Image
Image
LzM | POZNALIŚMY PROGRAM

LzM | POZNALIŚMY PROGRAM

Znany jest już pełny program 23. Festiwalu Filmu Muzyki Malarstwa „Lato z Muzami”.

W dniach 8-14 lipca w Nowogardzie obejrzeć będzie można kilkadziesiąt filmów, pojawią się znakomici gości, odbędą się koncerty, występy artystyczne, plener malarski. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci oraz nocnych pokazów plenerowych.
„Lato z Muzami” to coroczne święto patronek sztuki, które odbywa się w urokliwej miejscowości w województwie zachodniopomorskim, nad pięknie położonym malowniczym jeziorem. Jak co roku organizatorzy zadbali o liczne artystyczne atrakcje. Pierwsze dni festiwalu to spotkania przede wszystkim z kinem. Dzień rozpoczynał będzie się filmem dla dzieci, a kończył plenerowym pokazem w samym centrum miasta i tę drugą grupę reprezentować będą tak głośnych filmów, jak: „Najlepszy”, „Być jak Kazimierz Deyna”, „Serce Serduszko”, „Seksmisja”, „Narzeczony na niby”, „Gwiazdy”. W międzyczasie, na kilku seansach dziennie, w Kinie Orzeł obejrzeć będzie można wiele wybitnych współczesnych dzieł filmowych. Premiero w Nowogardzie zaprezentowane zostaną, doceniane na najważniejszych międzynarodowych festiwalach: „Aga”, „Girl”, „Kafarnaum”, „Granica”, „Złodziejaszki”, „Kobieta idzie na wojnę”, „Obrazy bez autora”. Wydarzeniami pierwszych dni „Lata z Muzami” będą także spotkania. W poniedziałek 8 lipca pojawi się w Nowogardzie Agnieszka Nosowska z Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej, aby opowiedzieć o sytuacji panującej na Bliskim Wschodzie. Dzień później Katarzyna Wajda z Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego zaprezentuje odrestaurowaną cyfrowo przedwojenną wersję „Halki”, a w czwartek 11 lipca pojawi się na festiwalu Olgierd Łukaszewicz, który spotka się z widzami po seansie filmu „Jak pies z kotem” oraz dzień później na specjalnym spotkaniu z osadzonymi w Zakładzie Karnym w Nowogardzie.

Pierwsze dni „Lata z Muzami” to także konkurs Filmowa Młoda Polska, w którym o Grand Prix zmierzy się kilkanaście nowych polskich krótkometrażowych filmów fabularnych. Oceni je jury w składzie Jan Jakub Kolski, Aleksandra Michael, Marta Prus i Bartek Fukiet. Swoje wyróżnienia przyzna też, po raz pierwszy w historii tego konkursu, jury młodzieżowe i publiczność.

Główne dni festiwalowe przypadną na weekend 12-14 lipca. Wydarzeniem rozpoczynającym festiwal będzie monodram Soni Bohosiewicz „Chodź ze mną do łóżka” oraz koncert Anity Lipnickiej. 12 lipca wręczona zostanie też nagroda Lauru Cisowego za wybitne osiągnięcia w reżyserii filmowej, którą otrzyma Jan Jakub Kolski. Twórca ten dzień później spotka się z publicznością po pokazie swojego najnowszego filmu zatytułowanego „Ułaskawienie”.

13 i 14 lipca w Kinie Orzeł odbędą się spotkania z pozostałymi gośćmi festiwalu. Małgorzata Imielska zaprezentuje widzom swój znakomity i poruszający film dokumentalny „Miłość i puste słowa”. Gabriela Muskała porozmawia z widzami po seansie niezwykłej „Fugi”, do której napisała scenariusz i w której wcieliła się w główną bohaterkę. Młode pokolenie polskich aktorek będzie reprezentowała Karolina Bruchnicka, która zagrała tytułową rolę w „Córce trenera”. Bardzo ciekawie zapowiada się też wizyta w Nowogardzie Mikołaja Trzaski, wybitnego kompozytora i muzyka. 14 lipca zaprezentowany zostanie film dokumentalny mu dedykowany, po seansie którego Mikołaj Trzaska spotkają się z publicznością. Nieco później koncert zespołu Mikołaja Trzaski „Riverloam Trio”, będzie jednym z wydarzeń uroczystego zakończenia festiwalu.

„Lato z Muzami” w tym roku to także inne muzyczne koncerty. Do Nowogardu zawita legenda polskiej sceny muzycznej, zespół VOX. Posłuchać będzie można Koncertu Moniuszkowskiego, zespołów The PSS, Animando i Ak-Centy oraz obejrzeć występ kabaretu K2. Swoje prace zaprezentują publiczności uczestnicy 22. Pleneru Malarskiego.

Film, muzyka i malarstwo zdominują od 8 do 14 lipca życie kulturalne Nowogardu. Na festiwal serdecznie zapraszają organizatorzy: Burmistrz Nowogardu Robert Czapla oraz Nowogardzki Dom Kultury. Wstęp na wszystkie otwarte wydarzenia jest darmowy.

Wykaz pokazów festiwalowych >>>

Pełny program festiwalu >>>

 


 

 

LzM - Lato z Muzami 2022

NOWOGARDZKI DOM KULTURY
Pl. Wolności 7
72-200 NOWOGARD
Sekretariat: sekretariat@ndk.pl


TELEFONY:
SEKRETARIAT 91 39 26 283
KSIĘGOWOŚĆ 91 39 26 284
BIURO KINA/PROMOCJA 91 39 25 779
KASA 91 39 26 262

NUMER KONTA:
34 1240 3884 1111 0000 4209 2568
Zapraszamy również na:
ndk.pl
ekofilm.ndk.pl

Dla mediów

Zamieszczony logotyp można wykorzystywać w publikacjach dziennikarskich. Dziennikarzy zainteresowanych innymi materiałami prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem +48 91 39 26 283 lub pocztą elektroniczną na adres: sekretariat@ndk.pl

Polityka prywatności i cookies

Szanujemy prywatność naszych użytkowników i chcemy, aby korzystając z naszej witryny czuli się bezpiecznie. Obok prezentujemy politykę prywatności oraz cookies.