Image
Image
LzM | Oscarowy filmowy prolog na „Lecie z Muzami”

LzM | Oscarowy filmowy prolog na „Lecie z Muzami”

11 lipca, na dzień przed rozpoczęciem festiwalu „Lato z Muzami” w Nowogardzie, zapraszamy na specjalny filmowy prolog. Tego dnia odbędą się pokazy dwóch filmów, które w tym roku zdobyły najważniejsze Oscary.

Widzom zostaną zaprezentowane przejmujący „Nomadland” oraz poruszający „Ojciec”. Za role w tych filmach Oscary zdobyli Frances McDormand i Anthony Hopkins.

W filmie „Nomadland” poznajemy Fern (Frances McDormand), która po gospodarczym upadku robotniczego miasteczka w Nevadzie, pakuje swojego vana i wyrusza w drogę, odkrywając życie poza ramami konwencjonalnego społeczeństwa jako współczesna nomadka. "Nomadland" przedstawia historię Lindy May, Swankie i Boba Wellsa - prawdziwych nomadów, którzy stają się mentorami i towarzyszami Fern podczas jej podróży po rozległym amerykańskim Zachodzie.

OSCARY 2021: Najlepszy Film, Najlepsza Reżyseria, Najlepsza Aktorka Pierwszoplanowa. Złoty Lew w Wenecji. Złota Żaba festiwalu Camerimage. Najczęściej nagradzany na świecie film ostatnich miesięcy.

W filmie „Ojciec” bohaterką jest Anna, która stara się opiekować 80-letnim ojcem, Anthonym (Anthony Hopkins, laureat Oscara). Anne martwi się stanem ojca. Anthony ma raz lepsze raz gorsze dni, potrafi kaprysić, odrzuca kolejnych

opiekunów, proponowanych przez córkę. Film wspaniale pokazuje relacje ojca i córki, jest pełen refleksji nad kruchością ludzkiego życia.

OSCARY 2021: Najlepszy Aktor w Roli Pierwszoplanowej i Najlepszy Scenariusz Adaptowany.

„Są te filmy znakomite, a przecież tak różnorodne. Nie możemy ich włączyć do programu „Lata z Muzami”, ale bardzo chciałbym je powiązać z naszym wydarzeniem. I stąd właśnie propozycja ściągnięcia ich na tradycyjne weekendowe pokazy kinowe. Cieszę się, że w Nowogardzie będzie je można obejrzeć na dużym ekranie, bo na prawdziwe kino te produkcje zasłużyły. To będzie wspaniały przedsmak artystycznych atrakcji tegorocznego festiwalu” – mówi Krzysztof Spór, Dyrektor Artystyczny „Lata z Muzami”.

Oba filmy będą prezentowane w Kinie Orzeł w Nowogardzkim Domu Kultury od 9 do 11 lipca w warunkach komercyjnych, ale ostatniego dnia pokazów z widzami spotka się Krzysztof Spór, Dyrektor Artystyczny „Lata z Muzami”, który przybliży obie produkcje. Dzień później rozpoczną się pokazy oficjalne 24. Festiwalu Filmu Muzyki Malarstwa „Lato z Muzami”. Wstęp na wszystkie jest darmowy.

Organizatorami festiwalu „Lato z Muzami” są Urząd Miejski w Nowogardzie oraz Nowogardzki Dom Kultury . Zapraszamy!(ks)

LzM - Lato z Muzami 2022

NOWOGARDZKI DOM KULTURY
Pl. Wolności 7
72-200 NOWOGARD
Sekretariat: sekretariat@ndk.pl


TELEFONY:
SEKRETARIAT 91 39 26 283
KSIĘGOWOŚĆ 91 39 26 284
BIURO KINA/PROMOCJA 91 39 25 779
KASA 91 39 26 262

NUMER KONTA:
34 1240 3884 1111 0000 4209 2568
Zapraszamy również na:
ndk.pl
ekofilm.ndk.pl

Dla mediów

Zamieszczony logotyp można wykorzystywać w publikacjach dziennikarskich. Dziennikarzy zainteresowanych innymi materiałami prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem +48 91 39 26 283 lub pocztą elektroniczną na adres: sekretariat@ndk.pl

Polityka prywatności i cookies

Szanujemy prywatność naszych użytkowników i chcemy, aby korzystając z naszej witryny czuli się bezpiecznie. Obok prezentujemy politykę prywatności oraz cookies.