Image
Image
INTERNETOWE SPOTKANIA FILMOWE. DZIEŃ 2

INTERNETOWE SPOTKANIA FILMOWE. DZIEŃ 2

W pierwotnych datach 24. edycji festiwalu „LATO Z MUZAMI” (od 13 do 19 lipca) i w oczekiwaniu na premierową odsłonę tegorocznego wydarzenia (październik 2020), zapraszamy na INTERNETOWE SPOTKANIA FILMOWE.

Wybór filmów został tak przygotowany, aby wszystkie seanse były DARMOWE! Wystarczy tylko skorzystać z linka, który znajduje się pod poszczególnymi propozycjami.

Przed nami DRUGI DZIEŃ filmowych spotkań w wersji online. Dziś zapraszamy do obejrzenia: filmu utalentowanego i ciągle młodego kanadyjskiego twórcy Xaviera Dolana, klasycznego arcydzieła Friedricha Wilhelma Murnaua (które wprowadza nas do wydarzenia jutrzejszego) oraz krótkometrażowego filmu dyplomowego Władysława Pasikowskiego. Życzymy udanych seansów!

Wtorek 14 lipca

WYDARZENIE DNIA:

„TOM”  REŻ. XAVIER DOLAN
Obsada: Xavier Dolan, Pierre-Yves Cardinal, Lise Roy
Film fabularny. Rok produkcji: Kanada 2013. Czas trwania: 107’
Tom, młody copywriter, wyrusza w podróż na pogrzeb kochanka. Na miejscu odkrywa, że nikt nic nie wie ani o nim, ani o tym, co go łączyło ze zmarłym. Brat nieboszczyka wkrótce ustala zasady dziwnej gry, do której wciąga Toma. By uchronić dobre imię rodziny i pogrążoną w żałobie matkę, Tom przyjmuje rolę rozjemcy w domu, którego niejasna przeszłość rzuca jeszcze większy cień na jego "przygodę" na farmie.

PROSZĘ SKORZYSTAĆ Z LINKA:
https://vod.pl/filmy/tom/fvxy6v9    

SPOTKANIE Z KLASYKĄ:

„NOSFERATU - SYMFONIA GROZY”  REŻ. FRIEDRICH WILHELM MURNAU
Obsada: Max Schreck, Alexander Granach, Greta Schröder
Film fabularny. Rok produkcji: Niemcy 1922. Czas trwania: 94’
Młody agent nieruchomości wyrusza w podróż, aby podpisać umowę o zakupie posiadłości. Nieświadomie udaje się do zamku wampira Nosferatu.
Znajomość tego filmu pozwoli Państwu lepiej ocenić film, który wydarzeniem dnia będzie 15 lipca.

PROSZĘ SKORZYSTAĆ Z LINKA:
https://vod.pl/filmy/nosferatu-symfonia-grozy/wgc2hpp  v 

PRZEGLĄD POLSKICH FILMÓW KRÓTKOMETRAŻOWYCH:

 „STASIEK”  REŻ. WŁADYSŁAW PASIKOWSKI
Film fabularny. Rok produkcji: Polska 1988. Czas trwania 18’

„Stasiek” to praca absolutoryjna znanego reżysera Władysława Pasikowskiego, na stworzona na chwilę przed debiutanckim „Krollem” i znakomitymi „Psami”. Na krótki film tego twórcy składają się sceny z codziennego życia tytułowego Staśka, granego przez Jarosława Dunaja. Bohater dzieli czas na powtarzalną i nudną pracę w piekarni, pełne napięć, naznaczone chorobą ojca, życie rodzinne i krótkie chwile samotności, kiedy może oddać się refleksji i marzeniom. Autorem zdjęć do filmu jest Paweł Edelman, z którym Władysław Pasikowski połączy swoje siły na wiele lat.

PROSZĘ SKORZYSTAĆ Z LINKA:
https://ninateka.pl/film/wladyslaw-pasikowski-stasiek-pwsftvit      

LzM - Lato z Muzami 2022

NOWOGARDZKI DOM KULTURY
Pl. Wolności 7
72-200 NOWOGARD
Sekretariat: sekretariat@ndk.pl


TELEFONY:
SEKRETARIAT 91 39 26 283
KSIĘGOWOŚĆ 91 39 26 284
BIURO KINA/PROMOCJA 91 39 25 779
KASA 91 39 26 262

NUMER KONTA:
34 1240 3884 1111 0000 4209 2568
Zapraszamy również na:
ndk.pl
ekofilm.ndk.pl

Dla mediów

Zamieszczony logotyp można wykorzystywać w publikacjach dziennikarskich. Dziennikarzy zainteresowanych innymi materiałami prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem +48 91 39 26 283 lub pocztą elektroniczną na adres: sekretariat@ndk.pl

Polityka prywatności i cookies

Szanujemy prywatność naszych użytkowników i chcemy, aby korzystając z naszej witryny czuli się bezpiecznie. Obok prezentujemy politykę prywatności oraz cookies.