22. Festiwal Filmu Muzyki Malarstwa „Lato z Muzami”

Nowogard, 16-22 lipca 2018 r.

 

W ramach festiwalu odbędą się:

16-19 lipca: filmowe wydarzenia sezonu i seanse w plenerze

16-22 lipca: przegląd filmowych przebojów dla dzieci

14-22 lipca: warsztaty artystyczne ARTeria

18-19 lipca: konkurs Filmowa Młoda Polska

20-22 lipca: wydarzenia główne „Lata z Muzami”

 

13 LIPCA, GODZINA 22:00 | Plaża Miejska

KINGSMAN. TAJNE SŁUŻBY

(USA, 2 godz. 9 min.)

Reż: Matthew Vaughn, obsada: Colin Firth, Samuel L. Jackson, Michael Caine, Mark Strong

 

Kiedy ojciec pięcioletniego Gary'ego „Eggsy'ego” Price'a ginie w trakcie służby, jego rodzina dostaje nietypowy medal oraz numer telefonu, pod który może zadzwonić raz, gdy będzie czegoś potrzebować. Siedemnaście lat później Eggsy (Taron Egerton) żyje na garnuszki matki. Rzucił szkołę, został aresztowany i dzwoni pod tajemniczy numer, by uniknąć więzienia. Na ratunek przychodzi Harry Hart – szpieg, który zawdzięcza ojcu Eggsy'ego życie.

 

12 LIPCA, GODZINA 22:00 | Plaża Miejska

DRUGI HOTEL MARIGOLD

(USA, 2 godz. 2 min.)

Reż: John Madden, obsada: Judi Dench, Maggie Smith, Bill Nighy, Dev Patel 

 

Marigold, egzotyczny hotel dla seniorów w Indiach, odniósł wielki sukces, więc jego właściciele, Muriel i Sonny, postanawiają otworzyć filię. Jakby tego było mało, Sonny szykuje się do ślubu, a nowy mieszkaniec hotelu – ceniony pisarz – traci głowę dla jego matki. Na szczęście gdy nadchodzi wielki dzień, wszyscy zapominają o problemach i dają się porwać niezwykłej atmosferze hinduskiego wesela.

 

 11 LIPCA, GODZINA 22:00 | Plaża Miejska

PLANETA MAŁP

(USA, 1 godz. 52 min.)

Reż: Franklin J. Schaffner, obsada: Charlton Heston Roddy McDowall Kim Hunter  Maurice Evans 

 

Jest rok 3978. Przed wiekami z Ziemi został wystrzelony w kosmos statek badawczy. Jego załoga całe stulecia spędziła w głębokiej hibernacji. Kosmonauci budzą się z długiego snu dopiero podczas awaryjnego lądowania na nieznanej planecie. Obcy świat wydaje się łudząco podobny do Ziemi. Jest jednak jedna, ale za to zasadnicza różnica. Na tej plancie ludzie to prymitywne istoty, które niewiele różnią się od zwierząt i nie znają nawet mowy. Cywilizację zbudowały za to człekokształtne małpy: goryle, szympansy i orangutany, które budują miasta, używają broni palnej i od czasu do czasu polują na dzikich ludzi.

 

10 LIPCA, GODZINA 22:00 | Plaża Miejska

OBROŃCY SKARBÓW

(Niemcy, USA, 2 godz. 22 min.)

Reż: George Clooney , obsada: George Clooney, Matt Damon, Bill Murray, Cate Blanchett

 

Lata II wojny światowej. Na polecenie Hitlera naziści grabią największe dzieła sztuki, wśród nich arcydzieła Michała Anioła i Leonarda da Vinci. Dekretem prezydenta Stanów Zjednoczonych kilku skromnych historyków musi przekształcić się w grupę agentów do zadań specjalnych i na własną rękę odnaleźć i ocalić zrabowane skarby kultury. Porzucają wszystko, czym do tej pory żyli i trafiają w wir działań wojennych.

 

9 LIPCA, GODZINA 22:00 | Plaża Miejska

AGENTKA

(USA, 2 godz.)

Reż: Paul Feig, obsada: Melissa McCarthy, Jason Statham, Jude Law, Rose Byrne

 

Susan Cooper jest skromnym i niedocenianym analitykiem pracującym dla CIA. Gdy działający w ukryciu agenci zostają zdekonspirowani, Susan musi porzucić wygodne biurko i wkroczyć do akcji. Jej zadaniem jest rozpracować szajkę handlarzy bronią i zapobiec światowemu kryzysowi. Brak doświadczenia nadrabia brawurą i nieszablonowymi metodami działania, które budzą grozę zarówno jej przeciwników, jak i przełożonych.

 

9 LIPCA, GODZINA 18:00 | Kino Orzeł

KOMUNIA

(Polska, 1 godz. 13 min.)

Reż: Anna Zamecka

 

Kiedy dorośli bawią się w dom, wtedy to dzieci muszą szybko dorosnąć. 14-letnia Ola zajmuje się domem, opiekuje ojcem i niepełnosprawnym bratem i dba o relacje z mieszkającą osobno matką; ale przede wszystkim stara się na powrót złożyć rodzinę w całość. Żyje nadzieją, że uda się ściągnąć matkę do domu. Pretekstem do spotkania z nią jest komunia święta 13-letniego Nikodema i Ola bierze na siebie całą odpowiedzialność za przygotowanie idealnej rodzinnej uroczystości.

 

12 LIPCA, GODZINA 18:00 | Kino Orzeł

MĘŻCZYZNA IMIENIEM OVE

(Szwecja, 1 godz. 56 min.)

Reż: Hannes Holm, obsada: Rolf Lassgård, Bahar Pars, Filip Berg,  Ida Engvoll 

 

Spokojne szwedzkie miasteczko. Owdowiały Ove dobiega sześćdziesiątki. Po śmierci ukochanej żony życie straciło dla niego sens. Z dnia na dzień bohater coraz mocniej pogrąża się w depresji i myślach samobójczych. Pewnego dnia do domu po drugiej stronie ulicy wprowadza się małżeństwo z dwojgiem dzieci. Pierwsze spotkanie Ove z nowymi sąsiadami nie zwiastuje niczego dobrego – ciężarna Parvaneh taranuje samochodem skrzynkę na listy należącą do zgorzkniałego samotnika. Wkrótce jednak, nieoczekiwanie dla siebie samego, Ove zyska nową przyjaciółkę...

 

 11 LIPCA, GODZINA 18:00 | Kino Orzeł

EGZAMIN

(Rumunia, Francja, Belgia, 2 godz. 8 min.)

Reż: Cristian Mungiu, obsada: Adrian Titieni, Maria-Victoria Dragus, Lia Bugnar  

 

Romeo Aldeo jest zbliżającym się do pięćdziesiątki lekarzem z Klużu. Jego córka właśnie zdaje maturę, ma pojechać na studia za granicę. Ale tuż przed egzaminami zostaje napadnięta na ulicy. W obawie o jej rezultaty na maturze ojciec bierze sprawy w swoje ręce i postanawia załatwić roztrzęsionej córce dobry wynik. Mungiu kwestionuje moralność dzisiejszej Rumunii. Pokazuje świat przesiąknięty korupcją, kłamstwem, hipokryzją. Powszechna degrengolada zaczyna się tu i teraz: od nieszczerości wobec bliskich i pozornie drobnych nieuczciwości.

 

10 LIPCA, GODZINA 18:00 | Kino Orzeł

KLIENT

(Iran / Francja, 2 godz. 5 min.)

Reż: Asghar Farhadi, obsada: Taraneh Alidoosti, Shahab Hosseini, Babak Karimi

 

Młode małżeństwo musi nieoczekiwanie opuścić swoje mieszkanie. Wprowadzają się do użyczonego przez znajomego lokalu w centrum Teheranu, nie zdając sobie sprawy, kto był jego poprzednim najemcą. Gdy w nowym mieszkaniu nieznany sprawca napada na kobietę, jej mąż rozpoczyna prywatne śledztwo. Mężczyzna usiłuje za wszelką cenę, bez pomocy policji, dotrzeć do agresora, by poznać motywy jego działania. Seria nieoczekiwanych wydarzeń w dramatyczny sposób zmieni życie małżonków.

 

9 LIPCA, GODZINA 18:00 | Kino Orzeł

DOBRZE SIĘ KŁAMIE W MIŁYM TOWARZYSTWIE

(Włochy, 1 godz. 37 min.)

Reż: Paolo Genovese, obsada: Marco Giallini, Kasia Smutniak, Alba Rohrwacher  

 

Siedmioro długoletnich przyjaciół spotyka się na kolacji. Dla urozmaicenia wieczoru rozpoczynają zabawę polegającą na dzieleniu się między sobą treścią każdego SMS-a, e-maila lub rozmowy telefonicznej, jakie otrzymują w trakcie spotkania. Kiedy tym samym wiele tajemnic zaczyna wypływać na światło dzienne, niewinna gra rodzi konflikty, które niełatwo będzie zażegnać...

8 LIPCA, GODZINA 22:00 | Plaża Miejska

MOST SZPIEGÓW

(USA, 2 godz. 21 min.)

Reż: Steven Spielberg, obsada: Tom Hanks, Mark Rylance, Scott Shepherd

Amerykański prawnik, broniąc w sądzie sowieckiego szpiega, ratuje go przed karą śmierci. Wkrótce pojawia się możliwość wymiany więźnia na pilota USA zestrzelonego nad terytorium ZSRR.

 

7 LIPCA, GODZINA 18:00 | Kino Orzeł

AQUARIUS

(Brazylia, 2 godz. 22 min.)

Reż: Kleber Mendonça Filho, obsada: Sonia Braga, Maeve Jinkings, Irandhir Santos

 

65-letnia wdowa Clara jest emerytowanym krytykiem muzycznym. Jako ostatnia zamieszkuje zbudowaną w 1940 roku rezydencję Aquarius. Przysięgła opuścić to miejsce dopiero po swojej śmierci. Rozpoczyna więc walkę ze spółką, która ma inne plany zagospodarowania tego terenu. Działania te pozwalają Clarze odpocząć od codziennej rutyny i tęsknoty za bliskimi.

 

 8 LIPCA, GODZINA 18:00 | Kino Orzeł

MANCHESTER BY THE SEA

(USA, 2 godz. 15 min.)

Reż: Kenneth Lonergan, obsada: Casey Affleck, Michelle Williams, Kyle Chandler

 

Po śmierci Joe'go, starszego brata, Lee Chandler, zaszokowany wiadomością, że brat powierzył mu opiekę nad swoim synem Patrickiem, wraca w rodzinne okolice. Lee rzuca wszystko i przenosi się do Manchester-by-the-Sea, zmuszony zmierzyć się z wydarzeniami przeszłości, które sprawiły, że rozstał się z żoną – Randi i opuścił miasteczko, w którym wyrastał.

 

 7 LIPCA, GODZINA 22:00 | Plaża Miejska

MARSJANIN

(2 godz. 21 min.)

Reż: Ridley Scott, obsada: Matt Damon, Jessica Chastain, Kristen Wiig

 

Straszliwa burza piaskowa sprawia, że marsjańska ekspedycja, w której skład wchodzi Mark Watney, musi ratować się ucieczką z Czerwonej Planety. Kiedy ciężko ranny Mark odzyskuje przytomność, stwierdza, że został na Marsie sam w zdewastowanym przez wichurę obozie, z minimalnymi zapasami powietrza i żywności, a na dodatek bez łączności z Ziemią. Co gorsza, zarówno pozostali członkowie ekspedycji, jak i sztab w Houston uważają go za martwego, nikt więc nie zorganizuje wyprawy ratunkowej; zresztą, nawet gdyby wyruszyli po niego niemal natychmiast, dotarliby na Marsa długo po tym, jak zabraknie mu powietrza, wody i żywności. Czyżby to był koniec? Nic z tego.