Image
Image
LzM | 24. Festiwal Filmowy „Lato z Muzami”  Nowogard, 12-18 lipca 2021

LzM | 24. Festiwal Filmowy „Lato z Muzami” Nowogard, 12-18 lipca 2021

Festiwal „Lato z Muzami” to najważniejsze wydarzenie artystyczne odbywające cyklicznie w Nowogardzie i jedna z najciekawszych imprez mających miejsce w województwie zachodniopomorskim.

Pandemia COVID-19 spowodowała, że w 2020 roku zabrakło dorocznego lipcowego święta w Nowogardzie. Po rocznej przerwie „Lato z Muzami” powraca, a jego  tegoroczna odsłona odbędzie się w dniach 12-18 lipca 2021*.

Świat został zdewastowany przez pandemię, wiele firm, osób, inicjatyw ucierpiało w wyniku koronawirusa. Ciągle nie wiadomo, co przyniosą nam najbliższe miesiące, ale jesteśmy dobrej myśli i cały czas pracujemy nad tegorocznym programem „Lata z Muzami”. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie to od 12 do 18 lipca spotkamy się w Nowogardzie, będziemy oglądali wartościowe filmy, spodziewamy się wizyty wielu znakomitych gości. Już dziś bardzo serdecznie zapraszam – mówi Krzysztof Spór, Dyrektor artystyczny wydarzenia.

Przez siedem dni w Kinie Orzeł Nowogardzkiego Domu Kultury obejrzeć będzie można kilkadziesiąt filmowych propozycji, które zaprezentowane zostaną w kilku blokach filmowych. Zwieńczeniem każdego festiwalowego dnia będą pokazy plenerowe w centrum Nowogardu, które poświęcone będą w tym roku filmom muzycznym. Wszystkie filmowe wydarzenia będą tradycyjnie bezpłatne.

Po rocznej przerwie powróci na festiwal także Konkurs Filmowa Młoda Polska dedykowany krótkometrażowym dokonaniom polskich twórców. Konkursowe zmagania będą prezentowane codziennie przez pięć dni od 12 do 16 lipca. Pandemia Covid-19 uniemożliwiła nam organizację Konkursu Filmowa Młoda Polska w roku 2020. Nie chcemy jednak tracić z pola widzenia produkcji z tego okresu, filmów, które nie miały okazji, aby zagościć na dużym ekranie, dlatego podjęliśmy decyzję o naborze uwzględniającym filmy z 2019, 2020 i 2021 roku – mówi Dagmara Romanowska, koordynatorka Konkursu. Na tegoroczny Konkurs napłynęła rekordowa liczba 150 zgłoszeń.

W ostatnich latach „Lato z Muzami” odwiedzili m.in.: Wojtek Smarzowski, Marek Koterski, Olgierd Łukaszewicz, Gabriela Muskała, Sonia Bohosiewicz, Mikołaj Trzaska, Jan Jakub Kolski, Joanna Kos-Krauze, Piotr Dumała, Małgorzata Imielska, Karolina Bruchnicka, Jowita Budnik, Zbigniew Zamachowski, Andrzej Seweryn, Piotr Jaxa, Wojciech Solarz, Paweł Domagała, Adam Woronowicz, Cezary Pazura, Adam Guziński, Marcin Borchardt,  Małgorzata Bogdańska, Małgorzata Zajączkowska, Wojciech Mecwaldowski, Leszek Dawid, Ewa Skibińska i wielu innych wybitnych twórców polskiego kina. W tym roku także spodziewana jest wizyta zacnych gości reprezentujących polską kinematografię i jak sami podkreślają, „nie mogą się doczekać spotkań z publicznością”.

Jak co roku w Nowogardzie przyznany zostanie Laur Cisowy za wybitne reżyserskie osiągnięcia artystyczne. W latach poprzednich nagrodę tę odbierali osobiście m.in. Jan Jakub-Kolski, Joanna Kos-Krauze, Piotr Dumała, Marek Koterski, Janusz Zaorski, Wojtek Smarzowski, a na liście twórców z Laurem są jeszcze, tacy giganci polskiego kina, jak: Janusz Majewski, Agnieszka Holland, Janusz Morgenstern, Andrzej Barański, Filip Bajon i Dorota Kędzierzawska.

Organizatorami festiwalu „Lato z Muzami” są Urząd Miejski w Nowogardzie oraz Nowogardzki Dom Kultury. Zapraszamy!

WSTĘP NA WSZYSTKIE WYDARZENIA FILMOWE I PLENEROWE JEST BEZPŁATNY

* Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie, odwołania wydarzenia oraz wprowadzenia niezbędnych restrykcji związanych z obowiązującymi obostrzeniami sanitarnymi. (ks)

LzM - Lato z Muzami 2022

NOWOGARDZKI DOM KULTURY
Pl. Wolności 7
72-200 NOWOGARD
Sekretariat: sekretariat@ndk.pl


TELEFONY:
SEKRETARIAT 91 39 26 283
KSIĘGOWOŚĆ 91 39 26 284
BIURO KINA/PROMOCJA 91 39 25 779
KASA 91 39 26 262

NUMER KONTA:
34 1240 3884 1111 0000 4209 2568
Zapraszamy również na:
ndk.pl
ekofilm.ndk.pl

Dla mediów

Zamieszczony logotyp można wykorzystywać w publikacjach dziennikarskich. Dziennikarzy zainteresowanych innymi materiałami prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem +48 91 39 26 283 lub pocztą elektroniczną na adres: sekretariat@ndk.pl

Polityka prywatności i cookies

Szanujemy prywatność naszych użytkowników i chcemy, aby korzystając z naszej witryny czuli się bezpiecznie. Obok prezentujemy politykę prywatności oraz cookies.