Image
Image
LzM | Harmonogram na sobotę

LzM | Harmonogram na sobotę

WYDARZENIE SPECJALNE | Kino Orzeł
12:00 MIŁOŚĆ I PUSTE SŁOWA (Polska 2018, 77’)
REŻYSERIA: Małgorzata Imielska

Portret podwójny Adama i Wandy. Ich uczucie przechodzi próbę – jest nią choroba Alzheimera, na którą kobieta cierpi od pięciu lat. Z czasem stan jej zdrowia uniemożliwia porozumienie na poziomie słów. Relacja chorej i jej opiekuna odkrywa jednak głębszy wymiar małżeństwa. Przyziemne sprawy, takie jak codzienna higiena, wizyta u lekarza, spacer czy wspólna kolacja budują obraz uciążliwej małżeńskiej codzienności. Ich wspólne dni prawie pod żadnym względem nie przypominają dawnego życia, a ciężar, który oboje znoszą, nie dla każdego byłby do udźwignięcia.

PO SEANSIE SPOTKANIE Z REŻYSERKĄ FILMU, MAŁGORZATĄ IMIELSKĄ

WYDARZENIE SPECJALNE | Kino Orzeł

14:30 UŁASKAWIENIE (Polska 2018, 100’)

REŻYSERIA: Jan Jakub Kolski OBSADA: Grażyna Błęcka-Kolska, Jan Jankowski, Michał Kaleta

Osadzona w realiach powojennej Polski historia zmagających się z żałobą rodziców, wyruszających ze swoim synem w ostatnią podróż. Historia opowiedziana z perspektywy ich wnuka, Jana. Syn Hanny i Jakuba, żołnierz AK Wacław "Odrowąż" Szewczyk, jesienią 1946 roku zostaje zastrzelony przez UB. Po serii upokorzeń doznanych ze strony nowej władzy, bezczeszczącej zwłoki ich dziecka, Hanna i Jakub postanawiają zapewnić synowi godny pochówek w oddalonej o 500 km Kalwarii Pacławskiej. Podróż rodziców przez wciąż pogrążoną w powojennym koszmarze Polskę staje się metaforyczną wyprawą w głąb ludzkiej duszy i próbą stworzenia na nowo definicji człowieczeństwa w świecie, w którym sąsiedzi zwracają się przeciwko sobie, a nieoczekiwanym sojusznikiem może stać się dotychczasowy wróg.

PO SEANSIE ODBĘDZIE SIĘ SPOTKANIE Z REŻYSEREM, SCENARZYSTĄ I PRODUCENTEM FILMU - JANEM JAKUBEM KOLSKIM.

17:00 KONCERT MONIUSZKOWSKI z okazji 200-lecia urodzin kompozytora | Scena przy NDK

18:00 Wernisaż wystawy uczestników 22. PLENERU MALARSKIEGO | Foyer NDK

WYDARZENIE SPECJALNE | Kino Orzeł

18:30 FUGA (Polska 2018, 100’)

REŻYSERIA: Agnieszka Smoczyńska OBSADA: Gabriela Muskała, Łukasz Simlat, Małgorzata Buczkowska

Alicja nie pamięta przeszłości, nie wie, kim jest. Kiedy po dwóch latach od zniknięcia zostaje odnaleziona przez rodzinę, nie chce wracać do dawnego, zapomnianego życia. Nie pamięta miłości do męża i synka. Z czasem do Alicji wracają urywki wspomnień, tworząc niewyraźny i niepokojący obraz tajemnicy – tego, co zdarzyło się w przeszłości. Co jest tą tajemnicą? Czy rodzące się uczucia do przed chwilą poznanych męża i syna pozwolą kobiecie zrozumieć przeszłość i zbudować szczęście swoje i rodziny?

PO SEANSIE ODBĘDZIE SIĘ SPOTKANIE Z GABRIELĄ MUSKAŁĄ, AUTORKĄ SCENARIUSZA I ODTWÓRCZYNIĄ GŁÓWNEJ ROLI W FILMIE.

21:00 KONCERT | Scena przy NDK

Zespół VOX

KINO W PLENERZE | Plac Wolności

GWIAZDY (Polska 2017, 106’)

REŻYSERIA: Jan Kidawa-Błoński OBSADA: Mateusz Kościukiewicz, Sebastian Fabijański, Karolina Szymczak

Posiadający polsko-niemieckie korzenie Jan Banaś (Mateusz Kościukiewicz) dorasta na Śląsku. Od dzieciństwa jego największą pasją jest piłka, a największym rywalem oddany kumpel Ginter (Sebastian Fabijański). Z czasem rywalizacja przyjaciół przenosi się z podwórka na stadiony śląskich klubów – Polonii Bytom i Górnika Zabrze. A to nie koniec ich zmagań. Prawdziwe emocje zaczynają się, gdy w życiu gwiazd sportu pojawi się piękna Marlena (Karolina Szymczak). Walczący o jej względy Jan i Ginter szybko odkrywają, że w grze o miłość nie obowiązują żadne zasady. Tymczasem ciężka kontuzja kończy karierę Gintera. Banaś staje zaś przed trudnym życiowym wyborem – stawką jego decyzji będzie udział w olimpiadzie i piłkarskich mistrzostwach świata.

LzM - Lato z Muzami 2022

NOWOGARDZKI DOM KULTURY
Pl. Wolności 7
72-200 NOWOGARD
Sekretariat: sekretariat@ndk.pl


TELEFONY:
SEKRETARIAT 91 39 26 283
KSIĘGOWOŚĆ 91 39 26 284
BIURO KINA/PROMOCJA 91 39 25 779
KASA 91 39 26 262

NUMER KONTA:
34 1240 3884 1111 0000 4209 2568
Zapraszamy również na:
ndk.pl
ekofilm.ndk.pl

Dla mediów

Zamieszczony logotyp można wykorzystywać w publikacjach dziennikarskich. Dziennikarzy zainteresowanych innymi materiałami prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem +48 91 39 26 283 lub pocztą elektroniczną na adres: sekretariat@ndk.pl

Polityka prywatności i cookies

Szanujemy prywatność naszych użytkowników i chcemy, aby korzystając z naszej witryny czuli się bezpiecznie. Obok prezentujemy politykę prywatności oraz cookies.