Image
Image
LzM | UWAGA ATAK PANIKI!

LzM | UWAGA ATAK PANIKI!

Recenzja filmu „Atak paniki”

 UWAGA ATAK PANIKI!

Nic nie jest tu tym, czym się wydaje.

Jest to wielowątkowa opowieść o ludziach pozornie od siebie różnych, jednak jest coś, co ich ze sobą łączy – tytułowy stan, który w przypadku nie każdego bohatera okaże się zasadny.

Reżyser Paweł Maślona, do tej pory jeszcze mało znany widzom w kraju, postawił na formę kina, która nie jest aż tak bardzo popularna w Polsce. „Atak paniki” nie jest stworzony według schematu typowej polskiej komedii, ale nie oznacza to, że jest pod jakimkolwiek względem gorszy. Produkcja określana jest mianem czarnej komedii, czy wręcz tragikomedii. Znajdujemy w niej elementy, dzięki którym śmiejemy się w głos, ale też film zawiera motywy skłaniające do gorzkiej refleksji. Historie, które spotykają bohaterów, są wyjęte z dzisiejszego świata. Sam reżyser zaznaczał, że niektóre wątki, np. postać maniaka komputerowego, mają swoje inspiracje w rzeczywistości. Wszystkie postacie są ze sobą w pewien sposób powiązane, a wszystkie historie, jak możemy zauważyć już pod koniec fabuły, przeplatają się w czasie. Nieodłącznym elementem każdego z ukazanych wątków jest wzbudzająca napięcie muzyka.

Warto zaznaczyć, że młody reżyser w swoim pełnometrażowym debiucie połączył doświadczenie (świetni, uznani aktorzy w obsadzie filmu, m.in. Dorota Segda, Artur Żmijewski, Magdalena Popławska, Grzegorz Damięcki) z młodością (debiutujący wraz z nim Aleksandra Pisula czy Bartłomiej Kotschedoff), co przyniosło filmowi wiele nagród i zapowiada bardzo obiecującą przyszłość Pawłowi Maślonie w branży filmowej.

Przed seansem warto zwrócić uwagę na plakat promujący „Atak paniki”. Dość zwariowany, szalony, przyciągający uwagę widza. Niech nikogo nie zmyli, ponieważ: „nic nie jest tu tym, czym się wydaje”.

Hania Kosakiewicz

LzM - Lato z Muzami 2022

NOWOGARDZKI DOM KULTURY
Pl. Wolności 7
72-200 NOWOGARD
Sekretariat: sekretariat@ndk.pl


TELEFONY:
SEKRETARIAT 91 39 26 283
KSIĘGOWOŚĆ 91 39 26 284
BIURO KINA/PROMOCJA 91 39 25 779
KASA 91 39 26 262

NUMER KONTA:
34 1240 3884 1111 0000 4209 2568
Zapraszamy również na:
ndk.pl
ekofilm.ndk.pl

Dla mediów

Zamieszczony logotyp można wykorzystywać w publikacjach dziennikarskich. Dziennikarzy zainteresowanych innymi materiałami prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem +48 91 39 26 283 lub pocztą elektroniczną na adres: sekretariat@ndk.pl

Polityka prywatności i cookies

Szanujemy prywatność naszych użytkowników i chcemy, aby korzystając z naszej witryny czuli się bezpiecznie. Obok prezentujemy politykę prywatności oraz cookies.