Image
Image
Image
26. FESTIWAL FILMY MUZYKI MALARSTWA „LATO Z MUZAMI” NOWOGARD, 13-16 LIPCA 2023

26. FESTIWAL FILMY MUZYKI MALARSTWA „LATO Z MUZAMI” NOWOGARD, 13-16 LIPCA 2023

Festiwal „Lato z Muzami” w Nowogrdzie to jedno z najważniejszych wydarzeń artystycznych odbywających się  cyklicznie w województwie zachodniopomorskim i bardzo życzliwie oceniana inicjatywa artystyczna na arenie krajowych festiwali filmowych.

Niestety z powodów ograniczeń finansowych 26. Festiwal Filmu Muzyki Malarstwa „Lato z Muzami” trwać będzie o kilka dni krócej, niż zazwyczaj i odbędzie się w Nowogardzie w dniach 13-16 lipca. Organizatorzy mają nadzieję powrócić do siedmiodniowej edycji wydarzenia już w przyszłym roku.

Festiwal Filmu Muzyki Malarstwa „Lato z Muzami” to artystyczne wydarzenie, święto twórców i widzów. Podczas festiwalu oglądać będzie można najważniejsze i starannie wyselekcjonowane filmowe wydarzenia. Całodniowe pokazy startować będą z samego rana, a kończyły  będą się tuż po północy.

26. edycja festiwalu to przede wszystkim, tak lubiane rozmowy publiczności z twórcami, konkurs filmów krótkometrażowych Filmowa Młoda Polska, spotkania z filmami nowymi i klasycznymi, fabułami i dokumentami. Na festiwalu nie zabraknie codziennych seansów filmów dla dzieci, kontynuowane będą pokazy plenerowe w centralnym punkcie miasta.

Jak co roku przyznany zostanie Laur Cisowy za wybitne reżyserskie osiągnięcia artystyczne. W latach poprzednich nagrodę tę odbierali osobiście w Nowogardzie m.in. Mariusz Wilczyński, Jan Jakub-Kolski, Joanna Kos-Krauze, Piotr Dumała, Marek Koterski, Janusz Zaorski, Wojtek Smarzowski, a na liście twórców z Laurem są jeszcze, tacy giganci polskiego kina, jak: Janusz Majewski, Agnieszka Holland, Janusz Morgenstern, Andrzej Barański, Filip Bajon, Dorota Kędzierzawska. W 2022 roku nagrodę tę otrzymał Radosław Piwowarski, o tym kto otrzyma to wyróżnienie w tym roku, poinformujemy wkrótce.

W ostatnich latach „Lato z Muzami” odwiedzili m.in.: Katarzyna Figura, Andrzej Seweryn, Olgierd Łukaszewicz, Gabriela Muskała, Sonia Bohosiewicz, Roma Gąsiorowska, Zbigniew Zamachowski, Adam Woronowicz, Cezary Pazura, Lech Dyblik, Hanna Śleszyńska, Iwona Siekierzyńska, Mikołaj Trzaska, Jowita Budnik, Piotr Jaxa, Wojciech Solarz, Sebastian Stankiewicz, Paweł Domagała, Małgorzata Bogdańska, Małgorzata Zajączkowska, Wojciech Mecwaldowski, Leszek Dawid, Tomasz Wolski, Jarosław Kamiński, ksiądz Adam Boniecki, Marcin Bortkiewicz, Adam Bobik, Michał Sikorski, Lidia Duda i wielu innych wybitnych twórców polskiego kina. W tym roku także spodziewana jest wizyta zacnych gości reprezentujących polską kinematografię.

Organizatorami festiwalu „Lato z Muzami” są Nowogardzki Dom Kultury oraz Burmistrz Nowogardu Robert Czapla. Zapraszamy! (ks)

 

LzM - Lato z Muzami 2022

NOWOGARDZKI DOM KULTURY
Pl. Wolności 7
72-200 NOWOGARD
Sekretariat: sekretariat@ndk.pl


TELEFONY:
SEKRETARIAT 91 39 26 283
KSIĘGOWOŚĆ 91 39 26 284
BIURO KINA/PROMOCJA 91 39 25 779
KASA 91 39 26 262

NUMER KONTA:
34 1240 3884 1111 0000 4209 2568
Zapraszamy również na:
ndk.pl
ekofilm.ndk.pl

Dla mediów

Zamieszczony logotyp można wykorzystywać w publikacjach dziennikarskich. Dziennikarzy zainteresowanych innymi materiałami prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem +48 91 39 26 283 lub pocztą elektroniczną na adres: sekretariat@ndk.pl

Polityka prywatności i cookies

Szanujemy prywatność naszych użytkowników i chcemy, aby korzystając z naszej witryny czuli się bezpiecznie. Obok prezentujemy politykę prywatności oraz cookies.