Image
Image
#młodemuzypiszą Lato z muzami trwa

#młodemuzypiszą Lato z muzami trwa

 W co grają ludzie?

… czyli, co dzieje się między nami

,,Jak na dziesiątą rano, to jesteśmy awangardą, uwierzcie - ja często siedziałem w kinie sam o tej porze”- pierwsi goście przybyli, pan Krzysztof zniknął za kurtyną, a seans się rozpoczął.

Film ,,My Dwie”, debiut, który jest wynikiem obserwacji własnego świata reżysera, który wychował się wśród kobiet, wzbudził w widowni niemałe poruszenie. Czułe kadry, codzienne odczucia, (nie)normalność? Na naszych oczach prowadzona jest gra w nieznajomych, a całość dzieła dzieje się w emocjonalnej, trudnej dla par jednopłciowych rzeczywistości. Film, który współcześnie wzbudzać może kontrowersje, został bardzo dobrze przyjęty także przez starszą widownię.

,,Chyba każdy chciałby przeżyć taką miłość...”- skomentowała jedna z uczestniczek seansu.

,,Gdybyśmy byli dzisiaj w roku 2020, to byłby najważniejszy film tego wydarzenia!”

,,Błąd systemu” to opowieść o małej osobie (bo młodej, ale też niedostrzeganej), która nieodparcie potrzebuje miłości i czułości. Desperacka potrzeba uwagi i zachowania przedstawione na kinowym ekranie, sprowadzają widza do postawienia przed sobą pytań: Czy dziecko jest błędem systemu? Czy może to system jest błędny? Można oddać serce i duszę, chcąc zapewnić komuś troskę, nie pokonamy jednak pewnych barier. Taki film nie ma się podobać, on ma wgniatać w kinowy fotel.

,,Festiwal kinowy to nie są błahe sprawy.”

 Filmem kończącym poranny blok, który nie został pokazany w ubiegłym roku ze względów pandemicznych była słodko – gorzka satyra ,,W co grają ludzie?”, w reżyserii Jenni Toivoniemi. Kino ciepłe, miłe, idealne do rozluźnienia się. Mały oddech dla publiczności po pozycji poprzedniej. Zgrabna opowieść o tym, kim jesteśmy, a może kim chcielibyśmy się stać.

Już za chwilę, już za moment, o godzinie 19.00 zapraszamy wszystkich na uroczyste otwarcie festiwalu!

Do zobaczenia!

                                                                                                           Hanna Kucal

Relacje z Festiwalu „Lato z Muzami” Nowogard powstają dla Państwa w ramach warsztatów dziennikarskich pod opieką Izabeli Koladyńskiej. Autorkami są uczennice i absolwentki II Liceum Ogólnokształcącego w Nowogardzie oraz XIV Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie, mieszkanki Nowogardu i Chojny

Lzm_1_2
Zapraszamy do galerii

LzM - Lato z Muzami 2022

NOWOGARDZKI DOM KULTURY
Pl. Wolności 7
72-200 NOWOGARD
Sekretariat: sekretariat@ndk.pl


TELEFONY:
SEKRETARIAT 91 39 26 283
KSIĘGOWOŚĆ 91 39 26 284
BIURO KINA/PROMOCJA 91 39 25 779
KASA 91 39 26 262

NUMER KONTA:
34 1240 3884 1111 0000 4209 2568
Zapraszamy również na:
ndk.pl
ekofilm.ndk.pl

Dla mediów

Zamieszczony logotyp można wykorzystywać w publikacjach dziennikarskich. Dziennikarzy zainteresowanych innymi materiałami prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem +48 91 39 26 283 lub pocztą elektroniczną na adres: sekretariat@ndk.pl

Polityka prywatności i cookies

Szanujemy prywatność naszych użytkowników i chcemy, aby korzystając z naszej witryny czuli się bezpiecznie. Obok prezentujemy politykę prywatności oraz cookies.