Image
Image
INTERNETOWE SPOTKANIA FILMOWE. DZIEŃ 7

INTERNETOWE SPOTKANIA FILMOWE. DZIEŃ 7

W Pierwotnych datach 24. edycji festiwalu „LATO Z MUZAMI” (od 13 do 19 lipca) i w oczekiwaniu na premierową odsłonę tegorocznego wydarzenia (październik 2020), zapraszamy na INTERNETOWE SPOTKANIA FILMOWE.

Wybór filmów został tak przygotowany, aby wszystkie seanse były DARMOWE! Wystarczy tylko skorzystać z linka, który znajduje się pod poszczególnymi propozycjami.

Przed nami SIÓDMY I OSTATNI DZIEŃ filmowych spotkań w wersji online. Dziś zapraszamy do obejrzenia: poruszającego dramatu społecznego ze Szwecji, najgorszego filmu w historii kina oraz jednego z najlepszych polskich dokumentów. Życzymy udanych seansów!

Niedziela 19 lipca

WYDARZENIE DNIA:

„JESTEŚMY NAJLEPSZE! - WE ARE THE BEST!”  REŻ. LUKAS MOODYSSON

Obsada: Mira Barkhammar, Mira Grosin, Liv LeMoyne
Film fabularny. Rok produkcji: Szwecja/Dania 2014. Czas trwania: 97’

Sztokholm, 1982 rok. Bobo, Klara i Hedvig to zbuntowane 13-latki, które włóczą się po mieście i uważają, że ćwiczenia na w-fie to nuda. Są jednocześnie odważne, silne i bezkompromisowe, ale też niepewne siebie, dziwne i delikatne. Kiedy mama wychodzi do pubu, odgrzewają sobie paluszki rybne w tosterze, stawiają irokezy i piszą piosenki. Zakładają zespół punkowy, mimo że nie potrafią grać na żadnym instrumencie, a wszyscy twierdzą, że punk is dead.

PROSZĘ SKORZYSTAĆ Z LINKA:
https://vod.pl/filmy/we-are-the-best/bgl2y7j        

SPOTKANIE Z KLASYKĄ:

„PLAN 9 Z KOSMOSU”  REŻ. EDWARD D. WOOD JR.

Obsada: Bela Lugosi, Lyle Talbot, Tor Johnson, Vampira.
Film fabularny. Rok produkcji: USA 1959. Czas trwania: 78’

Spokój małego miasteczka zakłócają coraz to częstsze naloty UFO. Mieszkańcy zaczynają węszyć w miejscu ich lądowań, czyli na cmentarzu. Okazuje się, że kosmici chcą wskrzeszać umarłych, aby zapanować nad ich umysłami. Jednocześnie chcą pozbyć się wszystkich żywych ludzi dla, jak twierdzą, dobra ich oraz całej galaktyki...

Film powszechnie uznawany za najgorszy w historii kina, ale proszę nie dać się zwieść… Seans zalecany w gronie dobrych znajomych!

PROSZĘ SKORZYSTAĆ Z LINKA:
https://vod.pl/filmy/plan-9-z-kosmosu/xm84pdz       

PRZEGLĄD POLSKICH FILMÓW KRÓTKOMETRAŻOWYCH:

 „WSZYSTKO MOŻE SIĘ PRZYTRAFIĆ”  REŻ. MARCEL ŁOZIŃSKI

Film krótkometrażowy/dokumentalny. Rok produkcji 1995. Czas trwania: 39’

Bohater filmu, rezolutny Tomek Łoziński, ma 6 lat. Poznaje świat przemierzając park na hulajnodze. Zatrzymuje się, by wąchać kwiaty, gonić motyle, nakarmić wiewiórkę i łabędzie. Przede wszystkim jednak zatrzymuje się przy stojących wzdłuż parkowych alejek ławkach, na których siedzą stare kobiety i starzy mężczyźni. Rozmawiając z nimi konfrontuje swoją wiedzę z ich doświadczeniami. Dowiaduje się o potrzebie wiary i nieuchronności śmierci, wartości zdrowia, pracy i rodziny, dolegliwościach starości, przyczynach biedy, roli pamięci kolejach ludzkich losów, na które wpływ miewa i historia, i ich własne decyzje. Przekonuje się, że samotność może być przekleństwem, ale i cenioną wartością. Nie chce przyjąć do wiadomości, że los ma wypisany na dłoni. Nie chce pogodzić się z nieuchronnością. Pełen dziecięcych złudzeń jest przekonany, że w życiu wszystko może się przytrafić: można na przykład spotkać małego dinozaura albo starszy pan w okularach może żyć 120, a nawet dużo więcej lat. Przejażdżka Tomka przez park stopniowo zmienia się w symboliczną wędrówkę przez życie.

W tym roku Marcel Łoziński skończył 80 lat. Nominowany do Oscara twórca, to jeden z najwybitniejszych w historii polskich dokumentalistów.

PROSZĘ SKORZYSTAĆ Z LINKA:
https://ninateka.pl/film/wszystko-sie-moze-przytrafi   

LzM - Lato z Muzami 2022

NOWOGARDZKI DOM KULTURY
Pl. Wolności 7
72-200 NOWOGARD
Sekretariat: sekretariat@ndk.pl


TELEFONY:
SEKRETARIAT 91 39 26 283
KSIĘGOWOŚĆ 91 39 26 284
BIURO KINA/PROMOCJA 91 39 25 779
KASA 91 39 26 262

NUMER KONTA:
34 1240 3884 1111 0000 4209 2568
Zapraszamy również na:
ndk.pl
ekofilm.ndk.pl

Dla mediów

Zamieszczony logotyp można wykorzystywać w publikacjach dziennikarskich. Dziennikarzy zainteresowanych innymi materiałami prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem +48 91 39 26 283 lub pocztą elektroniczną na adres: sekretariat@ndk.pl

Polityka prywatności i cookies

Szanujemy prywatność naszych użytkowników i chcemy, aby korzystając z naszej witryny czuli się bezpiecznie. Obok prezentujemy politykę prywatności oraz cookies.