Image
Image
#młodemuzypiszą  Różne porządki, czyli czwartkowe seanse wg nas

#młodemuzypiszą Różne porządki, czyli czwartkowe seanse wg nas

Inna odsłona zieleni – (nadchodząca?) rewolucja w filmie “Nowy porządek”.

Według Krzysztofa Spóra to najważniejszy film tego festiwalu i jeden z najlepszych jaki obejrzał w ostatnim czasie.

Za nami już dwie produkcje, które ukazały mroczną stronę natury ludzkiej. “Malowany ptak” oraz “Aida” wstrząsnęły widownią i z pewnością nie dadzą o sobie długo zapomnieć. Niezaprzeczalnie jednak to “Nowy porządek” Michela Franco pozwolił nam ujrzeć swoiste jądro ciemności, bestialstwo w najbardziej namacalnej postaci. Jest to opowieść o klasowej rewolucji w Meksyku, mordzie na dobrze znanym nam tle. Fikcyjna historia napisana parę lat temu okazała się aktualnie bliższa prawdy niż ktokolwiek i kiedykolwiek (w szczególności autor), by się spodziewał.

“Niech ksiądz mi mówi o Bogu dobrym. Nokaut.”

“To człowiek anioł” - skomentował Krzysztof Spór, zapraszając na wirtualne spotkanie z księdzem Adamem Bonieckim.

Ja też chciałabym rozpocząć od mojej osobistej dygresji. Była to najcudowniejsza podróż jaką miałam okazję odbyć na przestrzeni ostatnich miesięcy. Dokument ,,xABo”- niezwykle ciepły, mówiący o wartości rozmowy, z bardzo osobistym portretem naszego niezwykłego bohatera- księdza Adama Bonieckiego.                                                                                  

Historia duchownego, który żyje w świecie swoich własnych sprzeczności. Film mówiący o człowieku od podstaw, którymi są nasze wartości. Jak przepięknie ujęto: ,,każdy niesie ze sobą walizkę, bagaż”.

Po zakończonym seansie widownia przeprowadziła z Aleksandrą Potoczek, reżyserką dzieła, żywy dialog oraz podzieliła się własnymi refleksjami dotyczącymi ukazanej w filmie problematyki. Czy znamy takich księży Bonieckich? Czy jest to opowieść o zwykłym księdzu? Czy w prawdzie i prostocie tkwi niezwykłość? Do zapoznania się z relacją ze spotkania, wywiadem z Aleksandrą Potoczek zapraszamy już jutro na naszą stronę internetową www.festiwal.ndk.pl oraz fanpage Facebookowy: Festiwal “Lato z Muzami” Nowogard.

Wczorajszy dzień zakończyliśmy tradycyjnie już seansem w plenerze. „La la land” nieco różnił się od wcześniej widzianych przez nas musicali. Opowiada o czasach dzisiejszych, a zatem dobrze nam znanych.

To: “Historia pokazująca, że życie naprawdę może być jak musical” -  powiedział pasjonat musicali Wojciech Koladyński.

Miasto gwiazd - pełne marzeń, miłości i wspólnie wystukiwanych rytmów, prowadzących nas przez barwne oblicza Ameryki, na mecie spotykając nas samych. Wybuchy radości i smutku to nieodłączne elementy historii. Śpiew, taniec, opowieść porywały nas od pierwszych nut.

 „Miasto gwiazd, czy świecisz właśnie dla mnie?”

Jagoda Dobrowolska

Hanna Kucal

Julia Burzyńska

***

Relacje z Festiwalu „Lato z Muzami” Nowogard powstają dla Państwa w ramach warsztatów dziennikarskich pod opieką Izabeli Koladyńskiej. Autorkami są uczennice i absolwentki II Liceum Ogólnokształcącego w Nowogardzie oraz XIV Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie.

 

15lipca_spotkania_MartynaKawa
Zapraszamy do galerii

                                                                                                                 

LzM - Lato z Muzami 2022

NOWOGARDZKI DOM KULTURY
Pl. Wolności 7
72-200 NOWOGARD
Sekretariat: sekretariat@ndk.pl


TELEFONY:
SEKRETARIAT 91 39 26 283
KSIĘGOWOŚĆ 91 39 26 284
BIURO KINA/PROMOCJA 91 39 25 779
KASA 91 39 26 262

NUMER KONTA:
34 1240 3884 1111 0000 4209 2568
Zapraszamy również na:
ndk.pl
ekofilm.ndk.pl

Dla mediów

Zamieszczony logotyp można wykorzystywać w publikacjach dziennikarskich. Dziennikarzy zainteresowanych innymi materiałami prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem +48 91 39 26 283 lub pocztą elektroniczną na adres: sekretariat@ndk.pl

Polityka prywatności i cookies

Szanujemy prywatność naszych użytkowników i chcemy, aby korzystając z naszej witryny czuli się bezpiecznie. Obok prezentujemy politykę prywatności oraz cookies.