KAROLINA BRUCHNICKA, odtwórczyni głównej i tytułowej roli w filmie „Córka trenera”.

 

Występ w „Córce trenera” w reżyserii Łukasza Grzegorzka był jej dużym kinowym debiutem, a na planie spotkała się z między innymi Jackiem Braciakiem i Agatą Buzek. Niedługo potem wystąpiła w „Monumencie” w reżyserii Jagody Szelc. Widzowie mogą ją kojarzyć także z występu w serialu „M jak miłość”, gdzie zagrała postać Kai.

14 lipca o godzinie 12:00 odbędzie się seans filmu „Córka trenera”, a po nim spotkanie z aktorką.

 

Więcej o naszym gościu można przeczytać tu: KAROLINA BRUCHNICKA

 

 

Gabriela Muskała to aktorka filmowa i teatralna, dramatopisarka i scenarzystka filmowa. Absolwentka Szkoły Filmowej w Łodzi, którą ukończyła w 1994 roku. Jest laureatką wielu festiwali teatralnych, a także prestiżowych nagród aktorskich przyznawanych przez krytyków i publiczność.

 

Często występuje w filmach krótkometrażowych i etiudach studenckich. W Nowogardzie oklaskiwano jej rolę w filmie „Czarnowidzka”, który kilka lat temu wygrał konkurs Filmowa Młoda Polska.

13 lipca o godzinie 18:30 odbędzie się seans filmu „Fuga”, a po nim spotkanie z Gabrielą Muskałą.

Więcej o naszym gościu można przeczytać tu: Gabriela Muskała i jej „Fuga” na LzM!

 

Marta Prus, absolwentka Reżyserii w PWSFTviT, studentka studiów doktoranckich. Dwukrotna laureatka Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia w twórczości artystycznej i Nagrody Wiesława Nowickiego dla najlepiej rokującego młodego twórcy filmowego. W listopadzie 2017 zadebiutowała wielokrotnie nagradzanym pełnometrażowym filmem dokumentalnym Over the Limit, dzięki któremu została zaliczona przez magazyn Variety do grona dziesięciorga twórców filmowych z Europy, których karierę warto śledzić. Autorka nagradzanych etiud Vakha i Magomed (2010), Osiemnastka (2012), Mów do mnie (2015) i Ciepło-zimno (2017). Zrealizowała serial dokumentalny Teen Mom Poland (2014), oraz była reżyserem drugiej ekipy w serialu fabularnym „Nielegalni” dla stacji Canal + (2018). 

 

Jan Jakub Kolski

Jest reżyserem kina autorskiego, scenarzystą, operatorem filmowym, pisarzem i nauczycielem akademickim. W swojej karierze zrealizował filmy krótkometrażowe, dokumentalne, pełnometrażowe fabuły i teatry telewizji. Na festiwalu „Lato z Muzami” zasiądzie w jury konkursu Filmowa Młoda Polska i odbierze Laur Cisowy za wybitne osiągnięcia reżyserskie w polskim kinie.

13 lipca o godzinie 14:30 odbędzie się seans filmu „Ułaskawienie”, a po nim spotkanie z reżyserem.

 

 

Aleksandra Michael

Aktorka, autorka fotografii, producentka. Wystąpiła w m.in. „Daleko od okna”, „Zabić Bobra”, „Las 4 rano”. Pracowała przy produkcji „Ułaskawienia”. Projektuje plakaty oraz realizuje teledyski i filmy promocyjne. Na festiwalu zasiądzie w jury konkursu Filmowa Młoda Polska.

 

 

 

 

Olgierd Łukaszewicz

Olgierd Łukaszewicz debiutował w 1967 roku w filmie „Dancing w kwaterze Hitlera". Od tej pory zagrał w 80 filmach fabularnych, w 33 serialach i 77 spektaklach telewizyjnych. Znany jest z ról w tak wybitnych filmach, jak m.in.: „Sól ziemi czarnej”, „Brzezina”, „Gorączka”, „Seksmisja”, „Generał Nil”, „Jak pies z kotem”.

11 lipca o godzinie 19:00 odbędzie się seans filmu „Jak pies z kotem”, a po nim spotkanie z aktorem.

 

Sonia Bohosiewicz

Zagrała w ponad 30 filmach, spektaklach telewizyjnych i licznych serialach. Na ekranie po raz pierwszy pojawiła się w 1994 roku, w komediodramacie Jerzego Stuhra „Spis cudzołożnic”. Szeroka publiczność usłyszała o niej dopiero dzięki roli Hanki w filmie „Rezerwat”, za którą została obsypana nagrodami. Zagrała w kilkudziesięciu filmach, zyskując wielką popularność i uznanie. Na „Lecie z Muzami” Sonię Bohosiewicz będzie można obejrzeć w spektaklu „Chodź ze mną do łóżka”, który będzie częścią uroczystego otwarcia, oraz w filmie „Narzeczony na niby”. Oba wydarzenia będą miały miejsce 12 lipca.

 

 

Mikołaj Trzaska

Wybitny muzyk i kompozytor. Napisał muzykę m.in. do wielu produkcji Wojciecha Smarzowskiego: „Dom zły”, „Róża”, „Drogówka”, „Pod Mocnym Aniołem”, „Wołyń” oraz „Kler”. Otrzymał za nie kilka nagród, w tym dwa Orły i nagrodę Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Jest autorem wielu projektów muzycznych i z jednym z nich wystąpi na „Lecie z Muzami”. Koncert zespołu Riverloam Trio będzie wydarzeniem uroczystego zakończenia festiwalu.

14 lipca o godzinie 14:30 odbędzie się seans filmu „Ucho wewnętrzne”, który przybliży sylwetkę Mikołaja Trzaski, a po nim widzowie spotkają się z muzykiem.

 

Małgorzata Imielska

Reżyserka i scenarzystka. Absolwentka reżyserii filmowej i telewizyjnej na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Autorka cenionych filmów dokumentalnych i spektakli teatru telewizji. Laureatka nagród na festiwalach w Houston, Krakowie oraz Kantonie za film „Powiedz mi, dlaczego?”. W Nowogardzie zaprezentuje znakomity film dokumentalny „Miłość i puste słowa”.

Seans filmu odbędzie się 13 lipca o godzinie 12:00, a po nim reżyserka spotka się z widzami.

 

Agnieszka Nosowska

Pracuje w Polskim Centrum Pomocy Międzynarodowej, które niesie pomoc humanitarną i wsparcie ludziom żyjącym na Bliskim Wschodzie. Wcześniej zdobywała doświadczenie m.in. w Caritasie. Swoim doświadczeniem i obserwacjami dotyczącymi miejsc bardzo dotkniętych przez wojnę i głód podzieli się z publicznością festiwalu.

Spotkanie odbędzie się 8 lipca i będzie towarzyszyło projekcji filmu „Kafaranum”.

 

Katarzyna Wajda

Absolwentka polonistyki i filmoznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zajmuje się historią polskiego kina, kulturą popularną i edukacją audiowizualną. Badaczka i wielbicielka kryminałów. Publikuje w „Filmie”, „Kinie”, „Kwartalniku Filmowym”, „Studiach Filmoznawczych”, dwutygodniku.com. Pracuje w Filmotece Narodowej – Instytucie Audiowizualnym.

9 lipca odbędzie się seans filmu „Halka” z 1929/32 roku, który poprzedzi wstęp zaproszonego gościa.

 

Bartek Fukiet

W latach 2003-2006 redaktor naczelny magazynu filmowego „Cinema”. Od 2007 roku związany z branżą dystrybucyjną. Odpowiadał za koncepcję promocji i wprowadzenie do kin 340 tytułów (38 milionów sprzedanych biletów), w tym 80 filmów polskich. Autor dubbingów, list dialogowych i tekstów piosenek do kilkudziesięciu filmów kinowych i seriali. Na festiwalu „Lato z Muzami” będzie członkiem jury konkursu Filmowa Młoda Polska.

 

 

Dagmara Romanowska

Dziennikarka filmowa. Kuratorka sekcji krótkich fabuł na Krakowskim Festiwalu Filmowym. Współpracowała przy tworzeniu Festiwalu Filmu Filozoficznego w Krakowie. Studiowała filmoznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim i Middlesex University w Wielkiej Brytanii. Na Festiwalu Lato z Muzami jest koordynatorką konkursu Filmowa Młoda Polska.

 

 

 

Anna Serdiukow

Absolwentka Instytutu Dziennikarstwa i Laboratorium Reportażu na Uniwersytecie Warszawskim i Gender Studies na Uniwersytecie Jagiellońskim. Propaguje kino artystyczne, konsultuje scenariusze, jest dyrektor artystyczną Forum Kina Europejskiego Cinergia w Łodzi. Na festiwalu poprowadzi spotkania z gośćmi oraz będzie wraz z Izabelą Koladyńską kierowała warsztatami dziennikarskimi dla młodzieży.