Image
Image
LzM | 7. Konkurs Filmowa Młoda Polska – wyniki selekcji

LzM | 7. Konkurs Filmowa Młoda Polska – wyniki selekcji

Aż 22 fabularne produkcje krótkometrażowe walczyć będą o Grand Prix 7. Konkursu Filmowa Młoda Polska, organizowanego w ramach 24. Festiwalu Lato z Muzami w Nowogardzie.


Konkurs Filmowa Młoda Polska, przedstawiający krótkie fabuły realizowane w polskich szkołach i studiach filmowych oraz przez niezależnych autorów, odbędzie się już po raz siódmy. W tym roku spośród rekordowej liczby 150 zgłoszeń wybraliśmy 22 bardzo różnorodne produkcje, które pokażemy w pięciu blokach pod hasłami: „Dziewczyna i kobieta”, „Małe końce świata”, „Oblicza kryzysu”, „Z przymrużeniem oka” oraz „Poszukiwania”.

Widzów czekają chwile wzruszenia, zaskoczenia i śmiechu, może też i dreszczyk grozy? Do rywalizacji o Grand Prix (3 tys. zł) staną małe formy dramatyczne, filmy eksperymentujące z językiem filmowym i tematyką, ale i komedie oraz postapokaliptyczne thrillery. Metafizyka przeplatać się będzie z humorem, taniec i śpiew z pytaniami granicznymi. Obok uznanych aktorów (m.in. Krzysztof Kowalewski w jednej ze swoich ostatnich kreacji – w filmie „Nigdy dobrze” Pawła Powolnego) pojawią się debiutanci. Wrócą twórcy, którzy już w Nowogardzie gościli – pokażemy m.in. nagrodzony na największym międzynarodowym festiwalu kina krótkometrażowego w Clermont-Ferrand nowy short Damiana Kocura „Dalej jest dzień” (Grand Prix 2018 za film „1410”).

Do Nowogardu przyjadą produkcje, które już zwróciły na siebie uwagę m.in. na festiwalach w Krakowie, Koszalinie oraz Gdyni. Niektóre z nich walczyły na arenie międzynarodowej o najwyższe trofea, w tym o nominacje oscarowe („Chodźmy w noc” Kamili Tarabury). Przed „Sukienką” Tadeusza Łysiaka, obrazem nagrodzonym m.in. w Atlancie, Sofii i Chicago, taka droga właśnie się otwiera.

Na seanse 7. Konkursu Filmowa Młoda Polska zapraszamy w dniach 14-15-16 lipca do kina Orzeł w Nowogardzkim Domu Kultury.

24. Festiwal Filmowy Lato z Muzami odbędzie się w dniach 12-18 lipca 2021 w Nowogardzie (woj. zachodniopomorskie). Laureaci Konkursu Filmowa Młoda Polska ogłoszeni zostaną na gali zamknięcia wydarzenia. Organizatorami Festiwalu są: Urząd Miejski w Nowogardzie oraz Nowogardzki Dom Kultury.(ks)

 

Filmy i bloki tematyczne 7. Konkursu Filmowa Młoda Polska:

BLOK 1: DZIEWCZYNA I KOBIETA / 114’

ALICJA I ŻABKA, reż. Olga Bołądź, Studio Munka-SFP, 2020, 29’
obsada: Julia Kuzka, Agnieszka Suchora, Jan Frycz
https://www.facebook.com/alicjaizabkafilm
Debiut reżyserski Olgi Bołądź. Brawurowa opowieść o zbyt szybkim dorastaniu i trudnych decyzjach. Groteska, humor, musical, bajka w jednym. Krótki metraż, który eksperymentuje z formą i jednocześnie mówi o sprawach bardzo ważnych. „Każda bajka ma swoje przesłanie, ale i każda bajka musi się też kiedyś skończyć. Za przedstawienie w baśniowej formie procesu przejścia z czasu dzieciństwa w dorosłość i pokazanie, że aby stać się dorosłym to najpierw trzeba pozwolić sobie BYĆ dzieckiem” – o „Alicji i żabce” napisali jurorzy Konkursu Filmów Krótkometrażowych w Gdyni. Przyznali fabule Nagrodę im. Lucjana Bokińca dla najlepszego filmu.

CHODŹMY W NOC, reż. Kamila Tarabura, Studio Munka-SFP, 2020, 27’
obsada: Agnieszka Rajda, Nel Kaczmarek, Kamilla Baar
https://www.facebook.com/chodzmywnoc
Zamknięta w sobie i wycofana nastolatka Krysia ucieka z imprezy urodzinowej za przebojową, ekstrawertyczną Majką. Dziewczyny spędzą razem noc, podczas której nauczą się brać odpowiedzialność za siebie, ale też za drugą osobę. Nagroda dla najlepszego krótkiego filmu aktorskiego na Warszawskim Festiwalu Filmowym otworzyła przed „Chodźmy w noc” drogę do walki o oscarową nominację. „Aktorstwo Rajdy [Krysia] ogromnie przypomina mi młodą Hilary Swank” – pisał Vic Gerami w „The Blunt Post”. Zagraniczni recenzenci chwalili również scenariusz Niny Lewandowskiej, staranną reżyserię i wnikliwą analizę psychologiczną postaci mimo zwięzłości fabuły.

OSTATNIE DNI LATA, reż. Klaudia Kęska, Szkoła Filmowa im. K. Kieślowskiego UŚ, 2020, 28’
obsada: Julia Kuzka, Sonya Slousarenko, Grzegorz Damięcki
Opowieść o utracie niewinności. Letnią sielankę w rodzinnej winnicy burzy niespodziewany atak na jedną z pracownic. Świadkiem wydarzenia jest wkraczająca w dorosłość Tosia, córka właścicieli. Czy nastolatka obroni przyjaciółkę, czy też ukryje tajemnicę, która może zagrozić jej rodzinie? Klaudia Kęska stawia przed młodą dziewczyną dylemat, w którym zakleszczeni mogliby być bohaterowie kina braci Dardenne. Na Krakowskim Festiwalu Filmowym short otrzymał Nagrodę za najlepsze zdjęcia dla Kamila Małeckiego oraz Wyróżnienie za kreację aktorską dla Julii Kuzki. Na Ogólnopolskim Konkursie Filmów Niezależnych OKFA „Ostatnie dni lata” doceniło Jury Młodych.

SUKIENKA, reż. Tadeusz Łysiak, Warszawska Szkoła Filmowa, 2020, 30’
obsada: Anna Dzieduszycka, Dorota Pomykała, Szymon Piotr Warszawski
https://www.facebook.com/moviethedress/
Przewrotna formalnie opowieść o samotności, pragnieniu bliskości i o marzeniach. Romantyzm zderza się tu z realizmem, a całości przyświeca koncertowa kreacja Anny Dzieduszyckiej, wspieranej przez Dorotę Pomykałę i Szymona Piotra Warszawskiego, ostatnio popularnego za sprawą roli prokuratora w serialu „Chyłka. Inwigilacja”. Nagroda dla najlepszego krótkiego filmu fabularnego na festiwalu w Atlancie, Nagroda dla najlepszej aktorki dla Anny Dzieduszyckiej na Rhode Island International Film Festival, Brązowa Kijanka dla autora najlepszych zdjęć w Konkursie Etiud Studenckich na festiwalu Camerimage – to tylko kilka z wielu statuetek, którymi „Sukienka” została obsypana. Z nimi będzie mogła rozpocząć walkę o oscarową nominację.

BLOK 2: MAŁE KOŃCE ŚWIATA / 95’

ULEGŁOŚĆ, reż. Michał Ciechomski, Szkoła Filmowa im. K. Kieślowskiego UŚ, 2020, 26’
obsada: Mirosław Haniszewski, Anna Krotoska, Michał Wójtowicz, Krzysztof Franieczek
Piotr jest poczciwym, ale pechowym wędkarzem. W milenijnym konkursie wyławia przedziwną, wielką rybę – nie wie, że tym samym naruszył jakiś porządek i ściągnął na świat zagładę. Teraz będzie musiał naprawić swój błąd. „Dystopijna przypowieść o zniewoleniu, ekologii i… wędkarstwie zachwyca kafkowską groteską, zniuansowaną rolą Mirosława Haniszewskiego oraz pieczołowicie wykreowanym światem — jednocześnie zabawnym i przerażającym, zmyślonym i wyciągniętym z mroków historii” – „Uległość” ocenili jurorzy festiwalu Kamera Akcja, którzy przyznali mu swoje Wyróżnienie.

PIERWSZE LATO KOŃCA ŚWIATA, reż. Nastazja Gonera, Szkoła Filmowa w Łodzi, 2020, 25’
obsada: Daniel Namiotko, Edyta Torhan, Juliusz Chrząstowski
https://www.facebook.com/FirstLastSummer
Akcja uhonorowanego Srebrnym Lajkonikiem w Krakowie filmu toczy się w tajnej bazie wojskowej gdzieś na wybrzeżu. Na odludziu, w świecie wyniszczonym przez katastrofę ekologiczną, prowadzone są eksperymenty na ludziach – znaleziono sposób na przekształcenie recydywistów w zagrożone lub wymarłe gatunki zwierząt. Czy w takich okolicznościach jest jeszcze miejsce na miłość i nadzieję?

GREEN, reż. Ivan Bambalin, Warszawska Szkoła Filmowa 2021, 15’
obsada: Angelika Kujawiak, Katarzyna Krakownaia
Mockument – fałszywy dokument, science fiction i postapokaliptyczna przypowieść ekologiczna o świecie po katastrofie. Bohaterka udaje się na obcą planetę z misją zdobycia nasion roślin. Chce uratować córkę i całą ludzkość. Jak to z misjami kosmicznymi bywa, nie wszystko idzie zgodnie z planem.

MAŁY KONIEC ŚWIATA, reż. Karol Ulman, Szkoła Filmowa im. K. Kieślowskiego UŚ, 2020, 16’
obsada: Małgorzata Gałkowska, Mikołaj Kubacki, pies Leon
„Teraz mówię sercu, aby sercem było / Ta noc do innych jest niepodobna / I leżę cicho, cicho przy twym boku  / Godzina mija za godziną” śpiewa Olga Jackowska, towarzysząc cierpiącemu na bezsenność młodemu dziennikarzowi, który otrzymuje zlecenie przeprowadzenia wywiadu ze znaną artystką. Wielkomiejskość Feliksa zostaje skonfrontowana ze spokojem wsi, podobnie jak skonfrontowany zostaje on ze swoimi najgłębszymi lękami. Początkowo profesjonalny układ traci swój charakter, a między Igą i Feliksem nawiązuje się nić porozumienia. Każde z nich na własny sposób próbuje poradzić sobie ze stratą i przetrwać swój mały, prywatny koniec świata. Na festiwalu w Liverpoolu film otrzymał statuetkę The Paper Bird Award.

MASZA, reż. Krzysztof Chodorowski, Warszawska Szkoła Filmowa, 2020, 13’
obsada: Daria Polunina, Sonia Mietielica, Witold Dębicki
https://www.facebook.com/maszafilm
Krótkie kino ze społecznym zacięciem, mocno osadzone w polskiej rzeczywistości. Pracująca na czarno w polskiej fabryce Ukrainka Wiera podejmuje próbę udzielenia pomocy swojej poszkodowanej w wypadku koleżance, Maszy. Szybkie tempo, duże napięcie i sytuacja beznadziejna. Etiuda przywodzi na myśl starszy nieco film – „60 kilo niczego” Piotra Domalewskiego. Na Ogólnopolskich Spotkaniach Filmowych Kameralne Lato „Masza” otrzymała Nagrodę Publiczności.

BLOK 3 OBLICZA KRYZYSU / 99’

DALEJ JEST DZIEŃ, reż. Damian Kocur, Tomcat, Kinghouse, 2020, 25’
obsada: Paweł Bloch, Mohammad A Issa
Damian Kocur, który gościł już w Nowogardzie z filmem „1410” zaprasza widzów do udziału w zupełnie innej podróży. Humor zastępuje kontemplacja, zgrywę – samotnością, historię – współczesnością. Gdzieś w Europie, gdzieś w Polsce mieszka Paweł. Mężczyzna wiedzie samotne życie. Pracuje na małym promie rzecznym. Każdy jego dzień wygląda tak samo – do czasu, aż zauważa, że ktoś przemierza rzekę. Tą osobą jest Mohammad, imigrant. W końcu jest ktoś, z kim Paweł może rozmawiać. Czarno-biała etiuda Damiana Kocura zwróciła na siebie uwagę już na kilkudziesięciu festiwalach, w tym największym w świecie kina krótkometrażowego – w Clermont-Ferrand. Jury przyznało „Dalej jest dzień” Nagrodę dla najlepszego filmu europejskiego. Wcześniej w Krakowie short otrzymał Srebrnego Lajkonika – za „mistrzowskie opanowanie krótkiej formy, która w ludzkiej mikroskali opowiada o globalnych problemach, zacierając granicę między fikcją a dokumentem”.

MARIA NIE ŻYJE, reż. Martyna Majewska, Studio Munka-SFP, 2020, 30’
obsada: Małgorzata Gorol, Małgorzata Foremniak, Helena Sujecka
Nasuwająca skojarzenia z „Saltem” Tadeusza Konwickiego wyraziście artystycznie przedstawiona ekranizacja opowiadania „W tył, w dół, w lewo” Weroniki Murek. Maria nie żyje, ale żyje. Popełniła samobójstwo, ale przez kilka dni pozostaje w swoim żywym ciele. Nie wiadomo, jak się zabiła. Szuka przyczyn własnej śmierci. Obserwuje, jak wygląda świat bez niej. Trwają przygotowania do pogrzebu, sekcja zwłok i dezynfekcja w mieszkaniu. Maria zostaje zaproszona na przyjęcie dla zmarłych. Wdaje się w awanturę u wróżbity, który przepowiada przyszłość, tylko jeśli ktoś ją ma. Rodzina ma pretensje, że Maria żyje, skoro umarła. Uważają, źle żyła i źle umarła. Maria chce przerwać własny pogrzeb. Zaczyna wierzyć, że jest martwa, choć czuje inaczej. Na festiwalu Młodzi i Film w Koszalinie „Maria nie żyje” uhonorowana została Nagrodą za krótkometrażowy film fabularny oraz Nagrodą Dziennikarzy.

WYRAJ, reż. Agnieszka Nowosielska, Szkoła Filmowa im. K. Kieślowskiego UŚ, 2020, 20’
obsada: Agata Buzek, Janusz R. Nowicki, Adam Rzędzian
Odrobina realizmu magicznego połączonego z dramatem psychologicznym. Film opowiada o nieprawdopodobnych wydarzeniach z życia jednej rodziny. Spokojnym i sielskim życiem Weronki, zadrżała nagła choroba jej ojca. W zabawie z kolegami, jej syn Pietrek doświadcza sytuacji, po której wierzy w swoje uzdrawiające moce. Otaczający Weronkę świat woła o uwagę, a rzeczywistość wymyka się spod jej kontroli. Czy to możliwe, że Pietrek ma wpływ na zdrowie dziadka? „Wyraj” na festiwalu Kamera Akcja otrzymał Nagrodę Jury Młodych za „stworzenie niesamowicie intrygującej i trzymającej w napięciu opowieści, wybitną świadomość artystyczną i swobodę w żonglowaniu motywami gatunkowymi oraz wyjątkową warstwę audiowizualną”. Wrażliwość obrazu, czułość, dbałość o szczegóły i kreację symboliki docenili również młodzi jurorzy na festiwalu Short Waves w Poznaniu.

SAMOGŁÓW, reż. Jakub Prysak, Szkoła Filmowa w Łodzi, 2021, 24’
obsada: Mateusz Korsak, Sylwia Boroń
Mistrzowsko opowiedziana wizualnie, subtelnie wybrzmiewająca tonami kina moralnego niepokoju opowieść o parze samotników, wplątanych w życie, którego wieść nie chcieli, ale innego nie mają. Ponurą dojarnię w spółdzielni „Mleczny Raj” wypełniają dźwięki koncertów Bacha. Eryk, który tu pracuje, porzucił karierę fotografa i teraz każdego ranka budzi się w hotelu robotniczym. Marissa jest prostytutką w podrzędnym klubie nocnym. Czy uda im się wyrwać z tego świata? W Koszalinie film otrzymał Wyróżnienie za „kreację portretu młodego pokolenia poszukującego swego miejsca w deprymującej, surowej rzeczywistości. To film o zagubieniu i przytłoczeniu światem zastanym, który to świat mieniąc się barwami okolicznych neonów i brudnych lamp, skrywa w cieniu więcej, niż ukazuje. Za udane przedstawienie dylematów moralnych, za walkę o marzenia i podjętą przez bohaterów próbę ich realizacji”.

BLOK 4 Z PRZYMRUŻENIEM OKA / 92’

STANCJA, reż. Adrian Apanel, Studio Munka-SFP, 2021, 30’
obsada: Jakub Zając, Agnieszka Warchulska, Anna Seniuk, Marian Opania
Komedia, horror, dramat, slapstick, groteska w jednym. Pawdziwie wybuchowa mieszanka gatunkowa z rewelacyjną rolą młodego aktora Jakuba Zająca. Kiedy pukasz do drzwi stancji, nigdy nie wiesz, kogo zastaniesz po drugiej stronie. Tomek spotyka tam ubraną w kusy szlafroczek gospodynię – Agnieszkę Warchulską. Kobieta chce się go pozbyć, ale kiedy dowiaduje się, że chodzi o wynajem i gość jest wypłacalny, zaprasza go do środka. Stancja okazuje się zapuszczona, a z każdym zwiedzonym pokojem i kolejnym poznanym lokatorem wydaje się coraz dziwniejsza... Chłopak chce się stamtąd wydostać, ale okazuje się to coraz trudniejsze.

KAMIEŃ, reż. Bartosz Kozera, Studio Munka-SFP, 2020, 26’
obsada: Irena Melcer, Katarzyna Herman, Krzysztof Materna
https://www.facebook.com/Kamie%C5%84-The-Stone-short-film-102815244507020
Podczas wycieczki do parku poruszająca się na wózku młodziutka zakonnica Zofia dotyka przypadkowego kamienia. Nagle wstaje o własnych siłach. Lekarze nie mają na to żadnego wyjaśnienia. I chociaż siostra przełożona wyciska siódme poty, by Watykan oficjalnie uznał to za cud, Arcybiskup Warszawy jest sceptyczny. Kamień jest zbyt świeckim przedmiotem, by Watykan potraktował sprawę poważnie. Uczciwa siostra Zofia sprzeciwia się naginaniu prawdy pod watykańskie wymogi. Przełożona ma jednak pomysł…

NIGDY DOBRZE, reż. Paweł Powolny, Szkoła Filmowa im. K. Kieślowskiego UŚ, 2019, 18’
obsada: Anna Karczmarczyk, Karol Bernacki, Krzysztof Kowalewski
https://www.facebook.com/Nigdydobrze
Jedna z ostatnich ról zmarłego w lutym 2021 roku Krzysztofa Kowalewskiego. Kto pomoże, jeżeli nie dziadek? Marta i Michał spodziewają się dziecka. Chcieliby zamieszkać razem. Z rodzicami ciasno, ze współlokatorami głośno, pieniędzy brak, a dziadek od śmierci żony mieszka sam. Jak Wiesław, były milicjant z pistoletem w kredensie, zareaguje na niespodziewany pomysł wnuczki?

PRZYPADEK JANA PAMPUCHA, reż. Mikołaj Piszczan, Szkoła Filmowa w Łodzi, 2021, 18’
obsada: Sebastian Stankiewicz, Paulina Nadel, Milena Stańczyk
https://www.facebook.com/PampuchJan
Polskie spory codzienne w krzywym zwierciadle. Komedia absurdu, w której wszystko jest możliwe. Jan Pampuch, w którego wciela się Sebastian Stankiewicz, jest skromnym sprzedawcą zabawek. Pewnego dnia wpada na pomysł, że wykorzysta rysunek córki jako baner reklamowy hurtowni, którą prowadzi. Nieoczekiwanie niewinna dziecięca grafika staje się przedmiotem światopoglądowej wojny, którą Jan musi zażegnać, aby utrzymać swoją firmę i uchronić rodzinę.

BLOK 5  POSZUKIWANIA / 84’ + 7’

GWIAZDECZKA, reż. Natasza Parzymies, Warszawska Szkoła Filmowa, 2020, 25’
obsada: Pola Gonciarz, Natalia Sikora, Julia Adamczyk, Tamara Arciuch
Natasza Parzymies, autorka bijącego rekordy popularności miniserialu internetowego „Kontrola”, zaprasza widzów za więzienne kraty. Tam – w wyniku afery narkotykowej – trafia Olka, młoda piosenkarka. Z okazji Dnia Matki dziewczyna ma przygotować koncert i poprowadzić chór, tylko że żadna z osadzonych nie potrafi śpiewać. Żadna poza groźną Kosą, która trzyma się z dala od publicznych wystąpień.

DZIEŃ MATKI, reż. Patryk Kaflowski, Szkoła Filmowa im. K. Kieślowskiego UŚ, 2021, 10’
obsada: Alina Szczegielniak, Wiesław Kupczak, lis Freya, pies Furia
Niecodzienne kino z pogranicza eksperymentu z wyrazistymi, czarno-białymi zdjęciami i zaskakującą tematyką. Trudno jest o nim zapomnieć. Samica lisa przemierza las w poszukiwaniu jedzenia. Gdy dochodzi do skraju lasu, natrafia na osamotnione gospodarstwo, gdzie staje się świadkiem burzliwych wydarzeń z udziałem młodej kobiety, która oczekuje narodzin dziecka.

TEORIA GRUP, reż. Zuzanna Karpińska, Szkoła Filmowa im. K. Kieślowskiego UŚ, 2021, 20’
obsada: Kamil Kołodziński, Małgorzata Bogdańska, Juliusz Chrząstowski
Niecodzienna podróż w czasie. PRL, 1977. Młody matematyk Marcin marzy o zagranicznym wyjeździe naukowym. Ma taką szansę, ale plany krzyżuje mu sprawa zaległej służby wojskowej. Ktoś podpowiada mu rozwiązanie. Chłopak melduje się na oddziale psychiatrycznym, udając chorego. Lekarz, który go prowadzi, zafascynowany jego intelektem, postanawia Marcina wyleczyć…

DOG DAYS, reż. Zuzanna Grajcewicz, Szkoła Filmowa w Łodzi, 2019, 16’
obsada: Sonia Roszczuk, Maciej Pesta, Zbigniew Waleryś
Alternatywna rzeczywistość, w której nikt z nas nie chciałby się znaleźć. Niepokojąca i zasmucająca wizja świata bez zwierząt, w którym ludzie przekraczają granice człowieczeństwa. Jury festiwalu Młodzi i Film, przyznając etiudzie Zuzanny Grajcewicz statuetkę dla najlepszego krótkometrażowego filmu fabularnego, napisali w uzasadnieniu werdyktu: „za prowokacyjnie postawione pytanie o relację między człowiekiem a zwierzęciem i wynikające z tego niebezpieczeństwo przesuwania granic w relacjach między ludźmi. Oraz za udaną próbę stworzenia własnego języka filmowego i konsekwencję formalną”.

COŚ MI TU NIE GRA, reż. Maria Dąbrowska, produkcja niezależna, 2021, 13’
obsada: Maria Dąbrowska, Kuba Fiszer, Grażyna Worona, Jerzy Szpara Szparadowski
Opowieść o marzeniach, sztuce i artystach, i o zderzeniu z publicznością. Maria i Kuba. Spragnieni tworzenia, kontaktu z publicznością, stęsknieni za wiwatującym tłumem. To nic, że świat jeszcze o nich nie wie – zbudowali swój własny i właśnie pracują nad nowym materiałem muzycznym. Naga prawda, wielkie pragnienia, świetna muzyka, ekskluzywne wnętrza. Prywatne taśmy filmowe, po raz pierwszy udostępnione w mediach – ale coś mi tu nie gra… Autorski projekt Marii Dąbrowskiej, do którego wraz z Kubą Fiszerem zaprosili ekipę filmową w składzie: Adam Barwiński, Wojtek Ochocki i Michał Baczyński oraz przyjaciół – Grażynę i Jerzego, którzy występ artystów widzieli po raz pierwszy. Film zrealizowano w ramach Stypendium Twórczego Miasta Szczecin.

FILM NIESPODZIANKA
Na koniec bloku zapraszamy widzów na pozakonkursowy pokaz filmu niespodzianki. Będzie to krótka, siedmiominutowa, ale poruszająca opowieść o pasji, miłości i kinie.

LzM - Lato z Muzami 2022

NOWOGARDZKI DOM KULTURY
Pl. Wolności 7
72-200 NOWOGARD
Sekretariat: sekretariat@ndk.pl


TELEFONY:
SEKRETARIAT 91 39 26 283
KSIĘGOWOŚĆ 91 39 26 284
BIURO KINA/PROMOCJA 91 39 25 779
KASA 91 39 26 262

NUMER KONTA:
34 1240 3884 1111 0000 4209 2568
Zapraszamy również na:
ndk.pl
ekofilm.ndk.pl

Dla mediów

Zamieszczony logotyp można wykorzystywać w publikacjach dziennikarskich. Dziennikarzy zainteresowanych innymi materiałami prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem +48 91 39 26 283 lub pocztą elektroniczną na adres: sekretariat@ndk.pl

Polityka prywatności i cookies

Szanujemy prywatność naszych użytkowników i chcemy, aby korzystając z naszej witryny czuli się bezpiecznie. Obok prezentujemy politykę prywatności oraz cookies.