Image
Image
#młodemuzypiszą  Zaczęło się! - FILMOWA MŁODA POLSKA

#młodemuzypiszą Zaczęło się! - FILMOWA MŁODA POLSKA

Dziś rozpoczęła się kolejna już edycja konkursu na najlepszy film krótkometrażowy ,,Filmowa Młoda Polska.” Ciepło przywitano licznych gości, którzy przybyli zapoznać się z filmami młodych reżyserów, którzy ,,być może wkrótce będą rozdawać karty”. Wybrane przez Dagmarę Romanowską dzieła (dokładnie 22 pozycje, zbierane przez 2 lata) przeprowadzą nas przez pięć bloków pokazowych, ułożonych tematycznie.

,,Od wzruszenia, przez trwogę, do śmiechu...”

Poranny blok ukazał nam historię czterech kobiet. Filmy ,,Alicja i żabka”, ,,Chodźmy w noc”, ,,Ostatnie dni lata” oraz ,,Sukienka” przybliżyły nałożone na kobiety role społeczne oraz ukazały jakie trudności i wybory czekają na naszych (krętych) drogach. Czy któryś z tych obrazów wydaje się nam znajomy?

,,Żyjemy na spokojnej wyspie ignorancji...”

 Drugi blok rzucił widzą wyzwanie. Widownia miała okazję zmierzyć się z bliskimi nam problemami na tle ekologicznym. Podróż po dystopijnych światach wprowadziła w lekko patetyczny nastrój oraz przedstawiła skutki ludzkiej niedbałości i obojętności. ,,Uległość”, ,,Pierwsze lato końca świata” oraz ,,Green” ukazały relacje człowieka z naturą. ,,Mały koniec świata” jak i ,,Masza” unaoczniły problem tego, co dzieje się między nami- okrucieństwo ludzkie.

Potraktujmy te seanse jako lekcję. Mówi się, że lato 2021 roku, też może stać się tym pierwszym.

Hanna Kucal

 

Relacje z Festiwalu „Lato z Muzami” Nowogard powstają dla Państwa w ramach warsztatów dziennikarskich pod opieką Izabeli Koladyńskiej. Autorkami są uczennice i absolwentki II Liceum Ogólnokształcącego w Nowogardzie oraz XIV Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie.

 

lzm_fmp_MartynaKawa
Zapraszamy do galerii

LzM - Lato z Muzami 2022

NOWOGARDZKI DOM KULTURY
Pl. Wolności 7
72-200 NOWOGARD
Sekretariat: sekretariat@ndk.pl


TELEFONY:
SEKRETARIAT 91 39 26 283
KSIĘGOWOŚĆ 91 39 26 284
BIURO KINA/PROMOCJA 91 39 25 779
KASA 91 39 26 262

NUMER KONTA:
34 1240 3884 1111 0000 4209 2568
Zapraszamy również na:
ndk.pl
ekofilm.ndk.pl

Dla mediów

Zamieszczony logotyp można wykorzystywać w publikacjach dziennikarskich. Dziennikarzy zainteresowanych innymi materiałami prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem +48 91 39 26 283 lub pocztą elektroniczną na adres: sekretariat@ndk.pl

Polityka prywatności i cookies

Szanujemy prywatność naszych użytkowników i chcemy, aby korzystając z naszej witryny czuli się bezpiecznie. Obok prezentujemy politykę prywatności oraz cookies.