Image
Image
FMP | Pierwsze dwa bloki FMP za nami

FMP | Pierwsze dwa bloki FMP za nami

Jakie są typy naszego Jury po pierwszych projekcjach? My nie wiemy, ale nasi widzowie mają niepowtarzalną okazję do kuluarowych rozmów ze znawcami kina zasiadającymi w naszej festiwalowej komisji. Zapraszamy do Kina Orzeł!


W jury konkurs Filmowa Młoda Polska, które przyzna Grand Prix zasiądą:

JAN JAKUB KOLSKI – reżyser kina autorskiego, scenarzysta, operator filmowym, pisarz i nauczyciel akademicki. W swojej karierze zrealizował filmy krótkometrażowe, dokumentalne, pełnometrażowe fabuły i teatry telewizji. Twórca takich filmów, jak m.in.: „Pograbek”, „Jańcio Wodnik”, „Historia kina w Popielawach”, „Pornografia”, „Jasminum”, „Wenecja”, „Serce Serduszko” i „Ułaskawienie”. Laureat Lauru Cisowego 2019 za wybitne osiągnięcia w reżyserii.

ALEKSANDRA MICHAEL – aktorka, autorka fotografii, producentka. Wystąpiła w m.in. „Daleko od okna”, „Zabić Bobra”, „Las 4 rano”. Pracowała przy produkcji „Ułaskawienia”. Projektuje plakaty oraz realizuje teledyski i filmy promocyjne.

MARTA PRUS – absolwentka Reżyserii w PWSFTviT, studentka studiów doktoranckich. Dwukrotna laureatka Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia w twórczości artystycznej i Nagrody Wiesława Nowickiego dla najlepiej rokującego młodego twórcy filmowego. Autorka nagradzanych etiud. Zadebiutowała pełnometrażowym filmem dokumentalnym „Over the Limit”, dzięki któremu została zaliczona przez magazyn Variety do grona dziesięciorga twórców filmowych z Europy, których karierę warto śledzić.

BARTEK FUKIET – w latach 2003-2006 redaktor naczelny magazynu filmowego „Cinema”. Od 2007 roku związany z branżą dystrybucyjną. Odpowiadał za koncepcję promocji i wprowadzenie do kin 340 tytułów (38 milionów sprzedanych biletów), w tym 80 filmów polskich. Autor dubbingów, list dialogowych i tekstów piosenek do kilkudziesięciu filmów kinowych i seriali (m.in. „Green Book”, „Narodziny gwiazdy”, „Mały Książę”).

Jury publiczności:
Mieczysław Jakubczak
Jolanta Szczepaniak
Anna Ochocka

Jury młodzieżowe:
Filip Lębas
Malwina Oślizło
Dominika Rasińska

lzm2019fmpb1
Zapraszamy do galerii

LzM - Lato z Muzami 2022

NOWOGARDZKI DOM KULTURY
Pl. Wolności 7
72-200 NOWOGARD
Sekretariat: sekretariat@ndk.pl


TELEFONY:
SEKRETARIAT 91 39 26 283
KSIĘGOWOŚĆ 91 39 26 284
BIURO KINA/PROMOCJA 91 39 25 779
KASA 91 39 26 262

NUMER KONTA:
34 1240 3884 1111 0000 4209 2568
Zapraszamy również na:
ndk.pl
ekofilm.ndk.pl

Dla mediów

Zamieszczony logotyp można wykorzystywać w publikacjach dziennikarskich. Dziennikarzy zainteresowanych innymi materiałami prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem +48 91 39 26 283 lub pocztą elektroniczną na adres: sekretariat@ndk.pl

Polityka prywatności i cookies

Szanujemy prywatność naszych użytkowników i chcemy, aby korzystając z naszej witryny czuli się bezpiecznie. Obok prezentujemy politykę prywatności oraz cookies.