Image
Image
#młodemuzypiszą  Już wkrótce napisy końcowe, ale zanim, to jeszcze garść refleksji na temat tego, co za nami.

#młodemuzypiszą Już wkrótce napisy końcowe, ale zanim, to jeszcze garść refleksji na temat tego, co za nami.

Jak protestować z uśmiechem?

Jeden z wczorajszych wieczornych seansów, dokument 1970 Tomasza Wolskiego zabrał nas w podróż ponad 50 lat wstecz i pokazał jak łatwo jest stracić kontrolę, sprawując władzę.

Film porusza trudne zagadnienie polityczne, będąc również na wpół animowanym dokumentem, a jego tematyka sprawia, że jest ważny dla każdego pokolenia.

Po zakończeniu seansu odbyło się inspirujące oraz niezwykle uskrzydlające spotkanie z twórcami filmu w miłej atmosferze nowogardzkiego kina. Autorzy dokumentu wyjaśnili parę kwestii, które mogły być niejasne dla oglądających.

„Biały potok” to z kolei produkcja o zagadkowym tytule, która zabrała nas w taką dziwną podróż bez końca Małe rzeczy sprawiają, że za chwilę wydarzy się coś, co kompletnie zmienia bieg dalszej historii. Czy nieporozumienia mogą doprowadzić do tego, że nagle wszystko dookoła się zawali? Tego typu pytania wręcz zaczynają roić się w głowach widzów. Komedia z przesłaniem to jedna z najlepszych rzeczy na rozluźnienie po intensywnym tygodniu.

Oczywiście nie mogło się obejść bez emocjonującego spotkania z twórcami filmu. Dobrze jest spędzić wieczorne chwile w inspirującym miejscu z fascynującymi ludźmi.

Emilia Machocka

Relacje z Festiwalu „Lato z Muzami” Nowogard powstają dla Państwa w ramach warsztatów dziennikarskich pod opieką Izabeli Koladyńskiej. Autorkami są uczennice i absolwentki II Liceum Ogólnokształcącego w Nowogardzie oraz XIV Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie.

fotografie: Kamilla Ratajczak

17lipca_KamillaRatajczak
Zapraszamy do galerii

LzM - Lato z Muzami 2022

NOWOGARDZKI DOM KULTURY
Pl. Wolności 7
72-200 NOWOGARD
Sekretariat: sekretariat@ndk.pl


TELEFONY:
SEKRETARIAT 91 39 26 283
KSIĘGOWOŚĆ 91 39 26 284
BIURO KINA/PROMOCJA 91 39 25 779
KASA 91 39 26 262

NUMER KONTA:
34 1240 3884 1111 0000 4209 2568
Zapraszamy również na:
ndk.pl
ekofilm.ndk.pl

Dla mediów

Zamieszczony logotyp można wykorzystywać w publikacjach dziennikarskich. Dziennikarzy zainteresowanych innymi materiałami prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem +48 91 39 26 283 lub pocztą elektroniczną na adres: sekretariat@ndk.pl

Polityka prywatności i cookies

Szanujemy prywatność naszych użytkowników i chcemy, aby korzystając z naszej witryny czuli się bezpiecznie. Obok prezentujemy politykę prywatności oraz cookies.