Image
Image
Rekordowa liczba zgłoszeń na Konkurs Filmowa Młoda Polska!

Rekordowa liczba zgłoszeń na Konkurs Filmowa Młoda Polska!

Aż 150 filmów zgłoszono do 7. KONKURSU FILMOWA MŁODA POLSKA organizowanego w ramach 24. Festiwalu Filmu Muzyki Malarstwa „Lato z Muzami” w Nowogardzie.

Wydarzenie startuje 12 lipca 2021 roku, pokazy konkursowe potrwają przez trzy dni, a filmy ocenione zostaną przez profesjonalne jury.
„COVID-19 uniemożliwił nam organizację KONKURSU FILMOWA MŁODA POLSKA w roku 2020, ale nie powstrzymał twórców przed realizacją filmów, z czego tylko możemy się cieszyć. Ze względu na szerszy niż co roku nabór, obejmujący okres od 2019 roku, spodziewaliśmy się większej liczby tytułów. Przyszło ich aż 150. To rekord!” – informują organizatorzy.

„Dotarły do nas filmy z najważniejszych szkół filmowych w Polsce, w tym ze Szkoły Filmowej w Łodzi, Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach, Warszawskiej Szkoły Filmowej i Gdyńskiej Szkoły Filmowej, ale także niezależne, realizowane przez pasjonatów” – mówi Dagmara Romanowska, koordynatorka konkursu. „Przed nami bardzo trudne decyzje. Już dziś, gdy proces oglądania jeszcze trwa, widzimy, że reżyserzy podejmują bardzo różne tematy: jest tu i ekologia, i historia, i opowieści bardzo intymne, osobiste, ale też humor i zabawa. Czekają nas intensywne dyskusje” – dodaje. Ich rezultat poznamy już w czerwcu.

O udział w 7. KONKURSIE FILMOWA MŁODA POLSKA mogły ubiegać się polskie krótkometrażowe filmy fabularne o długości do 30 minut, zrealizowane po 1 stycznia 2019 roku. Nabór trwał do 6 czerwca 2021 roku. Na laureata KONKURSU FILMOWA MŁODA POLSKA czeka Grand Prix w wysokości 3000 PLN.

W minionych latach Grand Prix KONKURSU FILMOWA MŁODA POLSKA zdobyły takie filmy jak „Mały palec” Tomasza Cichonia, „Dzień Babci” Miłosza Sakowskiego, „Czarnowidzka” Joanny Satanowskiej, „60 kilo niczego” Piotra Domalewskiego, „1410” Damiana Kocura, czy „Marcel” Marcina Mikulskiego.

FESTIWAL „LATO Z MUZAMI”, odbędzie się już po raz 24. i w tym wyjątkowym okresie skupi się na prezentacji filmów oraz spotkaniach z twórcami. W trakcie Festiwalu po raz kolejny wręczony zostanie honorowy Laur Cisowy dla polskiego reżysera za wybitne artystyczne osiągnięcia. Wśród laureatów minionych lat znaleźli się Janusz Morgenstern, Dorota Kędzierzawska, Marek Koterski, Janusz Zaorski, Agnieszka Holland, Wojciech Smarzowski, Piotr Dumała, Joanna Kos-Krauze i Krzysztof Krauze oraz Jan Jakub Kolski.

24. edycja FESTIWALU FILMOWEGO LATO Z MUZAMI odbędzie się w dniach 12-18 lipca 2021 w Nowogardzie (woj. zachodniopomorskie). Laureaci ogłoszeni zostaną na gali zamknięcia Festiwalu. Pokazy festiwalowe będą miały miejsce w KINIE ORZEŁ Nowogardzkiego Domu Kultury oraz podczas codziennych seansów plenerowych.

Organizatorami Festiwalu są: Urząd Miejski w Nowogardzie oraz Nowogardzki Dom Kultury.

Szczegółowych informacji na temat konkursu Filmowa Młoda Polska udziela jego Koordynatorka Dagmara Romanowska oraz Dyrektor Artystyczny Festiwalu Lato z Muzami Krzysztof Spór. Zapraszamy do kontaktu pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Więcej: www.festiwal.ndk.pl

LzM - Lato z Muzami 2022

NOWOGARDZKI DOM KULTURY
Pl. Wolności 7
72-200 NOWOGARD
Sekretariat: sekretariat@ndk.pl


TELEFONY:
SEKRETARIAT 91 39 26 283
KSIĘGOWOŚĆ 91 39 26 284
BIURO KINA/PROMOCJA 91 39 25 779
KASA 91 39 26 262

NUMER KONTA:
34 1240 3884 1111 0000 4209 2568
Zapraszamy również na:
ndk.pl
ekofilm.ndk.pl

Dla mediów

Zamieszczony logotyp można wykorzystywać w publikacjach dziennikarskich. Dziennikarzy zainteresowanych innymi materiałami prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem +48 91 39 26 283 lub pocztą elektroniczną na adres: sekretariat@ndk.pl

Polityka prywatności i cookies

Szanujemy prywatność naszych użytkowników i chcemy, aby korzystając z naszej witryny czuli się bezpiecznie. Obok prezentujemy politykę prywatności oraz cookies.