Image
Image
LzM | Po prologu...

LzM | Po prologu...

Pokazem filmów DOBRZE SIĘ KŁAMIE W MIŁYM TOWARZYSTWIE oraz KINGSMAN. TAJNE SŁUŻBY zakończyliśmy prolog do Lata z Muzami. W kilku słowach postaram się dokonać posumowania tygodniowych pokazów.

Najmniej miejsca poświęcę blokowi dla dzieci, ale nie dlatego, że nie były one ciekawe, tylko dlatego że pokazy trwają jeszcze do niedzieli. Przypominam, że nastąpiła zmiana godzin! Od dziś ruszamy o godzinie 10:00, a po zakończeniu każdego filmu odbędą się warsztaty z Superbohaterami!

Kino na Plaży, to jak już pisałem, podróż po różnych gatunkach filmowych. Kino lekkie, przyjazne w odbiorze, przyciągało co wieczór mimo niesprzyjającej pogody wiele osób, w dużej mierze młodych, nastoletnich kinomanów. Zobaczyliśmy kilka znakomitych filmów, które przebojem, jak przystało na hollywoodzkie produkcje, wdarły się na listy najchętniej oglądanych superprodukcji ubiegłego roku.

Najwartościowszą częścią prologu były pokazy Najlepszych Filmów Sezonu. Każdy pokaz poprzedzony był projekcją filmu krótkometrażowego zgłoszonego na konkurs Filmowa Młoda Polska. W historii kina krótki metraż odegrał dużą rolę, a po poziomie zgłoszonych dzieł stwierdzam, że jest to jedna z najciekawszych propozycji dla ambitnego widza. Długo w pamięci pozostaną mi takie tytuły jak: JA I MÓJ TATA, 60 KILO NICZEGO oraz TOTALNA HARMONIA.

Krzysztof Spór, na zakończenie pokazów przeprowadził krótki sondaż, widzowie za najlepszy film prologu uznali włoskiej produkcji DOBRZE SIĘ KŁAMIE W MIŁYM TOWARZYSTWIE - fantastyczną opowieść o grupie znajomych, którzy podejmują się najbardziej ryzykownej gry naszych czasów... Niewiele mniej głosów zdobył szwedzki film MĘŻCZYZNA IMIENIEM OVE. Głosy publiczności były mocno podzielone, na mnie osobiście największe wrażenie zrobił MANCHESTER BY THE SEA, który opisywałem TU >>>

Tydzień z bardzo dobrym światowym kinem, został zakończony, cieszymy się z bardzo wysokiej frekwencji na pokazach, co świadczy o zainteresowaniu nowogardzkiej publiczności, nie tylko kinem serwowanym nam przez największych amerykańskich reżyserów, ale również mniej znanych twórców kina światowego. Podróż dobiegła końca, jednak przed nami największe wydarzenie, jakim jest Festiwal Lato z Muzami. Propozycje festiwalowe są bardzo ciekawe, dominować na nim będzie kino polskie, spotkania z reżyserami, aktorami, muzyczne szaleństwa oraz kabaretowe skecze. Szczegóły programu prezentujemy TU >>>

lzm2017najlepsze
Zapraszamy do galerii

 

LzM - Lato z Muzami 2022

NOWOGARDZKI DOM KULTURY
Pl. Wolności 7
72-200 NOWOGARD
Sekretariat: sekretariat@ndk.pl


TELEFONY:
SEKRETARIAT 91 39 26 283
KSIĘGOWOŚĆ 91 39 26 284
BIURO KINA/PROMOCJA 91 39 25 779
KASA 91 39 26 262

NUMER KONTA:
34 1240 3884 1111 0000 4209 2568
Zapraszamy również na:
ndk.pl
ekofilm.ndk.pl

Dla mediów

Zamieszczony logotyp można wykorzystywać w publikacjach dziennikarskich. Dziennikarzy zainteresowanych innymi materiałami prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem +48 91 39 26 283 lub pocztą elektroniczną na adres: sekretariat@ndk.pl

Polityka prywatności i cookies

Szanujemy prywatność naszych użytkowników i chcemy, aby korzystając z naszej witryny czuli się bezpiecznie. Obok prezentujemy politykę prywatności oraz cookies.