Image
Image

LzM I Piotr Domalewski wygrał 42. FPFF w Gdyni

WIELKA RADOŚĆ NA FESTIWALU W GDYNI! Piotr Domalewski, laureat tegorocznego konkursu FILMOWA MŁODA POLSKA na festiwalu "LATO Z MUZAMI", wygrał 42. FPFF w Gdyni. Jego "CICHA NOC" podbiła jury, dziennikarzy i publiczność.

Piotr Domalewski był gościem w tym roku w Nowogardzie i obiecał przyjechać do nas na "LATO Z MUZAMI 2018" ze swoim pełnometrażowym debiutem. Trzymamy za słowo. A poniżej pełna lista nagrodzonych i kilka filmów, które mamy nadzieję zaprezentować podczas przyszłorocznego festiwalu w Nowogardzie.

Konkurs GłównyJury 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni przyznało następujące nagrody:WIELKĄ NAGRODĘ 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni „ZŁOTE LWY” dla najlepszego filmu „CICHA NOC” otrzymuje reżyser PIOTR DOMALEWSKI oraz producenci: JERZY KAPUŚCIŃSKI, EWA JASTRZĘBSKA, JACEK BROMSKI.NAGRODĘ „SREBRNE LWY” 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych za film „PTAKI ŚPIEWAJĄ W KIGALI” otrzymują reżyser i producent JOANNA KOS KRAUZE oraz reżyser KRZYSZTOF KRAUZE.

Nagrody indywidualne otrzymali:AGNIESZKA HOLLAND i KASIA ADAMIK za reżyserię filmu „POKOT”JAGODA SZELC za scenariusz do filmu „WIEŻA.JASNY DZIEŃ”JAGODA SZELC za debiut reżyserski filmu „WIEŻA. JASNY DZIEŃ”LENNERT HILLEGE za zdjęcia do filmu „POMIĘDZY SŁOWAMI”SANDRO DI STEFANO za muzykę do filmu „CZŁOWIEK Z MAGICZNYM PUDEŁKIEM”MAREK WARSZEWSKI za scenografię do filmu „NAJLEPSZY”MIROSŁAW MAKOWSKI, MACIEJ PAWŁOWSKI, JAN SCHERMER za dźwięk w filmie „POMIĘDZY SŁOWAMI”KATARZYNA LEŚNIAK za montaż filmu „PTAKI ŚPIEWAJĄ W KIGALI”JANUSZ KALEJA za charakteryzację do filmu „POKOT”AGATA CULAK za kostiumy do filmu „ZGODA”KAMILA KAMIŃSKA za profesjonalny debiut aktorski w filmie „NAJLEPSZY”MAGDALENA POPŁAWSKA za drugoplanową rolę kobiecą w filmie „ATAK PANIKI”ŁUKASZ SIMLAT za drugoplanową rolę męską w filmie „AMOK”JOWITA BUDNIK i ELIANE UMUHIRE za główne role kobiece w filmie „PTAKI ŚPIEWAJĄ W KIGALI”DAWID OGRODNIK za główną rolę męską w filmie "CICHA NOC"Konkurs Inne SpojrzenieJury Konkursu Inne Spojrzenie przyznało Nagrodę Złotego Pazura za film „PHOTON” – który „w niezwykły sposób łączy elementy obiektywizmu naukowego z intymną obserwacją życia” – reżyserowi NORMANOWI LETO oraz producentom: PIOTROWI GALONOWI i DANIELOWI MARKOWICZOWI.Podczas Gali w Teatrze Muzycznym Platynowe Lwy, nagrodę przyznaną przez Komitet Organizacyjny Festiwalu za całokształt twórczości, odebrał reżyser i scenarzysta filmowy, teatralny i telewizyjny, Jerzy Gruza.Nagrodę Publiczności ufundowaną przez Telewizję Kino Polska otrzymał Łukasz Palkowski, reżyser filmu „NAJLEPSZY”.42. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych odbywał się w Gdyni od 18 do 23 września 2017 roku.

Informacja: www.festiwalgdynia.pl 

Foto: Złote Lwy, Srebrne  Lwy, Platynowe Lwy_fot. Anna Rezulak, Mateusz Ochocki

LzM - Lato z Muzami 2022

NOWOGARDZKI DOM KULTURY
Pl. Wolności 7
72-200 NOWOGARD
Sekretariat: sekretariat@ndk.pl


TELEFONY:
SEKRETARIAT 91 39 26 283
KSIĘGOWOŚĆ 91 39 26 284
BIURO KINA/PROMOCJA 91 39 25 779
KASA 91 39 26 262

NUMER KONTA:
34 1240 3884 1111 0000 4209 2568
Zapraszamy również na:
ndk.pl
ekofilm.ndk.pl

Dla mediów

Zamieszczony logotyp można wykorzystywać w publikacjach dziennikarskich. Dziennikarzy zainteresowanych innymi materiałami prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem +48 91 39 26 283 lub pocztą elektroniczną na adres: sekretariat@ndk.pl

Polityka prywatności i cookies

Szanujemy prywatność naszych użytkowników i chcemy, aby korzystając z naszej witryny czuli się bezpiecznie. Obok prezentujemy politykę prywatności oraz cookies.