Image
Image
LzM | Za granicą – trzeci dzień festiwalowych wrażeń

LzM | Za granicą – trzeci dzień festiwalowych wrażeń

Trzeci dzień „Lata z Muzami” to kolejna odsłona festiwalu – głównie za sprawą konkursu Filmowa Młoda Polska, który po raz piąty odbywa się w Nowogardzie. Osiem z czternastu zaplanowanych filmów i mocny finał dnia – „Over the limit” w reżyserii Marty Prus, czyli kolejna intensywna dawka wrażeń i emocji.

Tym razem organizatorzy festiwalu zafundowali widzom wycieczkę za granicę (a nawet – za granice). Tylko polskie filmy i za-graniczność? Po kolei.

Najpierw krótkie metraże: „Na drodze” Bartosza Nowackiego prowadziło widzów na granice zbrodni i wyrachowania; „Wonder girls” Anastazji Dąbrowskiej próbowało dotykać granicy, jaką jest relacja siostrzana; „Wakacje” Filipa Bojarskiego przeprowadziły widza przez granicę roku szkolnego, a „Dziku” Kamili Chojnackiej starał się wyskoczyć za granicę klisz i stereotypów społecznych (niby ograny, ale ładnie opowiedziany motyw). Kolejne filmy to kolejne granice – te zacierane przez młodość w „Drżeniach” Dawida Bodzaka; te które prowadzą do szaleństwa w „Atlasie” Macieja Kawalskiego; granice dzieciństwa (do którego już nie ma powrotu) w „Heimacie” Emi Buchwald czy wreszcie granice intymności w „Users” Jakuba Piątka. W ten sposób krótkie metraże stały się preludium do „Over the limit” Marty Prus – filmu, który każe zadać sobie pytanie, czy w drodze do sukcesu są jeszcze jakiekolwiek granice. Cały wieczór – z niemal godzinnym spotkaniem z Martą Prus – to dla mnie jeden z najlepszych punktów całego festiwalu. Co dalej? Czekam z niecierpliwością.

Wojciech Koladyński

LzM - Lato z Muzami 2022

NOWOGARDZKI DOM KULTURY
Pl. Wolności 7
72-200 NOWOGARD
Sekretariat: sekretariat@ndk.pl


TELEFONY:
SEKRETARIAT 91 39 26 283
KSIĘGOWOŚĆ 91 39 26 284
BIURO KINA/PROMOCJA 91 39 25 779
KASA 91 39 26 262

NUMER KONTA:
34 1240 3884 1111 0000 4209 2568
Zapraszamy również na:
ndk.pl
ekofilm.ndk.pl

Dla mediów

Zamieszczony logotyp można wykorzystywać w publikacjach dziennikarskich. Dziennikarzy zainteresowanych innymi materiałami prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem +48 91 39 26 283 lub pocztą elektroniczną na adres: sekretariat@ndk.pl

Polityka prywatności i cookies

Szanujemy prywatność naszych użytkowników i chcemy, aby korzystając z naszej witryny czuli się bezpiecznie. Obok prezentujemy politykę prywatności oraz cookies.