Image
Image
INTERNETOWE SPOTKANIA FILMOWE. DZIEŃ 1

INTERNETOWE SPOTKANIA FILMOWE. DZIEŃ 1

W pierwotnych datach tegorocznej edycji festiwalu „LATO Z MUZAMI” (od 13 do 19 lipca) i w oczekiwaniu na premierową odsłonę tegorocznego wydarzenia (październik 2020), zapraszamy na INTERNETOWE SPOTKANIA FILMOWE.

Wybór filmów został tak przygotowany, aby wszystkie seanse były DARMOWE! Wystarczy tylko skorzystać z linka, który znajduje się pod poszczególnymi propozycjami.

Przed nami PIERWSZY DZIEŃ filmowych spotkań w wersji online. Dziś zapraszamy do obejrzenia: filmu laureata Lauru Cisowego Marka Koterskiego zatytułowanego „Wszyscy jesteśmy Chrystusami”, dokumentalnego klasyka „Robotnicy 80” oraz krótkometrażowych „Opowieści z chłodni”. Udanych seansów!

Poniedziałek 13 lipca

WYDARZENIE DNIA:
„WSZYSCY JESTEŚMY CHRYSTUSAMI” REŻ. MAREK KOTERSKI
Obsada: Marek Kondrat, Andrzej Chyra, Michał Koterski
Film fabularny. Rok produkcji: Polska 2006. Czas trwania: 105’
Głównym motywem filmu są bolesne wspomnienia Sylwka o piciu jego ojca - Adama. Naprzemianlegle do tego zaczyna się w Adamie odwijać taśma własnych wspomnień, tworzących - wraz z opowiadaniem syna - listę największych strat i ran zadanych przez picie - sobie i bliskim. Ze wspomnień Adama wynika jeszcze coś: czarna sztafeta pokoleń. Ojciec Adama też pił i Adam poprzysiągł sobie, że nie przysporzy nigdy takiego strachu i wstydu swojemu synowi. A jednak... Zresztą ojciec Adama też to sobie w dzieciństwie przysięgał. Czy można przerwać tą czarną sztafetę?
Film w reżyserii Marka Koterskiego, laureata Lauru Cisowego.

PROSZĘ SKORZYSTAĆ Z LINKA:
https://vod.pl/filmy/wszyscy-jestesmy-chrystusami/w7stxy0     

SPOTKANIE Z KLASYKĄ:

„ROBOTNICY 80” REŻ. ANDRZEJ CHODAKOWSKI, ANDRZEJ ZAJĄCZKOWSKI
Film dokumentalny. Rok produkcji: Polska 1980. Czas trwania: 94’
Wyjątkowy, filmowy zapis sierpniowych wydarzeń 1980 r. strajku w Stoczni Gdańskiej i negocjacji Międzyzakładowego Komitetu Strajkowego z przedstawicielami Komisji Rządowej. Jeden z najważniejszych dokumentalnych zapisów polskiej historii. W tym roku obchodzimy 40. rocznicę tamtych pamiętnych wydarzeń. Film, który znajdziecie państwo poniżej został odrestaurowany cyfrowo przez ekipę pod kierunkiem jednego z autorów zdjęć, Jacka Petryckiego.

PROSZĘ SKORZYSTAĆ Z LINKA:
https://wfdif.online/strefa-vod/dokument/robotnicy  

PRZEGLĄD POLSKICH FILMÓW KRÓTKOMETRAŻOWYCH:

„OPOWIEŚCI Z CHŁODNI” REŻ. GRZEGORZ JAROSZUK
Film krótkometrażowy/fabularny. Rok produkcji: Polska 2010. Czas trwania: 26’
Groteskowa historia młodej dziewczyny i chłopaka, którzy pracują w tym samym supermarkecie. Okrzyknięci najgorszymi pracownikami sklepu mają znaleźć nowy cel i w zaledwie dwa dni rozpocząć lepsze, bardziej wartościowe życie. Z pomocą zupełnie niespodziewanie przychodzi im popularny teleturniej. Film jest przewrotną opowieścią o głębokiej samotności dwóch outsiderów i ich próbach przezwyciężenia życiowego impasu, rozgrywającą się w najchłodniejszych zakamarkach supermarketu.

PROSZĘ SKORZYSTAĆ Z LINKA:
https://www.youtube.com/watch?v=Qvg6jfNfFvo   (ks)

LzM - Lato z Muzami 2022

NOWOGARDZKI DOM KULTURY
Pl. Wolności 7
72-200 NOWOGARD
Sekretariat: sekretariat@ndk.pl


TELEFONY:
SEKRETARIAT 91 39 26 283
KSIĘGOWOŚĆ 91 39 26 284
BIURO KINA/PROMOCJA 91 39 25 779
KASA 91 39 26 262

NUMER KONTA:
34 1240 3884 1111 0000 4209 2568
Zapraszamy również na:
ndk.pl
ekofilm.ndk.pl

Dla mediów

Zamieszczony logotyp można wykorzystywać w publikacjach dziennikarskich. Dziennikarzy zainteresowanych innymi materiałami prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem +48 91 39 26 283 lub pocztą elektroniczną na adres: sekretariat@ndk.pl

Polityka prywatności i cookies

Szanujemy prywatność naszych użytkowników i chcemy, aby korzystając z naszej witryny czuli się bezpiecznie. Obok prezentujemy politykę prywatności oraz cookies.