Image
Image
LzM | Relacja z drugiego dnia

LzM | Relacja z drugiego dnia

Spieszymy z opublikowaniem nowej galerii zdjęć z wtorkowych wieczornych seansów „Halki” oraz plenerowej prezentacji filmu „Być jak Kazimierz Deyna”.

Pokaz zrekonstruowanej „Halki” poprzedzony był wystąpieniem Katarzyny Wajdy, która przybliżyła nam tematykę rekonstrukcji dzieł międzywojennego kina. Zgromadzona widownia dowiedziała się, iż w zbiorach posiadamy z okresu kina niemego jedynie 5% stworzonych w tamtym czasie filmów. Jednak niejednokrotnie okazuje się iż filmy, które miały być bezpowrotnie utracone, odnajdują się w różnych częściach świata i są digitalizowane, aby już nigdy nie zaginęły.

Zapraszamy na kolejne spotkania. Spotkania z gośćmi - harmonogram

Agnieszka Nosowska
Pracuje w Polskim Centrum Pomocy Międzynarodowej, które niesie pomoc humanitarną i wsparcie ludziom żyjącym na Bliskim Wschodzie. Wcześniej zdobywała doświadczenie m.in. w Caritasie. Swoim doświadczeniem i obserwacjami dotyczącymi miejsc bardzo dotkniętych przez wojnę i głód podzieli się z publicznością festiwalu.
Spotkanie odbędzie się 8 lipca i będzie towarzyszyło projekcji filmu „Kafarnaum”.

Katarzyna Wajda
Absolwentka polonistyki i filmoznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zajmuje się historią polskiego kina, kulturą popularną i edukacją audiowizualną. Badaczka i wielbicielka kryminałów. Publikuje w „Filmie”, „Kinie”, „Kwartalniku Filmowym”, „Studiach Filmoznawczych”, dwutygodniku.com. Pracuje w Filmotece Narodowej – Instytucie Audiowizualnym.
9 lipca odbędzie się seans filmu „Halka” z 1929/32 roku, który poprzedzi wstęp Katarzyny Wajdy.

Bartek Fukiet
W latach 2003-2006 redaktor naczelny magazynu filmowego „Cinema”. Od 2007 roku związany z branżą dystrybucyjną. Odpowiadał za koncepcję promocji i wprowadzenie do kin 340 tytułów (38 milionów sprzedanych biletów), w tym 80 filmów polskich. Autor dubbingów, list dialogowych i tekstów piosenek do kilkudziesięciu filmów kinowych i seriali. Na festiwalu „Lato z Muzami” będzie członkiem jury konkursu Filmowa Młoda Polska.
Z naszym gościem będzie można porozmawiać o krótkich formach podczas prezentacji konkursowych w dniach 10-11 lipca.

Marta Prus
Absolwentka reżyserii w PWSFTviT, studentka studiów doktoranckich. Dwukrotna laureatka Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia w twórczości artystycznej i Nagrody im. Wiesława Nowickiego dla najlepiej rokującego młodego twórcy filmowego. Autorka nagradzanych etiud. Zadebiutowała pełnometrażowym filmem dokumentalnym „Over the Limit”. Na tegorocznym „Lecie z Muzami” zasiądzie w jury konkursu FMP.
Z naszym gościem będzie można porozmawiać o krótkich formach podczas prezentacji konkursowych w dniach 10-11 lipca.

Aleksandra Michael
Aktorka, autorka fotografii, producentka. Wystąpiła w m.in. „Daleko od okna”, „Zabić Bobra”, „Las 4 rano”. Pracowała przy produkcji „Ułaskawienia”. Projektuje plakaty oraz realizuje teledyski i filmy promocyjne. Na festiwalu zasiądzie w jury konkursu Filmowa Młoda Polska.
Z naszym gościem będzie można porozmawiać o krótkich formach podczas prezentacji konkursowych w dniach 10-11 lipca.

Dagmara Romanowska
Dziennikarka filmowa. Kuratorka sekcji krótkich fabuł na Krakowskim Festiwalu Filmowym. Współpracowała przy tworzeniu Festiwalu Filmu Filozoficznego w Krakowie. Studiowała filmoznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim i Middlesex University w Wielkiej Brytanii. Na festiwalu "Lato z Muzami" jest koordynatorką konkursu Filmowa Młoda Polska.
Z naszym gościem będzie można porozmawiać o krótkich formach podczas prezentacji konkursowych w dniach 10-11 lipca.

Olgierd Łukaszewicz
Olgierd Łukaszewicz debiutował w 1967 roku w filmie „Dancing w kwaterze Hitlera". Od tej pory zagrał w 80 filmach fabularnych, w 33 serialach i 77 spektaklach telewizyjnych. Znany jest z ról w tak wybitnych filmach, jak m.in.: „Sól ziemi czarnej”, „Brzezina”, „Gorączka”, „Seksmisja”, „Generał Nil”, „Jak pies z kotem”.
11 lipca o godzinie 19:00 odbędzie się seans filmu „Jak pies z kotem”, a po nim spotkanie z aktorem.

Sonia Bohosiewicz
Zagrała w ponad 30 filmach, spektaklach telewizyjnych i licznych serialach. Na ekranie po raz pierwszy pojawiła się w 1994 roku, w komediodramacie Jerzego Stuhra „Spis cudzołożnic”. Szeroka publiczność usłyszała o niej dopiero dzięki roli Hanki w filmie „Rezerwat”, za którą została obsypana nagrodami. Zagrała w kilkudziesięciu filmach, zyskując wielką popularność i uznanie.
Na „Lecie z Muzami” Sonię Bohosiewicz będzie można obejrzeć w spektaklu „Chodź ze mną do łóżka”, który będzie częścią uroczystego otwarcia, oraz w filmie „Narzeczony na niby”. Oba wydarzenia będą miały miejsce 12 lipca.

Małgorzata Imielska
Reżyserka i scenarzystka. Absolwentka reżyserii filmowej i telewizyjnej na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Autorka cenionych filmów dokumentalnych i spektakli teatru telewizji. Laureatka nagród na festiwalach w Houston, Krakowie oraz Kantonie za film „Powiedz mi, dlaczego?”. W Nowogardzie zaprezentuje znakomity film dokumentalny „Miłość i puste słowa”.
Seans filmu odbędzie się 13 lipca o godzinie 12:00, a po nim reżyserka spotka się z widzami.

Jan Jakub Kolski
Jest reżyserem kina autorskiego, scenarzystą, operatorem filmowym, pisarzem i nauczycielem akademickim. W swojej karierze zrealizował filmy krótkometrażowe, dokumentalne, pełnometrażowe fabuły i teatry telewizji. Na festiwalu „Lato z Muzami” zasiądzie w jury konkursu Filmowa Młoda Polska i odbierze Laur Cisowy za wybitne osiągnięcia reżyserskie w polskim kinie.
13 lipca o godzinie 14:30 odbędzie się seans filmu „Ułaskawienie”, a po nim spotkanie z reżyserem.
Z naszym gościem będzie można porozmawiać o krótkich formach podczas prezentacji konkursowych w dniach 10-11 lipca.

Gabriela Muskała
Jedna z najpopularniejszych i najbardziej cenionych polskich aktorek. Zagrała w wielu znaczących filmach i były to między innymi: „Królowa Aniołów”, „Aria Diva”, „Być jak Kazimierz Deyna”, „Cała zima bez ognia”, „Wymyk”, „Chce się żyć”, „Serce, serduszko”, „Ederly”, „Wołyń”. Znaczącym przełomem w jej karierze była jedna z głównych ról w filmie „Moje córki krowy” w reżyserii Kingi Dębskiej, która przyniosła jej powszechną popularność i uznanie. Jest autorką scenariusza do filmu „Fuga”, w którym zagrała też główną rolę.
13 lipca o godzinie 18:30 odbędzie się seans filmu „Fuga”, a po nim spotkanie z Gabrielą Muskałą.

Karolina Bruchnicka
Urodziła się w 1994 roku w Wałbrzychu, w 2019 roku ukończyła Wydział Aktorski PWSFTViT w Łodzi. Za spektakl "Przebudzenie wiosny" w reżyserii Kuby Kowalskiego otrzymała nagrodę za najlepszą rolę żeńską na 9. Międzynarodowym Festiwalu Szkół Teatralnych w Rabacie w 2017 roku. Rola w filmie „Córka trenera” przyniosła jej nagrodę "Rising Star" dla najlepszego aktorskiego debiutu w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych na festiwalu Off Camera w Krakowie.
14 lipca o godzinie 12:00 odbędzie się seans filmu „Córka trenera”, a po nim spotkanie z aktorką.

Mikołaj Trzaska
Wybitny muzyk i kompozytor. Napisał muzykę m.in. do wielu produkcji Wojciecha Smarzowskiego: „Dom zły”, „Róża”, „Drogówka”, „Pod Mocnym Aniołem”, „Wołyń” oraz „Kler”. Otrzymał za nie kilka nagród, w tym dwa Orły i nagrodę Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Jest autorem wielu projektów muzycznych i z jednym z nich wystąpi na „Lecie z Muzami”. Koncert zespołu Riverloam Trio będzie wydarzeniem uroczystego zakończenia festiwalu.
14 lipca o godzinie 14:30 odbędzie się seans filmu „Ucho wewnętrzne”, który przybliży sylwetkę Mikołaja Trzaski, a po nim widzowie spotkają się z muzykiem.

Anna Serdiukow
Absolwentka Instytutu Dziennikarstwa i Laboratorium Reportażu na Uniwersytecie Warszawskim i Gender Studies na Uniwersytecie Jagiellońskim. Propaguje kino artystyczne, konsultuje scenariusze, jest dyrektor artystyczną Forum Kina Europejskiego Cinergia w Łodzi. Na festiwalu poprowadzi spotkania z gośćmi oraz będzie wraz z Izabelą Koladyńską kierowała warsztatami dziennikarskimi dla młodzieży.
Anna Serdiukow jest skarbnicą wiedzy o filmie, będzie gościem całego festiwalu!

LzM - Lato z Muzami 2022

NOWOGARDZKI DOM KULTURY
Pl. Wolności 7
72-200 NOWOGARD
Sekretariat: sekretariat@ndk.pl


TELEFONY:
SEKRETARIAT 91 39 26 283
KSIĘGOWOŚĆ 91 39 26 284
BIURO KINA/PROMOCJA 91 39 25 779
KASA 91 39 26 262

NUMER KONTA:
34 1240 3884 1111 0000 4209 2568
Zapraszamy również na:
ndk.pl
ekofilm.ndk.pl

Dla mediów

Zamieszczony logotyp można wykorzystywać w publikacjach dziennikarskich. Dziennikarzy zainteresowanych innymi materiałami prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem +48 91 39 26 283 lub pocztą elektroniczną na adres: sekretariat@ndk.pl

Polityka prywatności i cookies

Szanujemy prywatność naszych użytkowników i chcemy, aby korzystając z naszej witryny czuli się bezpiecznie. Obok prezentujemy politykę prywatności oraz cookies.