Image
Image
#młodemuzypiszą Po napisach końcowych

#młodemuzypiszą Po napisach końcowych

Chociaż minęło już kilka dni od zakończenia filmowej uczty, emocje są ciągle żywe, a myśli melancholijne. Plac Wolności bez kolorowych leżaków, puste kino, nocna cisza i dziwny spokój nad jeziorem… Ważne chwile uchwycone w kadrze i takie myśli zatrzymane…

 

***

To był mój pierwszy Festiwal „Lato z Muzami” i na początku nie wiedziałam, czego mogę się właściwie spodziewać. Wiadomo, pracy było dużo i presja czasu zdejmowała sen z powiek. Nie spodziewałam się jednak, że tak szybko przywiążę się do spotkanych tu ludzi samej atmosfery wydarzenia. Chyba każdy zna to uczucie, gdy jedna okoliczność staje się nagle całym życiem. Cieszę się, że mogłam być częścią festiwalu. Z pewnością dzięki temu doświadczeniu jestem odważniejsza i bardziej otwarta.

Jagoda Dobrowolska

***

Wielkie rzeczy, małe sprawy - i wzruszenia. Coś się przewartościowało, coś prześwietliło. I wzruszenia. Że to lato pośród przyjaciół. Tak niezwykle, tak po prostu... 

Martyna Kawa

***

Warto było poświęcić czas na spotkania z koleżankami z grupy młodych piszących muz. Poznałam ciekawe osobowości, które inspirują swoją postawą i służą przykładem. Chciałabym być w przyszłym roku.

Emilia Machocka

***

Najintensywniejszy tydzień lata – taki, na który się czeka miesiącami. Radość z współtworzenia dobrych rzeczy. Emocje z filmów i ze spotkań. Musicalowe leżaki. Wdzięczność. Nowa nauka uważności. Lato z Muzami, dobrze było tu wrócić.

Wojtek Koladyński

***

Istny maraton - wyczerpujący, ale po skończonej pracy czuje się spełnienie. Wpatrywania się w ekran miało się już czasem dosyć, ale ta atmosfera jest jedyna w swoim rodzaju. Czas, który zaowocował w nowe, wartościowe znajomości jak i umiejętności! Muzyko graj, życie to jest jeden długi film!

Hania Kucal

***

Po festiwalu będę trochę innym człowiekiem. Będę jeszcze mocniej doceniać każdy skrawek filmu i jego znaczenie. Poznałam wielu inspirujących ludzi, którzy jednym trafnym zdaniem, potrafili zmienić moje myślenie albo poszerzyć moje horyzonty pojmowania. Była to przygoda, której nigdy nie zapomnę. Uwielbiam oglądać i przetwarzać wszystko, co jest związane z popkulturą. Chłonę wszystko, co da mi się na tacy. Mam nadzieję, że ten festiwal zawsze będzie miał swoje miejsce w mojej głowie, w miejscu wyściełanym atlasami i kaszmirami.

Julia Burzyńska

***

Najkrótsze noce, najdłuższe dni i „never enough”. Film czy… życie? Małe, wielkie rzeczy. Niewypowiedziane słowa i rozśpiewane myśli. Ludzie, którzy mrużąc oczy, widzą podobne obrazy. Niemożliwe – możliwe. Ważne spotkania, prawdziwe więzi. Emocje i twarze zatrzymane w kadrze. Zmęczenie, pasja, sztuka, przyjaźń…

Izabela Koladyńska

***

Relacje z Festiwalu „Lato z Muzami” Nowogard powstawały dla Państwa w ramach warsztatów dziennikarskich pod opieką Izabeli Koladyńskiej. Autorkami były uczennice i absolwentki II Liceum Ogólnokształcącego w Nowogardzie oraz XIV Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie. Do zobaczenia za rok!

 

fotografia: Wojciech Koladyński

LzM - Lato z Muzami 2022

NOWOGARDZKI DOM KULTURY
Pl. Wolności 7
72-200 NOWOGARD
Sekretariat: sekretariat@ndk.pl


TELEFONY:
SEKRETARIAT 91 39 26 283
KSIĘGOWOŚĆ 91 39 26 284
BIURO KINA/PROMOCJA 91 39 25 779
KASA 91 39 26 262

NUMER KONTA:
34 1240 3884 1111 0000 4209 2568
Zapraszamy również na:
ndk.pl
ekofilm.ndk.pl

Dla mediów

Zamieszczony logotyp można wykorzystywać w publikacjach dziennikarskich. Dziennikarzy zainteresowanych innymi materiałami prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem +48 91 39 26 283 lub pocztą elektroniczną na adres: sekretariat@ndk.pl

Polityka prywatności i cookies

Szanujemy prywatność naszych użytkowników i chcemy, aby korzystając z naszej witryny czuli się bezpiecznie. Obok prezentujemy politykę prywatności oraz cookies.