23. Festiwal LATO Z MUZAMI w Nowogardzie
NABÓR FILMÓW

 

Rusza nabór do Konkursu Filmowa Młoda Polska, towarzyszącego 23. Festiwalowi Filmu-Muzyki-Malarstwa LATO Z MUZAMI w Nowogardzie. Organizatorzy czekają na zgłoszenia do 12 maja 2019 roku. Dla laureata przygotowano nagrodę pieniężną w wysokości 2500 PLN.

 

O udział w Konkursie Filmowa Młoda Polska mogą ubiegać się polskie krótkometrażowe filmy fabularne (do 30 minut), zrealizowane w roku 2018 i 2019. Formularze zgłoszeniowe oraz regulamin tegorocznej edycji znaleźć można na stronie internetowej Festiwalu: www.festiwal.ndk.pl. Na laureata Konkursu Filmowa Młoda Polska czeka Grand Prix w wysokości 2500 PLN.

 

W minionych latach na Festiwalu wygrały takie filmy jak „Mały palec” Tomasza Cichonia, „Dzień Babci” Miłosza Sakowskiego, „Czarnowidzka” Joanny Satanowskiej, „60 kilo niczego” Piotra Domalewskiego, czy „1410” Damiana Kocura. Produkcje zawsze ocenia profesjonalne Jury – do tej pory zasiadali w nim m.in. Marcin Bortkiewicz, Agnieszka Zwiefka i Piotr Jaxa. Tegoroczni Jurorzy ogłoszeni zostaną w późniejszym terminie.

 

Pokazy Konkursowe odbędą się w dniach 10-11 lipca 2019 r. Wręczenie Nagrody nastąpi w dniu zakończenia Festiwalu, które będzie miało miejsce 14 lipca 2019 r.

 

Festiwal LATO Z MUZAMI każdego roku zaprasza na różnorodne wydarzenia artystyczne: projekcje filmowe, koncerty, wernisaże, liczne spotkania z twórcami oraz warsztaty dla dzieci i młodzieży. W trakcie Festiwalu po raz kolejny wręczony zostanie honorowy LAUR CISOWY dla polskiego reżysera o wybitnych filmowych osiągnięciach. Wśród laureatów minionych lat znaleźli się Janusz Morgenstern, Dorota Kędzierzawska, Marek Koterski, Janusz Zaorski, Agnieszka Holland, Wojciech Smarzowski, Piotr Dumała oraz Joanna Kos-Krauze i Krzysztof Krauze.

 

23. edycja Festiwalu Filmu-Muzyki-Malarstwa LATO Z MUZAMI odbędzie się w dniach 8-14 lipca 2019 r. w Nowogardzie (woj. zachodniopomorskie).

 

Organizatorami Festiwalu są: Nowogardzki Dom Kultury i Burmistrz Nowogardu.

 

Szczegółowych informacji na temat konkursu FILMOWA MŁODA POLSKA udziela jego Koordynatorka Dagmara Romanowska oraz Dyrektor Festiwalu LATO Z MUZAMI Krzysztof Spór. Zapraszamy do kontaktu pod mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..