Image
Image
#młodemuzypiszą  Przed(ostatni)taniec, czyli piątkowo – sobotnie noce

#młodemuzypiszą Przed(ostatni)taniec, czyli piątkowo – sobotnie noce

"W tym mieście morderstwo to forma rozrywki" Tak oto zakończyliśmy piątkowy dzień z festiwalem. „Chicago” powitało nas w miejscu marzycielskich dusz w parze z drastycznymi rozwiązaniami. Jest godnym następcą wielkich klasyków musicali z poprzednich lat, jest również fenomenem pod względem tematycznym, ponieważ skupia się na dojrzałości, rozwinięciu fabuły. Jak zawsze muzyka zachwyca i pozostawia w nas lekki niedosyt po zakończeniu.

Na sam koniec cyklu musicalowego, który wam zaprezentowaliśmy w tym roku, wybraliśmy musical bardzo lekki i bardzo rockandrollowy”

Zabawa, kolory i wspomnienia młodych lat - tak można by było podsumować ostatni, sobotni festiwalowy musical. Lata 70. odcisnęły piętno na ówczesnej muzyce, która od samego początku wpada w nasze ucho. Życie młodych ludzi przypomina nam własne historie z przeszłości – pierwsze pocałunki, wypady z kolegami i szkolne przeżycia. „Grease” zostawia pole do dyskusji i zadaje bardzo ważne pytania. Jak dzisiaj wygląda życie młodzieży oraz młodych dorosłych? W jakim stopniu musical postarzał się po tylu latach od wystawienia? Nie można  zaprzeczyć, że klimat musicalu uwieńcza tydzień pełen wspaniałych twórców i aktorów.

Dziękujemy Wojtkowi Koladyńskiemu za śpiewające przeprowadzenie nas przez musicalowy świat. To były niezapomniane godziny w plenerze!

Julia Burzyńska

***

 Relacje z Festiwalu „Lato z Muzami” Nowogard powstają dla Państwa w ramach warsztatów dziennikarskich pod opieką Izabeli Koladyńskiej. Autorkami są uczennice i absolwentki II Liceum Ogólnokształcącego w Nowogardzie oraz XIV Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie.

Fotografia: Martyna Kawa

LzM - Lato z Muzami 2022

NOWOGARDZKI DOM KULTURY
Pl. Wolności 7
72-200 NOWOGARD
Sekretariat: sekretariat@ndk.pl


TELEFONY:
SEKRETARIAT 91 39 26 283
KSIĘGOWOŚĆ 91 39 26 284
BIURO KINA/PROMOCJA 91 39 25 779
KASA 91 39 26 262

NUMER KONTA:
34 1240 3884 1111 0000 4209 2568
Zapraszamy również na:
ndk.pl
ekofilm.ndk.pl

Dla mediów

Zamieszczony logotyp można wykorzystywać w publikacjach dziennikarskich. Dziennikarzy zainteresowanych innymi materiałami prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem +48 91 39 26 283 lub pocztą elektroniczną na adres: sekretariat@ndk.pl

Polityka prywatności i cookies

Szanujemy prywatność naszych użytkowników i chcemy, aby korzystając z naszej witryny czuli się bezpiecznie. Obok prezentujemy politykę prywatności oraz cookies.