Image
Image
2. Nowogardzka Festiwalowa Jesień Filmowa dobiegła końca!

2. Nowogardzka Festiwalowa Jesień Filmowa dobiegła końca!

Dobiegła końca 2. Nowogardzka Festiwalowa Jesień Filmowa. W trakcie wydarzenia zaprezentowaliśmy sześć filmów i raz jeszcze okazało się, że w Nowogardzie i okolicach mamy spore grono osób szukających w filmach znaczących wartości i nietuzinkowych opowieści.

Bardzo dobry odbiór wydarzenia utwierdza nas w przekonaniu, że warto taką filmową edukację prowadzić. Z sześciu zaprezentowanych filmów największym uznaniem publiczności, wyrażanym w rozmowach kuluarowych, cieszył się dokumentalny film „Polański, Horowitz. Hometown”. Nowogardzka publiczność dołączyła do grona widzów z całego kraju, którzy zakochali się w tej pięknej opowieści snutej w drodze przez dwóch wybitnych artystów. Prawdziwe poruszenie wywołał w Nowogardzie pokaz filmu „Niefortunny numerek lub szalone p*rno” w reżyserii Radu Jude. Część stałych bywalców naszych wydarzeń nie zdecydowała się na ten kontrowersyjny seans, ale do Kina Orzeł przybyli inni widzowie, którzy postanowili obejrzeć tegorocznego zdobywcę Złotego Niedźwiedzia festiwalu w Berlinie, który kilka godzin wcześniej został wybrany przez Rumunię, jako kandydat do Oscara w kategorii Najlepszy Film Międzynarodowy.

Po seansie tego wybitnego i mocnego rumuńskiego filmu odbyła się dyskusja i rozmowa z publicznością. „Bałem się tego seansu, bo otwiera go scena odważna i mocno dyskusyjna, ale znając film wiedziałem, że im głębiej wchodzi się w tę historię, tym film staje się ważnym głosem w dyskusji o miejscu człowieka we współczesnym świecie i nikogo nie zostawia obojętnym. Publiczność w Nowogardzie znakomicie odczytała intencje reżysera, przyjęła „Niefortunny numerek…” bardzo dobrze, po seansie rozmawialiśmy o naszych odczuciach i wszyscy, z którymi rozmawiałem podkreślali, że był to bardzo ważny i mocny film, idealnie wpisujący się w obraz świata nas otaczającego” – powiedział Krzysztof Spór, dyrektor artystyczny „Lata z Muzami” i pomysłodawca „Filmowej Jesieni” w Nowogardzie. „Znakomicie pracuje się z widzami w Nowogardzie i ekipą Nowogardzkie Domu Kultury, bardzo wszystkim dziękuję!” – dodał.

My też bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom wydarzenia, myślimy już o naszym przyszłorocznym jesiennym spotkaniu i już dziś planujemy uruchomienie punktu gastronomicznego na okoliczność trwania 3. Nowogardzkiej Jesieni Filmowej.

A tymczasem wchodzimy w przygotowania do 25. Festiwalu Filmu Muzyki Malarstwa „Lato z Muzami”, który obędzie się w dniach 11-17 lipca 2022 roku. Gorąco zapraszamy.(ks)

LzM - Lato z Muzami 2022

NOWOGARDZKI DOM KULTURY
Pl. Wolności 7
72-200 NOWOGARD
Sekretariat: sekretariat@ndk.pl


TELEFONY:
SEKRETARIAT 91 39 26 283
KSIĘGOWOŚĆ 91 39 26 284
BIURO KINA/PROMOCJA 91 39 25 779
KASA 91 39 26 262

NUMER KONTA:
34 1240 3884 1111 0000 4209 2568
Zapraszamy również na:
ndk.pl
ekofilm.ndk.pl

Dla mediów

Zamieszczony logotyp można wykorzystywać w publikacjach dziennikarskich. Dziennikarzy zainteresowanych innymi materiałami prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem +48 91 39 26 283 lub pocztą elektroniczną na adres: sekretariat@ndk.pl

Polityka prywatności i cookies

Szanujemy prywatność naszych użytkowników i chcemy, aby korzystając z naszej witryny czuli się bezpiecznie. Obok prezentujemy politykę prywatności oraz cookies.