Image
Image
LzM | Znamy już program 24. FFMM "Lato z Muzami"

LzM | Znamy już program 24. FFMM "Lato z Muzami"

Festiwal Filmu Muzyki Malarstwa „Lato z Muzami” to najważniejsze wydarzenie artystyczne odbywające się cyklicznie w Nowogardzie i jedna z najciekawszych imprez filmowych mających miejsce w województwie zachodniopomorskim.

W tym roku z publicznością spotka się kilkunastu gości, w tym ksiądz Adam Boniecki i Mariusz Wilczyński. 24. edycja „Lata z Muzami” w Nowogardzie odbędzie się w dniach 12-18 lipca 2021.

Podczas 24. festiwalu „Lato z Muzami” pokazanych zostanie blisko 60 filmów, a kilkanaście z nich weźmie udział w 7. Konkursie Filmowa Młoda Polska. Pojawi się też specjalny blok krótkometrażowych filmów animowanych wyreżyserowanych przez Mariusza Wilczyńskiego i powstałych pod jego opieką w Szkole Filmowej w Łodzi. Wśród nich pokazany zostanie, na kilka dni przed seansem w konkursie Cinefondation w Cannes, film „Bestie wokół nas” w reżyserii Natalii Durszewicz.

Przez siedem dni w Kinie Orzeł Nowogardzkiego Domu Kultury prezentowane będą najnowsze dokonania polskiej i światowej kinematografii. Wśród nich znajdą się gorąco przyjmowane i oklaskiwane na świecie: „Aida”, „Nowy porządek”, „Biały Potok”, „Niepamięć”, „Ludzki głos”, „Proste rzeczy”, „Sweat”, „Śniegu już nigdy nie będzie”, „Słudzy”, „Magnezja”, „Pokój” i „Amatorzy”. Wśród polskich dokumentów pojawią się znakomite: „1970”, „Po złoto” i „xABo. Ksiądz Boniecki”. Specjalne miejsce poświęcone zostanie współczesnej chińskiej kinematografii, a widzowie będą mogli obejrzeć zjawiskowy film „Duża ryba i begonia”. Codziennie odbywać będą się pokazy plenerowe, których zwieńczeniem będzie seans klasycznego i niemego filmu Bustera Keatona „Rozkosze gościnności”, do którego muzykę na żywo wykonają Miłosz Pękala i Magdalena Kordylasińska-Pękala. Organizatorzy sięgną też po filmy, które miały być wydarzeniami zeszłorocznej edycji, ale z powodu pandemii nie doszło do ich pokazów. W tym gronie znajdą się m.in.: „My dwie”, „Malowany ptak” i „Błąd systemu”.

Najważniejszym wydarzeniem tegorocznego „Lata z Muzami” będzie spotkanie z księdzem Adamem Bonieckim i seans znakomitego filmu dokumentalnego, którego jest bohaterem. Do Nowogardu przybędzie Mariusz Wilczyński, który publiczności zaprezentuje swój pełnometrażowy film animowany „Zabij to i wyjedź z tego miasta” (Złoty Lew w Gdyni, Orzeł 2021 dla najlepszego filmu) oraz odbierze, przyznaną przez organizatorów za wybitne artystyczne osiągnięcia, nagrodę Laur Cisowy,.

Wśród gości festiwalu znajdą się jeszcze m.in.: Jarosław Kamiński, Tomasz Wolski i Anna Gawlita, Roma Gąsiorowska, Michał Grzybowski i Agnieszka Dulęba-Kasza, Iwona Siekierzyńska, Wojciech Solarz, Grzegorz Zariczny, Krzysztof Jankowski, Aleksandra Potoczek i Maciej Bochniak. Na otwarcie zaśpiewa dla publiczności Maciej Mazur.

 

                    PROGRAM  24. FESTIWALU MUZYKI MALARSTWA „LATO Z MUZAMI” W NOWOGARDZIE, 12-18 LIPCA 2021

 

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Organizatorami festiwalu „Lato z Muzami” są Urząd Miejski w Nowogardzie oraz Nowogardzki Dom Kultury. Zapraszamy!

- Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie, odwołania pokazów lub przeniesienia miejsca seansów.

- Liczba miejsc i zasady bezpieczeństwa uzależnione są od aktualnej sytuacji epidemicznej, dotyczącej działań przeciw COVID - 19.

- Wszystkie wydarzenia odbywają się w pełnym reżimie sanitarnym.

- Na spotkania z gośćmi i wydarzenia specjalne należy odebrać darmowe wejściówki, które będą dostepne w kasie NDK, na trzy godziny przed wydarzeniem.

- Fotografie i nagrania wykonane podczas wydarzenia zostaną opublikowane na stronach organizatora, patronów medialnych, na portalach społecznościowych oraz materiałach promocyjnych organizatora.(ks)

 

LzM - Lato z Muzami 2022

NOWOGARDZKI DOM KULTURY
Pl. Wolności 7
72-200 NOWOGARD
Sekretariat: sekretariat@ndk.pl


TELEFONY:
SEKRETARIAT 91 39 26 283
KSIĘGOWOŚĆ 91 39 26 284
BIURO KINA/PROMOCJA 91 39 25 779
KASA 91 39 26 262

NUMER KONTA:
34 1240 3884 1111 0000 4209 2568
Zapraszamy również na:
ndk.pl
ekofilm.ndk.pl

Dla mediów

Zamieszczony logotyp można wykorzystywać w publikacjach dziennikarskich. Dziennikarzy zainteresowanych innymi materiałami prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem +48 91 39 26 283 lub pocztą elektroniczną na adres: sekretariat@ndk.pl

Polityka prywatności i cookies

Szanujemy prywatność naszych użytkowników i chcemy, aby korzystając z naszej witryny czuli się bezpiecznie. Obok prezentujemy politykę prywatności oraz cookies.