Image
Image
#młodemuzypiszą  Nie-ludzki głos nie(pamięci)

#młodemuzypiszą Nie-ludzki głos nie(pamięci)

Wtorkowe przedpołudnie i …

„Wszyscy mogą zapomnieć”, ale trudno o to na pierwszym seansie. „Niepamięć” mogłaby odnosić się do historii współczesnej. Nieokiełzana choroba, nad którą nikt nie ma kontroli. Próbując przystosować się do panującej rzeczywistości, można ponownie potykać się o błahe błędy.

Spokojna, pełna humoru, pod koniec dramatyczna „podróż po jaźni bohatera” mówi wiele o nas samych, o naszej przyszłości i teraźniejszości. Stworzenie nowej tożsamości wymaga czasu i poświęcenia. Nie zawsze jest łatwo, a coraz trudniejsze zadania sprawiają wiele problemów. Amnezja atakuje szybko i bez zapowiedzi. Jak zbudować swój świat na nowo? Z czegoś to znamy, prawda?

Rozmowa, czy jednak monolog? Czy ktoś znajduje się po drugiej stronie? Ona wpuszczona w wir myślenia o stracie. Opuszczona kobieta jest jądrem tej opowieści. Otwiera się na różne rozwiązania, żeby stać się niezależną moralnie i jeszcze silniejszą. Otwierają się przed nią drzwi do zapomnienia, rozpoczęcia od nowa. Płomienie zmazują miejsce, które stało się pudełkiem pełnym nieszczęść. Pedro Almodovar w melo(DRAMACIE) „Ludzki głos” pokazuje kolejny raz siłę kobiet. „Rozłączam się . Muszę nauczyć się z Tobą rozłączać….”

Julia Burzyńska

***

Relacje z Festiwalu „Lato z Muzami” Nowogard powstają dla Państwa w ramach warsztatów dziennikarskich pod opieką Izabeli Koladyńskiej. Autorkami są uczennice i absolwentki II Liceum Ogólnokształcącego w Nowogardzie oraz XIV Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie.

 

lzm_13lipca_MartynaKawa_1
Zapraszamy do galerii

LzM - Lato z Muzami 2022

NOWOGARDZKI DOM KULTURY
Pl. Wolności 7
72-200 NOWOGARD
Sekretariat: sekretariat@ndk.pl


TELEFONY:
SEKRETARIAT 91 39 26 283
KSIĘGOWOŚĆ 91 39 26 284
BIURO KINA/PROMOCJA 91 39 25 779
KASA 91 39 26 262

NUMER KONTA:
34 1240 3884 1111 0000 4209 2568
Zapraszamy również na:
ndk.pl
ekofilm.ndk.pl

Dla mediów

Zamieszczony logotyp można wykorzystywać w publikacjach dziennikarskich. Dziennikarzy zainteresowanych innymi materiałami prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem +48 91 39 26 283 lub pocztą elektroniczną na adres: sekretariat@ndk.pl

Polityka prywatności i cookies

Szanujemy prywatność naszych użytkowników i chcemy, aby korzystając z naszej witryny czuli się bezpiecznie. Obok prezentujemy politykę prywatności oraz cookies.