Szanowni Państwo, jak uchwycić marzenie, inspirację czy przemijające życie? To pragnienie wielu pokoleń artystów: filmowców, malarzy, muzyków, których spotkać możemy podczas Festiwalu „Lato z Muzami”. To już kolejna edycja tego wydarzenia, podczas którego dotykamy emocji, spotykamy się z gośćmi, którzy dzielą się swoją pasją: aktorami, reżyserami, producentami i twórcami. Popularność imprezy wzrasta, ogromnym zainteresowaniem cieszą się projekcje, spotkania i koncerty, podczas których możemy poznawać i doświadczać kultury, a przede wszystkim ją kreować. Cieszę się, że mogę być współorganizatorem tego święta twórczości w naszym mieście. Życzę mieszkańcom oraz wszystkim, którzy odwiedzają nas w czasie trwania „Lata z Muzami”: wspaniałego pobytu w Nowogardzie, zachłyśnięcia się kulturą oraz wielu natchnień, zaklętych w wyjątkowe dzieła.

Tego lata spotykamy się z muzami już dwudziesty drugi raz. Lipcowy czas z filmem, muzyką i malarstwem stał się wizytówką naszego pięknego miasta i zachęca do włączania się w tworzenie kultury. Spotkania z wybitnymi twórcami kina, konkurs „Filmowa Młoda Polska”, seanse, koncerty, wystawy malarstwa - w połączeniu z atmosferą Nowogardu sprawiają, że nasza społeczność jest razem, a artyści czują się jak u siebie. „Lato z Muzami” to nasze wspólne dobro, zachęcam do włączania się w wydarzenia, do żywego uczestnictwa, świeżego spojrzenia i chwili oddechu w klimacie kultury.

 

Mój pomysł na festiwal nie zmienia się od lat, chcę Państwu premierowo pokazywać świetne filmy, zapraszam do Nowogardu interesujących gości. Zmienia się tylko nieco formuła pierwszych filmowych dni „Lata z Muzami”. Już nie pojedynczy wieczorny seans, a kilka filmów dziennie oraz nocny plener w centrum miasta. Zapraszam na nasze wydarzenia, z uwagą wsłuchuję się w państwa opinie na temat festiwalu i gorąco pozdrawiam.

 

Kurator organizacyjny Pleneru Malarskiego „Z innej perspektywy”, animator kultury i sztuki, pedagog, absolwentka studiów magisterskich na Uniwersytecie Szczecińskim, ukończyła kierunek „wychowanie plastyczne" w Instytucie Pedagogiki w Olsztynie oraz  „Sztuka i kultura” w Wyższej Szkole Sztuki Użytkowej w Szczecinie, wpisana na listę ekspertów MEN, wielokrotnie nagradzana za swoją działalność edukacyjną i artystyczną (Nagroda MEN, Złoty Krzyż Zasługi), organizatorka konkursów, wystaw, warsztatów i plenerów o charakterze lokalnym, jak i międzynarodowym (Prajanii, Joachimsthal, Kamień Pomorski, Nowogard).

 

Dagmara Romanowska - dziennikarka filmowa, współpracowniczka Stowarzyszenia Filmowców Polskich i Onet.pl. Kuratorka sekcji krótkich fabuł na Krakowskim Festiwalu Filmowym. Współpracowała przy tworzeniu Festiwalu Filmu Filozoficznego w Krakowie. Studiowała filmoznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim i Middlesex University w Wielkiej Brytanii. Poza Onetem i wydawnictwami SFP jej artykuły i wywiady można znaleźć m.in. w Interii, WP.pl, „Kinie”, „Focus on Poland”, „Polish Film Magazine” oraz w publikacjach książkowych. Na Festiwalu Lato z Muzami odpowiada za Konkurs Filmowa Młoda Polska.

 

Polonistka II Liceum Ogólnokształcącego w Nowogardzie, posiadaczka honorowego tytułu Profesora Oświaty, w ciągu 29 lat pracy jej uczniowie ponad 100 razy sięgali po nagrody w zmaganiach: literackich, polonistycznych, literaturoznawczych i filozoficznych. Nauczycielka stworzyła amatorską przestrzeń artystyczną, która na stałe wpisała się w kulturalny profil miasta. Podczas 22 Lata z Muzami Izabela Koladyńska będzie koordynowała działania związane z warsztatami dziennikarskimi i fotograficznymi.

Absolwentka Instytutu Dziennikarstwa i Laboratorium Reportażu na Uniwersytecie Warszawskim i Gender Studies na Uniwersytecie Jagiellońskim. Publikuje m.in. w „Zwierciadle”, „Harper’s Bazaar”, „Gazecie.pl”, „Magazynie Filmowym” SFP i „FilmPro”. Propaguje kino artystyczne – prowadzi autorski cykl filmowy „Nie znajdziesz tego na torrentach”. Konsultuje scenariusze, m.in. wielokrotnie nagradzany w Polsce i za granicą film „Płynące wieżowce” Tomasza Wasilewskiego. Od trzech lat dyrektor artystyczna Forum Kina Europejskiego Cinergia w Łodzi. Współautorka albumu „Andrzej Wajda. Ostatni romantyk polskiego kina”. Anna Serdiukow na 22 Lecie z Muzami poprowadzi spotkania z gośćmi festiwalu oraz będzie kierowała warsztatami dziennikarskimi dla młodzieży.

 

Autorka plakatu 22. FFMM „Lato z Muzami”, studentka II roku Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Interesuje się ilustracją i fotografią. Lubi jeść i oglądać filmy.

To bratnia dusza, humanista, Mówca Znakomity, autor przemyśleń i tekstów. Zna festiwal od podszewki.

Człowiek-orkiestra, odpowiada za sekretariat 22. FFMM „Lato z Muzami”.

Księgowa Nowogardzkiego Domu Kultury, czuwa nad finansami i dobrem braci mniejszych - kocha wszystkie istoty na ziemi.

Konferansjer 22. FFMM „Lato z Muzami", skrzypaczka, instruktor Nowogardzkiego Domu Kultury.

Kasjer i pracownik obsługi Nowogardzkiego Domu Kultury. Z festiwalem związana od 2016 roku. Lato z Muzami kocha za: energie, możliwość poznawania ciekawych ludzi i za to, że tak wiele się dzieje!

 

Instruktor Nowogardzkiego Domu Kultury, swoimi działaniami wspiera festiwal.

Pracownik obsługi Nowogardzkiego Domu Kultury, dba o to, aby festiwalowa przestrzeń zachęcała do odwiedzin i żeby w miejscu tym każdy mógł czuć się jak w domu.

Zawsze z uśmiechem wita wszystkch uczestników festiwalu, czuwa nad ładem i porządkiem.

Kinooperator i technik Nowogardzkiego Domu Kultury, osoba, która jest wszędzie i dba o sprawy sceniczne!

Akustyk i realizator dźwięku, ostoja spokoju, technik Nowogardzkiego Domu Kultury.

Niezastąpiona w promocji, warsztaty ARTeria, które są integralną częścią festiwalu, również nie mają przed nią tajemnic, o RODO wie wszystko. Festiwal lubi za kontakt z ciekawymi osobowościami i kulturalne niespodzianki dla duszy!

Koordynator organizacyjny 22. Festiwalu „Lato z Muzami”. Specjalista ds. promocji, kina i wszelakich działań, których nikt się nie podejmie ;)

Od najmłodszych lat uczestniczy w festiwalowych spotkaniach i warsztatach, a od 2014 r. działa jako pracownik promocji i organizacji imprez w NDK. Kocha media,  fotografię i pracę z ludźmi. Koordynator festiwalowego wolontariatu i osoba odpowiedzialna za kontakt z mediami.