Image
Image
INTERNETOWE SPOTKANIA FILMOWE. DZIEŃ 5

INTERNETOWE SPOTKANIA FILMOWE. DZIEŃ 5

W pierwotnych datach 24. edycji festiwalu „LATO Z MUZAMI” (od 13 do 19 lipca) i w oczekiwaniu na premierową odsłonę tegorocznego wydarzenia (październik 2020), zapraszamy na INTERNETOWE SPOTKANIA FILMOWE.

Wybór filmów został tak przygotowany, aby wszystkie seanse były DARMOWE! Wystarczy tylko skorzystać z linka, który znajduje się pod poszczególnymi propozycjami.
Przed nami PIĄTY DZIEŃ filmowych spotkań w wersji online. Dziś zapraszamy do obejrzenia: niezależnego i pełnometrażowego filmu osadzone w świecie wykreowanym przez Andrzeja Sapkowskiego, klasycznego dzieła kinematografii czechosłowackiej oraz krótkiego dokumentu, który podbił wiele międzynarodowych festiwali. Życzymy udanych seansów!

Piątek 17 lipca
WYDARZENIE DNIA:

 „PÓŁ WIEKU POEZJI PÓŹNIEJ”  REŻ. JAKUB NURZYŃSKI

Obsada: Mariusz Drężek, Magdalena Różańska, Marcin Bubółka
Film fabularny/niezależny. Rok produkcji: Polska 2019. Czas trwania: 102’
Opis: Pełnometrażowy, fanowski film o Wiedźminie stworzony zupełnie non-profit, od fanów dla fanów twórczości Andrzeja Sapkowskiego!

Ćwierć wieku po pogromie rivijskim (ostatnich wydarzeniach z Sagi) zostaje zaatakowane Kaer Morhen, stare siedliszcze wiedźminów z cechu Wilka. Napaści przewodzi potężny wojownik - Agaius. Parę lat później z Aretuzy, świeżo odbudowanej szkoły czarodziejek, ucieka Ornella, podejrzewana o odnalezienie legendarnej Księgi Alzura. W pościg za renegatką rusza Triss Merigold. Z pomocą ma jej przyjść stary bard Jaskier, jego bękarci syn, Julian oraz poszukujący zemsty Lambert, ostatni zabójca potworów.

PROSZĘ SKORZYSTAĆ Z LINKA:

https://www.youtube.com/watch?v=5GLtk2cLRu4&t=1237s      

SPOTKANIE Z KLASYKĄ:

„SKOWRONKI NA UWIĘZI”  REŻ. JIŘI MENZEL

Obsada: Vlastimil Brodský, Jitka Zelenohorská, Jaroslav Satoranský
Film fabularny. Rok produkcji: Czechosłowacja 1969. Czas trwania: 90’

Film powstał w 1969 roku i od razu na ponad 20 lat trafił na półkę. Oficjalna premiera miała miejsce dopiero w 1990 roku na festiwalu w Berlinie. Film opowiada o codziennym życiu robotników huty w Kladnie. Na skutek reedukacji w latach 50. członkowie drobnej burżuazji zostali zmuszeni do pracy w składowisku złomu. Ich wspólną cechą jest skłonność do indywidualizmu, który nie jest godny obywatela socjalistycznego kraju. Dlatego zostali oni poddani rygorowi komunistycznego reżimu.

PROSZĘ SKORZYSTAĆ Z LINKA:

https://vod.pl/filmy/skowronki-na-uwiezi/zeb0735      

PRZEGLĄD POLSKICH FILMÓW KRÓTKOMETRAŻOWYCH:

 „PAPARAZZI” REŻ. PIOTR BERNAŚ

Film krótkometrażowy/dokumentalny. Rok produkcji: Polska 2011. Czas trwania: 33’

Film Piotra Bernasia opisuje kulisy budzącego emocje i powszechnie krytykowanego zawodu. „Paparazzi“ to pierwszy polski film o tej tematyce. Pokazuje jedne z najważniejszych w Polsce wydarzeń medialnych roku 2010 z punktu widzenia codziennej pracy paparazzi – od polowania na Romana Polańskiego po wydarzenia związane z katastrofą smoleńską. Jednak na pierwszym planie rozgrywa sie dramatyczna historia człowieka, który codziennie dokonuje kontrowersyjnych wyborów i ponosi ich konsekwencje na gruncie emocjonalnym, osobistym i etycznym. Tytułowy bohater okazuje się równie bezwzględny wobec siebie jak wobec świata, na który poluje. „Paparazzi” to film o świecie pogubionych wartości i nagiętych zasad – pokazuje jednak, że zawsze mamy szansę, aby zdecydować, jakim człowiekiem będziemy jutro.

PROSZĘ SKORZYSTAĆ Z LINKA:

https://vod.pl/filmy-dokumentalne/paparazzi-dokument-online/ltvpl6m      

LzM - Lato z Muzami 2022

NOWOGARDZKI DOM KULTURY
Pl. Wolności 7
72-200 NOWOGARD
Sekretariat: sekretariat@ndk.pl


TELEFONY:
SEKRETARIAT 91 39 26 283
KSIĘGOWOŚĆ 91 39 26 284
BIURO KINA/PROMOCJA 91 39 25 779
KASA 91 39 26 262

NUMER KONTA:
34 1240 3884 1111 0000 4209 2568
Zapraszamy również na:
ndk.pl
ekofilm.ndk.pl

Dla mediów

Zamieszczony logotyp można wykorzystywać w publikacjach dziennikarskich. Dziennikarzy zainteresowanych innymi materiałami prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem +48 91 39 26 283 lub pocztą elektroniczną na adres: sekretariat@ndk.pl

Polityka prywatności i cookies

Szanujemy prywatność naszych użytkowników i chcemy, aby korzystając z naszej witryny czuli się bezpiecznie. Obok prezentujemy politykę prywatności oraz cookies.