Polska 1981. Czas trwania: 118’
Studiujący w Łodzi Witek Długosz dowiaduje się o śmierci swojego ojca. Decyduje się na wyjazd do Warszawy, lecz gdy dociera na dworzec... jego historia potoczy się trzema różnymi ścieżkami. Jak wiele zmienić mogą w naszym życiu przypadkowe spotkania? Jak owe spotkania wpływają na podejmowane przez nas decyzje? Dokąd te decyzje mogą nas prowadzić?
Niezwykły film o roli przypadku w życiu człowieka. Przypowieść o ludzkim losie, zestawionym z trzema rodzajami zaangażowania: komunistycznym, chrześcijańskim i stoickim.
Film w wersji z 1981 roku z przywróconymi fragmentami usuniętymi przez cenzurę.

PROSZĘ SKORZYSTAĆ Z LINKA:
https://wfdif.online/strefa-vod/fabu%C5%82a/przypadek/           

 PRZEGLĄD POLSKICH FILMÓW KRÓTKOMETRAŻOWYCH:

„OPERA O POLSCE”  REŻ. PIOTR STASIK
Film średniometrażowy/dokumentalny. Rok produkcji: Polska 2017. Czas trwania: 40’
Filmowy kolaż materiałów współczesnych, archiwalnych, zdjęć dokumentalnych i inscenizowanych. Wśród nich również fragmenty audycji radiowych, absurdalne ogłoszenia matrymonialne, doniesienia prasowe, przemówienia polityczne. Forma nawiązuje do rodzimej tradycji dokumentu kreacyjnego w ujęciu Wojciecha Wiszniewskiegio.
Piotr Stasik tworzy filmowy portret Polaka, zestawiając ze sobą obrazy różnych przejawów „polskości”. Tak powstaje prowokacyjna wizja Polski, pełnej kiczu, ludzkiego cierpienia i powtarzających się latami sprzeczności. Hipnotyczna, transowa muzyka Artura Zagajewskiego wprowadza atmosferę monotonii. Przyglądamy się rytuałom religijnym, obrządkom, patriotycznym obyczajom, czy zwykłej codzienności Polaków. Dokument uzupełniają intymne wspomnienia z dzieciństwa i charakterystyczne polskie krajobrazy.

PROSZĘ SKORZYSTAĆ Z LINKA:
https://ninateka.pl/film/opera-o-polsce-piotr-stasik        

LzM - Lato z Muzami 2022

NOWOGARDZKI DOM KULTURY
Pl. Wolności 7
72-200 NOWOGARD
Sekretariat: sekretariat@ndk.pl


TELEFONY:
SEKRETARIAT 91 39 26 283
KSIĘGOWOŚĆ 91 39 26 284
BIURO KINA/PROMOCJA 91 39 25 779
KASA 91 39 26 262

NUMER KONTA:
34 1240 3884 1111 0000 4209 2568
Zapraszamy również na:
ndk.pl
ekofilm.ndk.pl

Dla mediów

Zamieszczony logotyp można wykorzystywać w publikacjach dziennikarskich. Dziennikarzy zainteresowanych innymi materiałami prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem +48 91 39 26 283 lub pocztą elektroniczną na adres: sekretariat@ndk.pl

Polityka prywatności i cookies

Szanujemy prywatność naszych użytkowników i chcemy, aby korzystając z naszej witryny czuli się bezpiecznie. Obok prezentujemy politykę prywatności oraz cookies.